HEDİYE 5 adet Intel Atom işlemcili bilgisayar

Sercan

--
Arkadaşlar aşağıdaki 5 cihazı da düzgün bir projesi olan herkes ya da üzerinde deneyler yapmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz için ücretsiz göndereceğim. Ayrıca fotoğrafta olmayan ekranı olmayan, kasası kırık vb 3 adet de dizüstü bilgisayar var. Aynı şekilde onları da ücretsiz göndereceğim.

Burada gördüklerinizin hepsi Atom işlemcili fakat özelliklerini tam hatırlamıyorum. Şu an müsati olmadığımdan hepsinin tek tek özelliklerini listeleyemiyorum. Bir ara diğer 3 dizüstü ve bunların içindekilerle birlikte ne var ne yok liste çıkartmaya çalışacağım.

Makine öğrenmesi, yapay zeka, linux tecrübeleri gibi işler yapılabilir artık orası size kalmış. Raspberry Pi yerine bunlardan birini gayet tabii kullanabilirsiniz...

IMG_20210322_182521.jpg

* Foruma katılım gibi bende saklı bazı kriterlere göre karşı ödemeli kargo ile göndereceğim. Daha önce bu tarz kriterlere bakmadan gönderdim, sonucunda düştüğüm durum hoş olmuyor. İster özelden, ister buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bu arada bunları ölçü aletinden gelen verileri kaydetme, web server gibi işler için filan kullanıyordum. Zaten evde bir web server nasıl kurul gibi kullanım alanlarına örnek olabilecek bir konu da yazmayı da uzun zamandır düşünüyorum. Yazdıklarım gözünüzü korkutmasın. İlla ki uzay robotu yapmanız gerekmez, bu tarz işleri öğrenmek için de değerlendirebilirsiniz.

Hepsini bir koliye koydum şimdi tekrar çıkartamam ama bunların hepsi aynı özelliklerde, birbirlerinden çok farkı yok. Dahili video kartlı, atom işlemcili en yenisi 10 yıldan eski... Pil ve adaptörleri de yok.

Acelem yok. Cikartincaya kadar beklerim. Kasa degisik geldi ondan merak ettim. Ne kasasiymiski o?

O kasa monitörün arkasına monte etmek için, başka bir özelliği yok. İçindede en solda gördüğün anakartın bir benzeri var. Hatta onda WiFi de yoktu ben ekledim. Anten filan ondan değişik görünüyor olabilir...

s.a ustam acer laptop a ben talibim sıkıntısı var mı çalışıyor mu ???

Bu arada bunları ölçü aletinden gelen verileri kaydetme, web server gibi işler için filan kullanıyordum. Zaten evde bir web server nasıl kurul gibi kullanım alanlarına örnek olabilecek bir konu da yazmayı da uzun zamandır düşünüyorum. Yazdıklarım gözünüzü korkutmasın. İlla ki uzay robotu yapmanız gerekmez, bu tarz işleri öğrenmek için de değerlendirebilirsiniz.
MArsa giden robot yaparık, niye küçümsedin ki donanımı uzaya gidenler 25 yıllık esk :D.

s.a ustam acer laptop a ben talibim sıkıntısı var mı çalışıyor mu ???

Bununla ilgili bir projen var mı? Normalde satılık, istiyorsan ücreti karşılığında gönderirim. Sadece memlekete faydalı proje ve eğitim dönemindeki öğrenciler için ücretsiz...

Arkadaşlar aşağıdaki 5 cihazı da düzgün bir projesi olan herkes ya da üzerinde deneyler yapmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz için ücretsiz göndereceğim.

MArsa giden robot yaparık, niye küçümsedin ki donanımı uzaya gidenler 25 yıllık esk :D.
Normal bilgisayarlar uzay şartlarına dayanamaz.

Konuya Cem Yılmaz söyleminden değil de şöyle bakmak lazım; Adamlar 25 yıl önce öyle bir bilgisayar yapmış ki bugün bile uzayda kullanılabiliyor. Biz 25 yıldır halen daha İstanbul'da çalışan bir bilgisayar yapamadık! :D

Demek ki dolar niye yükseldi demek yerine, biraz da bugün ülkeme kaç dolar kazandıracak iş yaptım diye düşünmek lazım! Bu kazanç herkesin elinden geldiğince; Üretim olmasa da tasarruf olabilir...

Bununla ilgili bir projen var mı? Normalde satılık, istiyorsan ücreti karşılığında gönderirim. Sadece memlekete faydalı proje ve eğitim dönemindeki öğrenciler için ücretsiz...

öyle özel bir projem yoktur ... ben eski yazılımcıyım programlama dillerini kurup programlama bilgimi geliştirmek istedim sadece ..
fiyat nedir ???

Resimdekilerin hepsi sahibine gönderildi.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back