Alış veriş listem mantıklı mı?

@TA3UIS sen bu spektrum analizörü belli ki öğrenmek için alacaksın. Ama RF konusu çok ağır, çok derin. Doğru ölçüm yapmaya gelene kadar, doğru bağlantıyı yapmak bile büyük sıkıntı. O yüzden cihazı aldıktan sonra muhtemelen bir süre kurcalayacaksın, sonra bir kenarda duracak. Ama ben alayım bir kenarda dursun diyorsan, dediğim SVA serisinin 1.5 GHz olanını alabilirsin. Biraz eevblog'da araştır, bunun hack'i var mı. Eğer varsa 7.5 GHz e çıkarılabiliyor.

Bende Siglent'in 3.2 GHz lik SSA3032X var. Şimdike kadar yoğunluktan pek kullanamadım ama biraz daha vaktim müsait olacak artık, projeler yapmaya başlayacağım inşallah :) Benim aldığım zaman bunun hacki yoktu daha, ama sonradan çıktı, o yüzden bunu da gene eevblog'da araştırmak lazım. 2.1 GHz yanlış hatırlamıyorsam 3.2 GHz e çıkarılabiliyordu.

Spektrum analizör hevesi amatör telsizcilikten geliyor olabilir. Ancak diğer üyeler de haklı 75000 TL yi spektrum analizöre vermek yerine birçok devre yapabilirsiniz ister dijital ister analog. Çok daha fazla katkısı olur düşüncesindeyim.

Birisi elektronik cihaz alınca "proje yap artık" diyorsunuz da, 300 beygir motorlu araba alan birine "hadi araba yarışlarına katıl, bir derece elde et artık" diyor musunuz? Veya maç seyretmek için 200 ekran televizyon alana "hadi televizyonu bahçeye koy bütün mahalleyi çağır artık seyretsinler" diyor musunuz? :katil2:

Her şeyde ticari getiri gözetilmez, bir ürün çıkması beklenmez. Bazı faaliyetler, ürün çıkmazsa bile sana birşeyler katar. Ürün çıkarsa da muhallebinin üzerindeki krema olur.

Birisi elektronik cihaz alınca "proje yap artık" diyorsunuz da, 300 beygir motorlu araba alan birine "hadi araba yarışlarına katıl, bir derece elde et artık" diyor musunuz? Veya maç seyretmek için 200 ekran televizyon alana "hadi televizyonu bahçeye koy bütün mahalleyi çağır artık seyretsinler" diyor musunuz? :katil2:

Her şeyde ticari getiri gözetilmez, bir ürün çıkması beklenmez. Bazı faaliyetler, ürün çıkmazsa bile sana birşeyler katar. Ürün çıkarsa da muhallebinin üzerindeki krema olur.
Hayır, ama bu 300 beygir araba alıp hiç binmeden bir de 500 beygirliğini almaya benziyor :D.

Ticari ürün yapmasını beklemiyoruz ki?
Hobi için üretmeli. :)

Bir kaç firmayı arayıp fiyat teklifi isteyeceğim alacaklarım için, duruma göre bakarım.

Guzel bir scop, guzel bir avometre, guzel bir LCR metre, guzel bir havya, guzel bir sinyal jenaratoru fazlasiyla yeterli.

Unutmusum guzel bir de guc kaynagi.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,572
Üyeler
2,693
Son üye
korfez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back