Alış veriş listem mantıklı mı?

Flux'u kullan bakalım, belki iş görecek. Ama çakmaya benzemiyor, orijinal hissi veriyor bana :)

İticiler de geldi.

WhatsApp Image 2024-08-27 at 14.50.44.jpeg

İş görmeme ihtimali varsa iade edeyim diyordum, sen kullan dediğine göre demek ki iş görür :tamam3:

İade etmek istiyorsan sen bilirsin. Memleketin halina bak yav, ürün çakma mı değil mi, tarihi geçti mi geçmedi mi, hem çakma hem tarihi geçik mi hepsini kafaya takmamız gerekiyor ...

İade etmek istiyorsan sen bilirsin. Memleketin halina bak yav, ürün çakma mı değil mi, tarihi geçti mi geçmedi mi, hem çakma hem tarihi geçik mi hepsini kafaya takmamız gerekiyor ...

İade etmekten ziyade bu şekilde iş görür mü görmez mi onu anlamaya çalışıyorum, bizim forumda son kullanım tarihi geçmiş krem flux tecrübesi olan birisi bilgi verirse sevinirim :)

Son düzenleme:
İade etmekten ziyade bu şekilde iş görür mü görmez mi onu anlamaya çalışıyorum, bizim forumda son kullanım tarihi geçmiş krem flux tecrübesi olan birisi bilgi verirse sevinirim :)

Şimdi benim flux'lara baktım. Birisi NC 559 diğeri RMA 223. İkisinde de tarih yok. Bir de "Made in China" yazıyor :cheeky4:

Artık şimdi iki ucu dupont konnektör olan bir kablo yaparsın ve mikroskop aldında da durumu gösterirsin :)

Kapağını açıp kullanayım mı diyorsun? Sertleşme yapıp sıkmamazlık yapmaz mı?

Hiç bilmiyorum. Bendekilerin tarih durumunu da bilmiyorum. Flux anlamında iş görüyor, ama şöyle taze, kaliteli ve zamanı geçmemiş flux olup da deneyebilsen ancak o zaman iyi bir karşılaştırma yapabilirsin.

Baska baslikta yazmistim burda da yazayim. 2010 yilindan kalma siringa icindeki krem lehimi halen sorunsuz kullaniyorum.

Sonucta krem lehim icinde de flux var. Bu tecrubeme dayanarak eger sivi havaya maruz kalmiyorsa bence bir sikinti olusturmaz.

Fakat 2017'de aldigim kavanoz tipi krem lehim sikinti yapiyor. Kavanozu kapagiyla sikica kapatsam bile iceride cok fazla hava kaliyor ve krem lehimin icerdigi fluxun lehimi terk edip bu kisimda yogunlastigini ve ayni zamanda icerideki havanin lehim kureciklerini oksitledigini dusunuyorum.

İğneyi bulmak kolay değil. Ben baya takla attım kalın ve sivri olmayan iğne bulana kadar.

Forum istatistikleri

Konular
6,547
Üyeler
2,686
Son üye
Berat_41

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back