Az kalsın dolandırılıyordum. (Aman Dikkat Edin)

3d secure ile işlem yapmadıysanız paranızı geri alabilme ihtimaliniz var Bankanızdan harcama itirazı yapın hemen
Aynen. Ben bir kresinde itiraz yapıp sahte site resimlerine kadar belge sunmuştum bankaya. 4-5 ay sürdü ama aldım paramı geri.

• Beğen
Reactions: nt
Bu da yenisi. Bunun arkasındakileri düşününce hırsızın elini-kolunu kesmek o kadar da aşırı gelmiyor :). Trendyolda üyeliğim bile yok.

Screenshot_2023-11-30-08-52-55-97_cf3cf72bd8e53b0db7ddb0a6f2208af9.jpg
Screenshot_2023-11-30-08-52-35-43_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Bir kaç dolandırıcılık sitesi
Https: //get-lira.com

Https: //turkboost.com

Buradan mazot alınca enjektörün zaten o yakıtı püskürtene kadar ömründen 1000km gidiyor.
Yakıt veya hisse almak fark etmiyormuş(!)

Milletimiz para ile ilgili birçok şeyin banka uygulamalarından hallolduduğunu çok geç öğrenecek malesef.

Hala fatura yatırmaya gidip sıra bekleyen tanıdıklarım var.

Gece gece ne panik yaptım yav. Uykunun en tatlı yerinde. :kizgin2:

Saat 04:50
Telefona peş peşe düşen mesaj sesine uyandım. Noluyo filan diye sersemliği atmaya çalışırken gelen mesaja bir baktım gözlerim fal taşı gibi açıldı.
Birisi facebook üzerinden işlem yaparak benim kredi kartımdan habire 50$ çekiyor.
Ama telfona nasıl mesaj geliyor anlatamam. Uygulamaya girip kartı kapatana kadar ömrümden ömür gitti.

Neyseki kartı kapatıp rahatlayınca sakin kafayla bir baktım hiç para çekememiş. Artık benim güvenlik ayarından mıdır, bankanın uyanıklığından mıdır bilmiyorum ama daha ilk işlem denemesinde banka kartı otomatik kapatmış ve hiç para kaptırmamış.

Screenshot_20240227_045631_Messages.jpg

Son düzenleme:
sanal kartın fiziki olanı var mı?
ana karttan ihtiyaç kadar yukleme yapıp kullanılabilecek.

Sanal kartın kabul edilmediğini çok yerde gördüm. Aslında gerek de yok. Bilginiz dışında harcamalara itiraz edilebiliyor. Benim kart ile nasıl olduysa birisi kıbrıs'ta tatil yapmış. İtiraz ettim, bütün harcamalar iade edildi.

Tüm kredili alışverişlerimi internetten sanal kartla yapıyorum. Fiziki kredi kartı kullanmıyorum. Maestro/VISA ayrımı yapıyor bazı siteler o yüzden kartınız kabul görmeyebilir.

Fiziki kartlarımda da mail order yapılamaması için CVV kısımlarını kazıdım. Birtek temassız kalıyor onuda geçici kart kapatma var çoğu bankada.

Mecburi abonelik isteyen yerlerde, ücretsiz abonelik süresi bitse bile sanal karttan çekim yapamıyor. İstersem bakiye yükleyip tekrar başlatıyorum.

Bilgileriniz çalınsa bile bakiye olduğu ana denk getirmesi lazım. İstediğiniz an iptal edip yeni bir kart tanımlayabiliyorsunuz zaten.

Kartta sürekli deneme yapılması durumunda çoğu banka işlemleri hemen bloklayıp sizden onay istiyor. Yüklü işlemlerde de bazen banka işleme onayınız olmadan devam etmiyor.

sanal kartın fiziki olanı var mı?
ana karttan ihtiyaç kadar yukleme yapıp kullanılabilecek.
Enpara var, on odemeli fiziksel banka karti. Ana hesaptan ihtiyac kadar aktarip oyle alisveris yapiyorum ben. Telefon uygulamasi da var. Taksit yok tabii. Ne kadar lazimsa hesaptan oraya transfer edip kullanabilirsiniz. Kullandiginiz bankanin telefon uygulamasi favoriler turu kayit yapmaya izin veriyorsa bu hesaba transfer icin onceden miktari ayarlanmis bir kac kisayol yaparsiniz, kac lira gerekiyorsa oradan hizlica yuklersiniz bu karta, sonra alisverisi bu kart uzarindne tamamlarsiniz. Hesap bilgileri ele gecse bile ici bos kart zaten.

Edit: Enpara sanal kart olusturmaya da baslamis.

Son düzenleme:
Enpara var, on odemeli fiziksel banka karti. Ana hesaptan ihtiyac kadar aktarip oyle alisveris yapiyorum ben. Telefon uygulamasi da var. Taksit yok tabii. Ne kadar lazimsa hesaptan oraya transfer edip kullanabilirsiniz. Kullandiginiz bankanin telefon uygulamasi favoriler turu kayit yapmaya izin veriyorsa bu hesaba transfer icin onceden miktari ayarlanmis bir kac kisayol yaparsiniz, kac lira gerekiyorsa oradan hizlica yuklersiniz bu karta, sonra alisverisi bu kart uzarindne tamamlarsiniz. Hesap bilgileri ele gecse bile ici bos kart zaten.

Edit: Enpara sanal kart olusturmaya da baslamis.

tam aradığım şey :tamam3:
teşekkür ederim.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,865
Üyeler
2,485
Son üye
viesva

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back