Android için bilgisayara dosya aktarma uygulaması arıyorum.

Aradığın cevap değil sanırım ama ben Mega kullanıyorum. Evde işte cepte sürekli dosyalar senkronize oluyor. 50Gb ücretsiz bana yetiyor şimdilik. Telefondan aktarma yapmak istediğimde yine mega kullanıyorum.

Kendine özel bağımsız bir sistem için Own Cloud var. Vakit bulup deneyemedim ama güzel bir şeye benziyor.

Aradığın cevap değil sanırım ama ben Mega kullanıyorum. Evde işte cepte sürekli dosyalar senkronize oluyor. 50Gb ücretsiz bana yetiyor şimdilik. Telefondan aktarma yapmak istediğimde yine mega kullanıyorum.

Kendine özel bağımsız bir sistem için Own Cloud var. Vakit bulup deneyemedim ama güzel bir şeye benziyor.

Peki resmi çektiğin anda hemen senkronize ediyor mu, yoksa kafasına göre mi takılıyor?

Bende telefon için oto senkron kapalı. Manuel atıyorum. Bu nedenle tam emin değilim. Hemen atıyor olmalı.

Ben seni ilk mesajından itibaren anladım. Eğer istediğin gibi bir program halihazırda yoksa sende APK yazacak kapasite fazlasıyla var diye düşünüyorum. Bilmesen de birazcık araştırma ile küçük bir program yazabilirsin bence.
Kabiliyetlerimin yettiği her şeyi üretecek zamanım maalesef yok. Çin işkencesi gibi... :D Burada bariz bir engelleme var. Android izin verse idi bu iş için üretilen (LAN Drive gibi) yazılımlar zaten o portu kullanırdı.

Bulut yazılımlara karşıyım. İleride bir gün şemsiyeyi bir açarlar! :oops: Aaa bir bakmışsın evde 2 GB depolama alanın yok, gereksiz gördüğün için yatırım yapmamışsın. Dahası emek verdiğin dosyalar da yok. Adam bunlar için senden para istiyor. Yani sende olanı sana koyacak. :D

Bunu tabii çok uzun vadede düşün. Ben olmasam da çocuğumun bunu yaşaması olası. Ayrıca bir yandan sigara gibi bağımlılık aracı, modern kölelik!

Düşünsene her doğan çocuk illa ki telefon gibi bir cihaz alacak ve illa ki bir şeyler saklamak isteyecek. Ana-babasının hatıralarını belki de öldükten sonra çocuklarına satacaklar. Sloganı da şu; seni zaten düdüklüyoruz şu kadar daha ver sende olanı sana koyalım! Daha bir çok senaryo var da neyse.

Sonunda o şemsiyeyi açmayacaksa bu kadar yatırım kimse kimseye bedavaya sunmaz...

En güzeli kendi depolama çözümlerini (NAS olur, konvansiyonel disk yedekleme olur vb.) geliştirip, yeniliğin gerisinde kalmamak için güncel tutmak.

Sen de farkındasın şu an ki yöntemim de aynısını sunuyor. Tabii ki alternatif olarak değerlendirmek isteyen olabilir...

Bulut yazılımlara karşıyım. İleride bir gün şemsiyeyi bir açarlar! :oops: Aaa bir bakmışsın evde 2 GB depolama alanın yok, gereksiz gördüğün için yatırım yapmamışsın. Dahası emek verdiğin dosyalar da yok. Adam bunlar için senden para istiyor. Yani sende olanı sana koyacak. :D

Bu yüzden own cloud kurmak lazım. Kendine özel oluyor sistem.

Cloud uygulamalarının hepsi casus yazılımdır, istisnasız. Amac veri toplamak sonra da ya bu verileri satmak yada istihbarat amaçlı kullanmak. "Big data" diye aratınca olayın aslının ne olduğu ortaya çıkıyor. Bir isim veya bir email adres giriyor adam, sistem seninle ilgili kronolojik bir biyografi çıkarıyor :oops:

Cloud uygulamalarının hepsi casus yazılımdır, istisnasız. Amac veri toplamak sonra da ya bu verileri satmak yada istihbarat amaçlı kullanmak. "Big data" diye aratınca olayın aslının ne olduğu ortaya çıkıyor. Bir isim veya bir email adres giriyor adam, sistem seninle ilgili kronolojik bir biyografi çıkarıyor :oops:
Owncloud ve Nextcloud bunun alternatifi zaten, cloud değil. Kendi bilgisayarlarınıza kuruyorsunuz. Raspberry Pi gibi küçük bilgisayarlar bu iş için ideal.

Konuyla ilgili olarak, Android PC arası dosya aktarma gibi şeyler için yıllardır AirDroid dışında bir şey kullanmıyorum. Mutlaka deneyin.

