Alış veriş listem mantıklı mı?

Dogan abi nasil bir kutusu vardi? Bu videoda kutu uzerinde bu yaziyor..

Herkes tarafından yanlış bilinen bir konudur.
Aslında Havya istasyonunun(son versiyon) CD-F dir. (2) voltajın 220 Volt olduğunu gösterir. CD-2SQF ve CD-2BQF setin adıdır ve her iki set de aynı İstasyon ünitesini kullanır. B olduğu zaman lehim kaleminin T245 olduğunu anlarsınız, bu kalem ve C245 havya uçları 130Watt gücündedir. S olduğu zaman kalemin T210 olduğu anlaşılır, bu kalem ve C210 uçlar 40watt güç kullanır. Sonuçta elinizde herhangi bir CD (bu havya grafik ekranlı CDE modeli de olabilir) havyanız var ise iki kalemi de kullanabilirsinizki piyasada bir çok kişi her iki kalemide aynı ünitede değiştirerek farklı işlerde kullanmaktadır.

Dogan abi tek fark su resimdeki uc, uzerinde 245-A yazmaliymis. Tabi bu kutu uzerinde de aynisini yazsin istiyorsan o konu farkli tabi. Ben sorun edermiydim? Kesinlikle ederim (psikopatim ben:gulus2:), ama senin satin aldigin yer icin asla sorun etmezdim. :saril:

1725572202169.png

Bu iki istasyonun gücü aynı diyorlar, kafam çok karıştı, bilinen yabancı sitelerde, ve bu forumda inceleme yapan @Sercan isimli üye S modeli için 40W, B modeli içinde 130W yazmıştı aldığı ürünün incelemesinde, internet sitelerinde de S modeli için de 40Watt yazmışlar.
Yazdıklarımla ilgili olarak şunu netleştireyim. İstasyon güçleri zaten aynı.

Nerede yazmışım hatırlamıyorum, ama orada bahsi geçen güçler, "tool" dedikleri, yani takılan uçları kast ediyor olmalı. Bunu JBC'nin aşağıdaki sayfalarda açıkça "Peak Power (Tool)" diye görebilirsiniz.

S ve B kodları üniteyi değil kombinasyonu ifade ediyor.

Alınan ürünün faturasını bile kavga dövüş verilen bir memlekette, "3 ay sonra dahi ürünümü değiştirdiler" diye andığınız bir firmanın sözüne güvenmenizi tavsiye ederim. Sözünün ve ürününün arkasında duran güvenilir firma çok fazla kalmadı. Durumu "Arabın yağ bulmasına" çevirmemek lazım...

T245 tutamaç ve 120W istasyon aldıysanız bu zaten en yüksek gücü verecektir.

1725574117484.png
1725574147124.png

Yazdıklarımla ilgili olarak şunu netleştireyim. İstasyon güçleri zaten aynı.

Nerede yazmışım hatırlamıyorum, ama orada bahsi geçen güçler, "tool" dedikleri, yani takılan uçları kast ediyor olmalı. Bunu JBC'nin aşağıdaki sayfalarda açıkça "Peak Power (Tool)" diye görebilirsiniz.

S ve B kodları üniteyi değil kombinasyonu ifade ediyor

Daha önceki ürün İnceleme yazınız da aşağıda ve yukarıdakinden farklı ifadeler içeriyor.
Kesin bir bilginiz yoksa aşağıdaki gibi net fadeler kullanmamanızı öneririm. Zira Fİrma ve müşteri ilişkilerini de etkiliyor.

Burada önemli bir detay vereyim. JBC bu kategoride 2B ve 2S olmak üzere iki farklı model sunuyor. S modeli ince işçilikler için düşük güçte (40 W) çaışıyor ve tutacak tipi T210. Benim aldığım B modeli ise 130 W gücünde ve T245 tutacak ile geliyor. Aslında T210 tutacağı alıp bu cihaza bağlayabiliyoruz. Dolayısı ile hassas işler için uygun uçları rahatlıkla çalıştırıyor. Fakat S modeline T245 takarsak kaba işler için uygun uçları ısıtırken zorlanacaktır... Lafın özü giriş seviyesi bir JBC alacak olursanız B modeline yönelmenizde fayda var.

