Best basic 250 watt amfinin hoparlor baglantisi

Evet watt a her yük toplanır. Araçta bilgisayarda çalışan her cihaz gibi veya teraziye konan her elma. Yine 1. kamalın 100v verdiğini unutmayın ekstra uyarı etiketleri koyabilirsiniz, müdahale eden belli biri yoksa.

Katlara seri bağlantı önermem, hop arızasında hem tüm sistem susar hem tüm katları kontrol etmek ciddi zaman kaybı.

Son düzenleme:
Bir karışıklık olduğunu anlıyorum.

Katlarda ki hoparlörler trafolu ise bu hoparlörler paralel bağlanmalı. Ve bu paralel grup 100 volt hattına baglanmali.

Üzerinde trafo olmayan hoparlörler empedansjna göre anfi üzerindeki değere göre bağlanmalı.

Bu konudaki son mesajımdir. Saygılar.

Bir karışıklık olduğunu anlıyorum.

Katlarda ki hoparlörler trafolu ise bu hoparlörler paralel bağlanmalı. Ve bu paralel grup 100 volt hattına baglanmali.

Üzerinde trafo olmayan hoparlörler empedansjna göre anfi üzerindeki değere göre bağlanmalı.

Bu konudaki son mesajımdir. Saygılar.
Serkan abi benim onceki sayfadaki baglanti sahsi fikrimdi.
100v cikisina bagli hoparlorlerin baglanti sekli onemli degil mi? 8 tane hoparlor paralel baglanirsa her biri 16 ohm dan 2 ohm a duser. Bu 100 v cikisi icin 2 ohm sorun olmaz mi? 100 v cikisini 4 ohm cikisi gibi dusunmueyecek miyiz?
Eger 100 v cikisi icin trafolu hoparlörlerin paralel baglanmasi sonucu 2 ohm a dusmesi sorun degilse;
Katlardaki trafolu hoparlorlerin paralel baglanip 100 v cikisina baglanmali 4 ohm cikiisina da disaridaki 2 adet 100 watt paralel bagli hoparlorlere bagli olmasi gerekir(sahsi fikrim)
Ama sunu da soyleyeyim arkadasin dedigine gore hep bir kablo var sadece bir kabloyla amfiye baglanarak ses elde ediliyormus..

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,656
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back