Bluetooth Cihazı kablo bağlama

GalMinus

Yeni Üye
Merhaba elimde bozuk bir Bluetooth kulaklıktan soktuğum Bluetooth modülü var ve ne yaparsam yapayım doğru bağlantıyı yapamadım. Yol gösterirseniz çok mutlu olurum.
16982705075833541869032263116153.jpg

Ekler

• 16982705808482081650830610599864.jpg
    16982705808482081650830610599864.jpg
    577.5 KB · Görüntüleme: 59
B+ = Pilin + ucu
B- = Pilin - ucu
R+ = Sağ hoparlörün + ucu
R- = Sağ hoparlörün - ucu
L+ = Sol hoparlörün + ucu
L- = Sol hoparlörün - ucu

Pil bağlanmadığı zaman çalışmayabilir. Pil bozuksa bağlı değil olarak algılayabilir.

Bozuk kulaklığın modülü bozuk olabilir mi?

Modül çalışıyor. Fakat bendeki 4 fazlı jak kablosunu her kombinasyonla bağladım. Ya ses sadece 1 taraftan geliyor yada sol ve sag aynı anda çalışıyor.

4 kabloyu sökün .
1,5 voltluk kalem pilin uçlarına birer kablo lehimleyin diğer tarafların uçlarını açın (kısa devre etmemeye dikkat edin)
Kulaklığı kulağınıza takın(üstünde L /R harfleri varsa buna uygun olsun)
Söktüğünüz 4 kabloyu her seferinde bir tel sabit kalmak koşuluyla diğer 3 kablo için bu pillerin uçlarını sırayla dokundurun.
Hangi tarafta çatırtı geliyorsa 0 iki kablo oraya aittir örneğin sol kulaklıktan geliyorsa L + ve L- nin uçları bunlardır.
Diğer uçlar R nindir. -(Eksi) uçlar genelde renkli plastiği olmaz çıplaktır.Lehimleri temiz yapın sonra fırça ve alkolle (yada kolanya dökerek ) temizleyin
Bir kanaldan hiç ses gelmiyorsa o kulaklığın kanalının kablosu kopuktur

4 kabloyu sökün .
1,5 voltluk kalem pilin uçlarına birer kablo lehimleyin diğer tarafların uçlarını açın (kısa devre etmemeye dikkat edin)
Kulaklığı kulağınıza takın(üstünde L /R harfleri varsa buna uygun olsun)
Söktüğünüz 4 kabloyu her seferinde bir tel sabit kalmak koşuluyla diğer 3 kablo için bu pillerin uçlarını sırayla dokundurun.
Hangi tarafta çatırtı geliyorsa 0 iki kablo oraya aittir örneğin sol kulaklıktan geliyorsa L + ve L- nin uçları bunlardır.
Diğer uçlar R nindir. -(Eksi) uçlar genelde renkli plastiği olmaz çıplaktır.Lehimleri temiz yapın sonra fırça ve alkolle (yada kolanya dökerek ) temizleyin
Bir kanaldan hiç ses gelmiyorsa o kulaklığın kanalının kablosu kopuktur
Saol akşam deniyecem

Yapmayı başardım ve test amaclı bir yüzey bastım basit bir kasa ve kulaklığa sabitliyebilmek için esnek bir filamentle tutacak tasarliyacam. Kulaklıkları Bluetooth a dönüştüren küçük bir modül olucak.
IMG_20231027_010528_567.jpg
IMG_20231027_010518_793.jpg
IMG_20231027_002343_230.jpg
IMG_20231027_002331_368.jpg

Cip nedir acaba hocam ismi biliniyor mu? Okuyamadim resimden.

• Beğen
Reactions: nt

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,975
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back