Alınan ürünün faturasını bile kavga dövüş verilen bir memlekette, "3 ay sonra dahi ürünümü değiştirdiler" diye andığınız bir firmanın sözüne güvenmenizi tavsiye ederim. Sözünün ve ürününün arkasında duran güvenilir firma çok fazla kalmadı. Durumu "Arabın yağ bulmasına" çevirmemek lazım..
Tavsiyen için teşekkür ederim

Firma sahibinin de isteği üzerine açtıım konuyu.
Neyin ne olduğunun farkında olmasam ona göre yazardım yazımı emin ol, firma ile ilgili yazdıklarım gayet açık ve net herkes anladı.
Arapla işi olan düşünsün.

Daha önceki ürün İnceleme yazınız da aşağıda ve yukarıdakinden farklı ifadeler içeriyor.
Kesin bir bilginiz yoksa aşağıdaki gibi net fadeler kullanmamanızı öneririm. Zira Fİrma ve müşteri ilişkilerini de etkiliyor.

Tavsiyen için teşekkür ederim

Firma sahibinin de isteği üzerine açtıım konuyu.
Neyin ne olduğunun farkında olmasam ona göre yazardım yazımı emin ol, firma ile ilgili yazdıklarım gayet açık ve net herkes anladı.
Arapla işi olan düşünsün.

Forumda sayfalarca iyi niyetli konu açıp, incelemeler yapıp yayınlıyorum. Satır arasında da bir bölümü hatalı ifade etmişim.

Teşekkürünü zaten beklemiyorum da, yazdıklarıma istinaden bir iş yapıyorsan, seni çelişkide bırakıyorsa, bana uygun bir dille sorabilirdin. Ben buradayken, sormadan, öğrenmeden adımı etiketleyerek tutumlarının dayanağı olarak beni gösteremezsin.

Dahası, üretici firma doğrusunu yazmış, açıp okusaydın. Eminim @T&M de sattığı ürünü detaylıca açıklamıştır.

Bunca bilgi ve açıklamaya rağmen, @T&M 'nin tutumunu tahmin edebiliyorum. Bunun kıymetini bilmek lazım. Sen çok yanlış yerden anlıyorsun. "Arabın yağı bulması" buradaki "kıymetli bir şeyin ele geçmesinde hoyratça kullanılmasına" bir göndermeydi.

Benim eksikliğini hissettiklerimle, senin hissettiklerin aynı değil. O yüzden bu göndermede kimsenin arapla işi olabileceği aklıma gelmemışti. Allah herkesin gönlüne göre versin...

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: clc
Forumda sayfalarca iyi niyetli konu açıp, incelemeler yapıp yayınlıyorum. Satır arasında da bir bölümü hatalı ifade etmişim.

Teşekkürünü zaten beklemiyorum da, yazdıklarıma istinaden bir iş yapıyorsan, seni çelişkide bırakıyorsa, bana uygun bir dille sorabilirdin. Ben buradayken, sormadan, öğrenmeden adımı etiketleyerek tutumlarının dayanağı olarak beni gösteremezsin.

Dahası, üretici firma doğrusunu yazmış, açıp okusaydın. Eminim @T&M de sattığı ürünü detaylıca açıklamıştır.

Bunca bilgi ve açıklamaya rağmen, @T&M 'nin tutumunu tahmin edebiliyorum. Bunun kıymetini bilmek lazım. Sen çok yanlış yerden anlıyorsun. "Arabın yağı bulması" buradaki "kıymetli bir şeyin ele geçmesinde hoyratça kullanılmasına" bir göndermeydi.

Benim eksikliğini hissettiklerimle, senin hissettiklerin aynı değil. O yüzden bu göndermede kimsenin arapla işi olabileceği aklıma gelmemışti. Allah herkesin gönlüne göre versin...

Ben gerekli durumlarda teşekkür etmesini de bilirim, ediyorumda. Açtığım konuya provakatif cevaplar vermeseydin ben de sana üstteki yazıları yazma gereği duymayacaktım, ortam da gerilmeyecekti.

Altı üstü T210 ve T245 farkını sordum, sen konuyu nerelere getirdin, laf dokundurup konuyu farklı yerlere çekip ortamı gerginleştiriyorsun cevap verilince de aynı yaklaşımın artarak devam ediyor, tarzın mı böyle anlamadım.

