Alış veriş listem mantıklı mı?

Kendi mağazasında 100 TL daha ucuz.

Şunları aldım.
1724583967044.png

Ooo çok sevindim, teşekkür ederim.
Rica ederim, ama ben hiç Depo Teslim sipariş vermedim onu da belirteyim.

Siz önce firmayı alıp bilgi alın en garantilisi o şekilde, belki İstanbul depo içindir teslimat, yanlış bir bilgi vermek istemem.
1724584353925.png

Depo sadece İstanbul da görünüyormuş :(

Aşağıdakini görünce mantık yürüttüm sadece.

1724584244014.png

Depo teslim yazmış ama neresi olduğu açıkça yazmalıydı, ben Gıda çarşısı diye biliyordum.
1724585115666.png

Son düzenleme:
3d yazıcı alayım bir ara ne önerirsiniz?
3d sonra cnc sonra lazer derken iş üçü bir arada snapmaker artisan a doğru gider. Forumda daha önce konusu geçmişti. Bende geçen haftalarda yurtdışı tedarikçisi bir arkadaştan 1 adet ve 10 adet olarak fiyat istedim. Çalışıp fiyat verecek. Mantıklı bir fiyat olursa alırım. Fakat tek çekincem daha önce hiç lazer, cnc router yada 3d yazıcı sahibi olmadım. Lazım oldukça dışarıya yaptırdım. Ürün iyi mi yoksa vasat mı, parasına değer mi mukayese edebilecek bir tecrübem yok. Videolardan bakarak değerlendirince başarılı olduğu sonucuna varıyorum.

Son düzenleme:
Rica ederim, ama ben hiç Depo Teslim sipariş vermedim onu da belirteyim.

Siz önce firmayı alıp bilgi alın en garantilisi o şekilde, belki İstanbul depo içindir teslimat, yanlış bir bilgi vermek istemem.
35735 eklentisine bak
Depo sadece İstanbul da görünüyormuş :(

Aşağıdakini görünce mantık yürüttüm sadece.

35734 eklentisine bak

Depo teslim yazmış ama neresi olduğu açıkça yazmalıydı, ben Gıda çarşısı diye biliyordum.
35736 eklentisine bak
Yanlışsa da sorun yok estafurullah, yine arayıp sormak lazım ama ben İstanbulda depo olduğu için oradan elden teslim diye hatırlıyordum.
Sanırım göndermezler buraya.

Engineer PA-09 ve PA-14, ikisini de sürekli kullanıyorum. Birisi konnektör yapmak için diğeri kablo soymak için.
Engineer PA-14 yokmuş ama sipariş verdim :katil2:aşağıdaki vardı set olarak almıştım onunla karıştırdım heralde :dusun1:

1724690582646.png

Bendeki buymuş

1724690616898.png

Engineer PA-14 ile birlikte iki adet 22-10 AWG ve 34 - 22 AWG olmak üzere kablo sıyırma penselerim olmuş oldu.

Dijital ve normal kumpas öneriniz var mı ?
1/20mm hassasiyetli işimi görür mi elektronik işlerinde?

Şu model işimi görür mü?

- Mitutoyo 530-104 mekanik kumpas; 0.05 mm hassasiyetine ve 0-150 mm ölçüm aralığına sahiptir.
- Bu mekanik kumpas ile iç çap ölçümü, dış çap ölçümü ve derinlik ölçümlerini kolayca yapabilirsiniz.
- Kumpasın tepesinde kilitleme vidası bulunmaktadır. Bu vida ile hem cihazın ölçüm yaparken ki sıkılık ayarını yapabilirsiniz hem de tamamen cihazı kilitleyebilirsiniz.
- Mitutoyo 530-104 mekanik kumpasın dış yapısı paslanmaz çelikten yapılmıştır.
- Kumpası kullanmadığınız zaman kutusundan çıkan lacivert renkli taşıma çantasında saklayabilirsiniz.
- Ölçü aletleri konusunda sektörün lideri olan Mitutoyo, kumpas ve mikrometrede çeşitliliğiyle her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Son düzenleme:
Kumpas uygundur. İstersen biraz daha pahalıya dijitalini de alabilirsin. Hata oranı biraz daha düşüktür. Bende var bu model yıllardır sorunsuz kullanıyorum.

35748 eklentisine bak

Burada 1000 TL kadar daha ucuz, alınır mı ?

Insize'larin cakmalari var. Dolayisi ile ucuz diye kaziklanabilirsin.

Son aldigim 300mm lik kumpas Insize marka. Ankara Ostim'de aldigim magazada duvarlarda Insize afisleri var ve Insize envai cesit olcum alet de satiyor.

Saticiya Insize almak istiyorum fakat cakma olmasin diye ozellikle belirttim.

Yetkili satici olduklarini ayrica almak istedigim urunde kampanya da oldugunu soyledi bende gozum kapali aldim ve kumpasimdan cok memnunum.

Belgeleri icinden cikan bir karekodla urunu kayit ettiriyorsunuz. Karekodu telefona okuttugumda bir sex sitesine yonlendirildim.

Elimdeki alet cakma mi orjinal mi bilmiyorum. Muhtemelen orjinal insize ise karekod okutulunca sex sitesine yonlendirmez.

Son düzenleme:
Insize'larin cakmalari var. Dolayisi ile ucuz diye kaziklanabilirsin.

Son aldigim 300mm lik kumpas Insize marka. Ankara Ostim'de aldigim magazada duvarlarda Insize afisleri var ve Insize envai cesit olcum alet de satiyor.

Saticiya Insize almak istiyorum fakat cakma olmasin diye ozellikle belirttim.

Yetkili satici olduklarini soylediler kampanya da oldugunu soyledi bende gozum kapali aldim ve kumpasimdan cok memnunum.

Belgeleri icinden cikan bir karekodla urunu kayit ettiriyorsunuz. Karekodu telefona okuttugumda bir sex sitesine yonlendirildim.

Elimdeki alet cakma mi orjinal mi bilmiyorum. Muhtemelen orjinal insize ise karekod okutulunca sex sitesine yonlendirmez.

Şuradan kuponla daha uyguna aldım. Aldığım mağazadan alanlar karekod okutunca orijinalliğini doğrulamışlar, bende aldım.

Mekanik Mitutoyo kullanıyorum, memnunum. Ancak sürekli kullansam kesinlikle dijital olanı tercihim olurdu.

Merak ettiğim son kullanım tarihi geçince kullanılabilirliği ne düzeyde?
Kullanım tarihi geçmiş krem flux kullanan var mı? :dusun1:

Flux degil de krem lehimi sorunsuz sekilde kullandim. (Siringada sakli olanlardan)

Bana gelen örnekteki gibi son kullanım tarihi geçmiş krem flux kullanan olmadı mı :dans1:

WhatsApp Image 2024-08-27 at 14.33.23.jpeg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,543
Üyeler
2,685
Son üye
Metalech

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back