Owncloud ve Nextcloud bunun alternatifi zaten, cloud değil. Kendi bilgisayarlarınıza kuruyorsunuz. Raspberry Pi gibi küçük bilgisayarlar bu iş için ideal.

Konuyla ilgili olarak, Android PC arası dosya aktarma gibi şeyler için yıllardır AirDroid dışında bir şey kullanmıyorum. Mutlaka deneyin.

Yani owncloud ve Nextcloud kesinlikle internete çıkmıyor mu? Bunların kaynak kodları açık bile olsa, kesin olarak bir yerlere senin isteğin dışında veri göndermediğini anlamak için o kaynak kodunu tam olarak anlamış olman lazım.

Mesela firefox da açık kaynak, ama nerelere ne tür veriler gönderdiği belli değil, sürekli trafik var gezinmesen bile. Emin olmak da kolay değil, milyonlarca satırlık kaynak kodu var, kim uğraşacak bütün veri gönderilen yerlerin ortadan kaldırıldığından emin olmak için.

Bununla ilgili kanıt, dava vs varmı?

Bununla ilgili kanıt, dava vs varmı?

Böyle şeylerin "dumanı çıkan tabanca" misali kanıtı olmaz.

Buradaki mantık şu: Veri toplamak teknolojik olarak mümkün, ticari olarak para ediyor, ortaya çıkarılması da çok zor. Durum böyle olunca soruyu tersten sormak lazım. Firmalar bunu NEDEN YAPMASIN?

Evimize dandik bir tane hard disk alıp depolamak için kullanmıyoruz. Alsak bile bir çok kez 24 saat şebekeye bağlandığında elektrik faturası için kapatıyoruz. Adamlar veri tarlalarını ücretsiz sunuyor. 50 GB için yaktığı elektrik bile dünya masraf. Elaman demirbaş filan geç.

Neden bedava?
Karşılığında benden ne alıyor?
Neyi kaçırıyorum?

Gibi sorular sormak gerekirken ispat arayacak kadar adamları dost sanıyoruz. (Şahısları kast etmiyorum) bu düşünce çok iyi bir pazarlamanın ürünü.

Öyle olsa bile benim açımdan sıkıntı yok.

1. Benim veriler para etmez
2. Zaten internette olan şeyler.

Buna karşın, bu iş biraz şuna benziyor, benzemiyor ise mümkün değil de...

- Facebook vs bizi fişliyor. Fbi verileri indeksliyor. (Bir arkadaşım var bu nedenle sosyal medya hesabı yok. Sen bir garip çobasın gümüş kaval senin neyine misali Fbi napsın seni beni...)

- android, ios, windows sistem kamerası ile bizi gözetliyor... Kişisel verilerimizi topluyor.

- @taydin yönetici olarak şifrelerimizi görüyor. Diğer forum vs benzer ortamlarda aynı şifreyi kullananlar yandı :D

Evimize dandik bir tane hard disk alıp depolamak için kullanmıyoruz. Alsak bile bir çok kez 24 saat şebekeye bağlandığında elektrik faturası için kapatıyoruz. Adamlar veri tarlalarını ücretsiz sunuyor. 50 GB için yaktığı elektrik bile dünya masraf. Elaman demirbaş filan geç.

Neden bedava?
Karşılığında benden ne alıyor?
Neyi kaçırıyorum?

Gibi sorular sormak gerekirken ispat arayacak kadar adamları dost sanıyoruz. (Şahısları kast etmiyorum) bu düşünce çok iyi bir pazarlamanın ürünü.

Gmail, hotmail vs bizden ne alıyor? Neden bedava üstelik şifrelemiz vs maile gidiyor. Nasıl bu kadar güveniyoruz...

Tamam genel olarak endişelere hak veriyorumda adamları 100tl iphone 11 kazandınızcılara çevirdik...

Mesele senin şifren veya verilerin ne kadar değerli olayı değil. Mesele insanların büyük çoğunluğunun şifrelerinin, beslenme alışkanlıklarının, alışveriş tercihlerinin, herkesten saklamaya çalıştığı utanç verici sırların, mal varlıklarının, hastalıklarının, politik görüşünün, yani HERŞEYİN veritabanlarında toplanıyor olması ve buradaki verilere göre taktiklerin, stratejilerin geliştirilmesi.

Mesela emperyalist batı, askeri anlamda Türkiye'nin karşısına çıkmaya maçası yemiyor. Tek seçeneği Türkiye'yi içeriden karıştırmak. Bunlar bizim insanların hiçbir özelini bırakmadıysa, HERŞEYİNİ biliyorsa, o zaman amacına ulaşmak için çok büyük bir avantaj elde etmiş demektir. Nasıl bir fitne yapmalıyım ki maksimum sonuç elde edeyimin cevabını daha kolay bulabilir. Yani mesele, bütün insanlığı topyekün kontrol etmek. Amaç herkesin, her şeyini bilmek, X veya Y nin değil. Benim düşünceme göre sosyal medya ağları tamamen insan kitlelerini harekete geçirmek amacıyla tasarlanan birer silah.