İnsanın fikri neyze zikri de odur derler, her şeyi kendisinin anladığını zannedip, karşıdakinin farklı bir şey anladığını sanmak ta tuhaf bir durum :)

Son düzenleme:
Ben gerekli durumlarda teşekkür etmesini de bilirim, ediyorumda. Açtığım konuya provakatif cevaplar vermeseydin ben de sana üstteki yazıları yazma gereği duymayacaktım, ortam da gerilmeyecekti.

Altı üstü T210 ve T245 farkını sordum, sen konuyu nerelere getirdin, laf dokundurup konuyu farklı yerlere çekip ortamı gerginleştiriyorsun cevap verilince de aynı yaklaşımın artarak devam ediyor, tarzın mı böyle anlamadım.

İnsanın fikri neyze zikri de odur derler, her şeyi kendisinin anladığını zannedip, karşıdakinin farklı bir şey anladığını sanmak ta tuhaf bir durum :)
Ben sende teşekkür edecek erdeme hiç denk gelmedim. Aksine, aldığın ürünün faturasını göndermediği için açtığın konuda sana destek olduk; konunun başlığını ve içeriğini manipüle ettin, destek olan herkes gibi beni de yüzüstü bıraktın. Sanki biz bir tarafmışız da sen başka bir tarafmışsın gibi kala kaldık.

Dolayısıyla o günden beri yazdığın mesajların hiçbirine cevap vermedim, vermeye de niyetim yoktu.

Şimdi de yanılmamışım, bu firmanın iyi niyetine istinaden 1 değil, 2 değil, 3 kez değil, defalarca sıfır ürünü değiştirmişsin. Buna kısmen gerekçe olarak bir de benim adımı geçiriyorsun, yetmiyor, burada da etiketliyorsun.

Senin tiynetin bundan ibaret, onu anladım da kullandığım deyimden çıkardığın anlamdan da utanmamışsın. Hâlâ provokatif falan filan diye laf geveliyorsun.

Neyse, bundan sonra benim adımı herhangi bir şekilde, herhangi bir yerde anma. Benim yazdıklarım senin gibiler için uygun değil.

Ben sende teşekkür edecek erdeme hiç denk gelmedim. Aksine, aldığın ürünün faturasını göndermediği için açtığın konuda sana destek olduk; konunun başlığını ve içeriğini manipüle ettin, destek olan herkes gibi beni de yüzüstü bıraktın. Sanki biz bir tarafmışız da sen başka bir tarafmışsın gibi kala kaldık.
Firma sorunu çözmüş, sen istiyorsun ki firma yerin dibine girsin batsın gitsin, karşı firma ile alıp veremediğin mi var? Benim için konu kapandı ama senin için kapanmamış daha. Takıntın mı var? Defalarca teşekkür ettim o konuda bana destek olanlara orayı da iyi oku.

Dolayısıyla o günden beri yazdığın mesajların hiçbirine cevap vermedim, vermeye de niyetim yoktu.
Ta ki FR-301 aradığımı görüp sendeki FR-301 i bana satarsın belki mantığıyla açtığım konuya cevap yazana kadar.

Şimdi de yanılmamışım, bu firmanın iyi niyetine istinaden 1 değil, 2 değil, 3 kez değil, defalarca sıfır ürünü değiştirmişsin. Buna kısmen gerekçe olarak bir de benim adımı geçiriyorsun, yetmiyor, burada da etiketliyorsun.
Firma ile aramızda geçen bizi ilgilendirir, firmanın işine gelmiyorsa ürününü satmaz, kimse zorla ürün sattırmıyor, 2-3 kere git gel mevzusu için de bilmediğin bazı şeyler olduğu için konuyu çok deşme, bilmediğin konular hakkında da ahkam kesme. Firma ile sıkıntım olmadığını zaten söyledim iyi oku, boyundan büyük laflar ediyorsun, sen firmaya iyilik değil kötülük yapıyorsun şu an.

Senin tiynetin bundan ibaret, onu anladım da kullandığım deyimden çıkardığın anlamdan da utanmamışsın. Hâlâ provokatif falan filan diye laf geveliyorsun.
Utanması gereken sensin, lafı geveleyip duran da sensin, 11 sayfa sessiz sedasız ilerleyen bu konuyu manipule provoke eden de sensin, klavye arkasına geçip ahkam kesme, kendini üstün ırk filan mı sandın hayırdır?

