Acil esp32-s3 tedariği

bombrman

Aktif Üye
Merhabalar sevgili forum üyeleri uzun zamandır yeni konu açmıyorum yorum da yapmıyorum sadece takip ediyorum ben EEM son sınıf öğrencisiyim ve bitirme projemde çeşitli Bio-sinyaller ölçüp bunları kaydeden bir holter cihaz yaptım ancak bu gün kod üzerinde düzenlemeler yaparken bir şekilde esp'yi bozdum nasıl olduğunu anlayamadım büyük ihtimalle gereksiz bir kısa devre kurbanı oldu esp32-s3 bozulmuş ve türkiyede yok bazı firmalara mesaj atım ellerinde yok bazılarında dönüş yapmadı yurt dışından getirtmek uzun sürüyor ve projenin son teslim tarihine 3 gün kaldı bende sizlere danışayım dedim eger elinizde varsa bir kaç günlüğüne ödünç verebilir misiniz veya ücreti mukabilinde ala bilirim çok sıkışık durumdayım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekler

• Screenshot_2023-06-17-19-06-46-862_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-17-19-06-46-862_com.android.chrome.jpg
    503.9 KB · Görüntüleme: 56
Ben istanbul avrupa yakasında yım ancak istanbul içi her yere gelip elden alırım.

Bende birkaç model ESP var ama aradığın model yok. Acil olduğunu belirttiğin için yine de yazayım dedim. Aşağıdakilerden biri işini görürse verebilirim.

ESP WROOM-32
ESP8266MOD
ESP-12E

20230618_020341.jpg

Bende birkaç model ESP var ama aradığın model yok. Acil olduğunu belirttiğin için yine de yazayım dedim. Aşağıdakilerden biri işini görürse verebilirim.

ESP WROOM-32
ESP8266MOD
ESP-12E

24223 eklentisine bak
Teşekkürler ederim @Sercan bey ancak benim yaptığım devre kartını esp32-s3 göre yaptım başka model esp32 ler 8266 lar piyasada bulunuyor sorun esp32-s3 sadece yurt dışından gitritiliyor ve benim zamanım yok.

Selam, arkadaşımız dün ofise geldi. ESP32-S3 modül elimizde vardı. Kart üzerindeki modülü birlikte değiştirdik. Sorun çözüldü, kartı artık sorunsuz çalışıyor.

Asıl paylaşmak istediğim değiştirme yöntemi. ESP32-S3 DEVKITC çok dar bir kart.

1687268242723.png

Sıcak hava ile modülü sökmek çok zor çünkü modülün altında karta lehimlenen GND padleri var.
Hot plate üzerine koymak için de kartın darlığı problem. Başlık pinlerini söküp öyle yapmak gerekiyor.

Onun yerine şu ısıtıcılardan kullandım:

1687268440255.png

Çok kısa zamanda lehimleri eritiyor ve işlemci modülünü kolayca sökebiliyorsunuz. Sonra lehimleri temizleyip tazeledik ve yeni işlemci modülünü koyup tekrar ısıtıcının üzerine koyduk. 20-30 sn içinde lehimlenmeyi sağladı. Sadece ısıdan başlık pinlerinin yanındaki plastikler çok az bir deformasyona uğradı. Bu tür kartlar ya da lokal alttan ısıtma amaçlı kullanmak için tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:
Ben bir tane saç düzleştirisicisini ısıtma için sökmüştüm. Deney yapamadım ama yukarıdakine çok benzer bir yapısı var. Bir kontrolcü kullandın mı?

Hayır doğrudan 220V verdim. Ama bu tür hot plateler için daha sonra mikroişlemcili bir kontrol düzeneği yapmak var aklımda.

Hayır doğrudan 220V verdim. Ama bu tür hot plateler için daha sonra mikroişlemcili bir kontrol düzeneği yapmak var aklımda.
hazır ac dimmer veya derinleştirmek istersek 0 dedektörlü pid kontrollü attiny85 ile güzel proje olur hem minimal hemde maliyeti uygun olur.

hazır ac dimmer veya derinleştirmek istersek 0 dedektörlü pid kontrollü attiny85 ile güzel proje olur hem minimal hemde maliyeti uygun olur.

Dimmer yapmak da basit, sonuçta resistif yük. Bir kaç komponente bakar. Bir de ısıtıcıya PTC monte etmek lazım. ESP8266 ile WiFi üzerinden çok aşamalı sıcaklık ve zaman ayarı yapılabilen bir kontrolcü yapmak var aklımda. Küçük bir oled ekran da eklenebilir.

Ancak, müsait zaman bulmak zor bu ara.

Dimmer yapmak da basit, sonuçta resistif yük. Bir kaç komponente bakar. Bir de ısıtıcıya PTC monte etmek lazım. ESP8266 ile WiFi üzerinden çok aşamalı sıcaklık ve zaman ayarı yapılabilen bir kontrolcü yapmak var aklımda. Küçük bir oled ekran da eklenebilir.

Ancak, müsait zaman bulmak zor bu ara.
Benim bayram tatilim 15 gün ben fırsat bulurum :)

Forum istatistikleri

Konular
5,882
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back