Tamam genel olarak endişelere hak veriyorumda adamları 100tl iphone 11 kazandınızcılara çevirdik...

Keşke öyle olsa. :D

- Facebook vs bizi fişliyor. Fbi verileri indeksliyor. (Bir arkadaşım var bu nedenle sosyal medya hesabı yok. Sen bir garip çobasın gümüş kaval senin neyine misali Fbi napsın seni beni...)

Cem Yılmaz esprileri bu işi iyice ayağa düşürdü. Bu kadar büyük kötülüğü bir de düzeysiz bir espri ile Binali Yıldırım yaptı, bulut diye bir şey var oraya atıyorsun çok da kafanı takmıyorsun diye.

Tamam mangal yapan adamı kim ne yapsın da adam kitlesel olarak seni kendine asker ediyor. Arkadaşına gönderdiğin epostadan kendine reklam geliri elde eden bir ticarete benim bir lafım zaten olmaz. Ama bunlar gençlere talaş yediriyor... Amerika gençleri de farklı değil, fakat o bizim gündemimiz değil.

Biz ise bu işe gülüp geçiyoruz. Bahsettiğin firmalar dünyanın en büyük maddi imkanlarına sahip. Bu iş için çalıştırdıkları adamların toplam zekası ile bizler burada 3-5 "zekice espri ile" karşılık verip aşık atacak değiliz. Bu durumda olayı net olarak çözemeyebiliriz, malum bu zeka ile başa çıkmak kolay değil. Fakat yapılabilecek daha büyük kötülük var. O da durumun ciddiyetini ayağa düşürmek olur. O zaman vay halimize...

Bunumu demek istediniz: CIA
Bu arada FBI iç işlerine bakar. Dış istihbaratla CIA ilgilenir. :D

Gmail, hotmail vs bizden ne alıyor? Neden bedava üstelik şifrelemiz vs maile gidiyor. Nasıl bu kadar güveniyoruz...

Yakın zamanda bankacılık sektörü ile ilgili devlet bir karar aldı. Haftalık aylık gibi hesap özetleri artık yurt dışı eposta servilerine gönderilmiyor, onun yerine bildirim olarak telefon uygulamasına geliyor. Onaylarsan gitmeye devam ediyor, orası ayrı. Bunlar toplam zekanın bizden saklamayı başaramadığı kısmı.

Aklı selim düşünüp, mümkün olduğunca tedbirli olmak lazım. Kendini bu güvenli kurumlara bırakmak, baştan mağlup olmak demek. Ne olacak yahu dersek, olduğunda, ne olduğunu bile anlamayız...

Acayip gaza geldim. :D Hazır ihmal ettiklerimi bu kadar hatırlamışken ilk fırsatta Debian kurayım. Bir de evdeki sunucuya bulut hizmeti de ekleyecektim, onu da yapayım.

Acayip gaza geldim. :D Hazır ihmal ettiklerimi bu kadar hatırlamışken ilk fırsatta Debian kurayım. Bir de evdeki sunucuya bulut hizmeti de ekleyecektim, onu da yapayım.

Valla ben ne güzel FX'i kullanarak telefona bağlanıp resimleri alıyordum ve memnundum. Ama şimdi böyle doğrudan resimleri alıvermek çok daha iyi oldu. Bazan birisi söylemeden bir şeye intiyacın olduğunu anlamıyorsun :D

Bazan birisi söylemeden bir şeye intiyacın olduğunu anlamıyorsun :D
Bazen senin aradığın çözüme, sırf bahsettin diye hiç aklında olmayan biri senden önce kavuşuyor, sinir oluyorsun! :D

Buna karşın, bu iş biraz şuna benziyor, benzemiyor ise mümkün değil de...

Mümkün değil cevabı gelmedi. Hepimiz mümkün olduğunu biliyoruz.

Tüm bedava hatta paralı servislerde aynı sıkıntılar söz konusu. Hizmetin bedava yada ücretli olması sistem yöneticinin dosyalara şifrelere erişimini engellemiyor. İtirazım cloud un dışlanması. Halbuki al birini vur ötekine... Hatta olayı biraz daha genişleteyim. Artık her şey dijital ortamda. Abartı olacak ama bir radyasyon fırtınası, hop herşey gitti. ilk etapda 50 Yıl geriye gideriz heralde. Yada birisi birgün fişi çekse erişim kesilde aynı şey. Fakat kimse çekmez o fişi. Matrix gibi abi biz makinelere, makineler bize muhtaç...

Bunumu demek istediniz: CIA
Bu arada FBI iç işlerine bakar. Dış istihbaratla CIA ilgilenir. :D

KGB yi de yazacaktım ama onlar hala aktif mi bilemedim... Sende hemen gömdün be bizi... :D

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back