Neyse, bundan sonra benim adımı herhangi bir şekilde, herhangi bir yerde anma. Benim yazdıklarım senin gibiler için uygun değil
Kendini bir şey mi sanıyorsun hala anlamadım, sen kimsin? Yanlış bilgi veriyorsun, hem onu okuyanları yanıltıyorsun artık kaç kişiyse bu, hem de firma ile müşteriyi karşı karşıya getir, sonra alıntı yapılınca da gücüne gitsin ver meşelerimi diye oyun bozanlık yap, emin olmadığın bir şeyi yazmayacaksın, net.
Hem firmadan hem de benden özür dilemen gerekir ama bunu yapacak özgüvenin de yok galiba.

Benim yazdıklarım senin gibiler için uygun değil
Bu ne demek şimdi? Sana bir kaç şey yazarım da buna değmeyeceği için bence sen bir psikoloğa gidip kendine bir baktır.

Son düzenleme:
Dogan abicim kendini bos a yoruyorsun.Ideal benlikle, gercek benlik arasinda ucurum varsa, orayi sen kapatamazsin abi. Cozum basit uzak duruyorsun.

Sercan abi sana da bir iki lafim var, oku ya da okuma umurumda degil gercektende, ama bu sekilde insanlara saldiri modunda olmaktan zevk aliyorsan gercekten kendini perisan ediyorsun ve bunun farkinda degilsin. Umarim duzelirsin abi.

TDS Mühendislikten aldığım aşağıdaki ek siparişler elime geçen gün ulaşmıştı.

1725621792843.png

Üsttekilere ilave olarak ertesi gün aldığım aşağıdaki ürünler de bugün gelmiş,
c210013 uç
c210018 uç
T210 Kol

Gövde dün değişime gitmişti, gelince ( 10 - 15 gün sonra ) onu da koyarım foruma.
10-15 gün civarı kafa dinleyeceğim, yokum buralarda.

Son düzenleme:
Konuyu sabah okudum, sahada gece gece dolaşırken aklıma geldi tekrar eski mini esnaf günlerimi hatırladım.
@T&M allah sana kolaylık versin, ülkede iyi esnaflara ihtiyaç var. Sadece bunu yazmak istedim.

İzmir e dönüşte hobi masama eklemeyi düşündüğüm bir kaç şey daha var, önerileriniz ne olabilir?

Spektrum Analizör
12bit Osiloskop
Masaüstü LCR METRE
3D Yazıcı

Son düzenleme:
RF çok zor bir konudur. Bir proje ortaya çıkarmak için hem başka birçok ekipman daha gerektirir, hem de işin matematiği çok ağırdır. Deney amaçlı bile birşeyler yapmak istesen, o deneyin tasarımı bile oldukça zor olur. O yüzden spektrum analizörü şimdilik ertele bence. Zamanı gelince de hem spektrum analizör hem de vektör network analizor olan modeli var Siglent'in, onu alırsın. Ama önce en azından ne gibi projeler yapma düşüncen var, veya hangi deneyleri yapmak istiyoruz onları belirlemen lazım. Mesela RF uzaktan kumanda mı yapacaksın? Hangi frekans bandında?

Hem Rigol'ün hem Siglent'in 12 bit skopları var, datasheet'lerini inceleyip ayrıntılar ile ilgili soru sor.

Masaüstü LCR metre de şu aşamada sana bir getiri sağlamaz. Bu tip cihazlar, ileri seviyede SMPS tasarımı yapanlara lazım olur. Senin elindeki LCR metre şu aşamada ihtiyaçlarını karşılar.

3D yazıcı konusunda, önceliklerini belirten ayrı bir konu açarsan daha iyi olur bence.

5 sıfırlı rakamlar artık kesmiyor sanırım :katil2:

Evet Siglent'in en ucuz SA/VNA combo cihazı (1.5 GHz) 1350 Avro ...

1726147447406.png

Fiyatlardan haberim var 75K civarı bir Spektrum Analizör iş görür mü hangi modeli alayım ?

Son düzenleme:
Evet Siglent'in en ucuz SA/VNA combo cihazı (1.5 GHz) 1350 Avro ...

36064 eklentisine bak
Bu yine ucuzmuş :)

Forum istatistikleri

Konular
6,563
Üyeler
2,691
Son üye
5FX

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back