Çalışma alanınız yada atölyeniz nasıl?

O zaman kesin görmek isteriz. :D

Sopa yemeye hiçniyetim illede görmek istiyorsanız başım gözum ustune Didime beklerim tabi gelebilirseniz :D :D :D :D

Eski gardroptan kalma tahtalardan kendime masa yaptım. Böylece gayet geniş bir çalışma alanım oldu.

20200524_204449.jpg

Kısmet olursa birkaç aya kendime masa dolap vs yaptıracağım. masayı 220cm en, 80~85cm derinlik olarak düşünüyorum. belki L şeklinde de olabilir. Şimdilik burada idare ediyorum.

Abi kolay gelsin.

Benimde imalat hayallerim vardı. Artık o sularda battı o hayaller... :(:oops::kizgin4::kizgin4:

Benim kolilerim var.

Onun dışında kaçak köçek salonun ortasında yerde kimse işimi görmedem görüp toplayıp kaldırıyorum.

Yakında ondanda vazgeçeceğim. Elimdeki kısmi fazla olduğunu düşündüğüm parçaları malzemeleri dağıtıyorum. En temel havya lehim el aletlerimi kenara ayıracağım. Bakalım

Belki öbür dünyada bu hayallerime devam edebilirim.

@serkan_48 , yanliz degilsin :)

Ben mustakil evde dogdum buyudum. Evin bahvesinde Babamla kullandigimiz atolyemiz var. Hemen hemen her turlu imkanda... Evlendikten sonra apartmanda yasamaya basladim. Su an evde minnacik bir bilgisayar masam var hepsi bu...

Uzun yillardir kendim icin hicbirsey yapamadim. Beni tatmin eden tek sey ise calistigim isyerinin olanaklari. İsyerinde donem donem bir seyler tasarlayip uretme sansim oluyor. Bu urunlerde ciddi yerlerde is goruyorlar. Bu sekilde vay be bunu ben yaptim deyip kedinimi tatmin ediyorum

Gözel olmuş ta bilimsel değil.
Duvara bir MDF daha kestirip ölçü aletlerini oraya yerleştirmelisin.
Yapacam bu hafta yamyam abi. Bu masanın üstüne bir mdf kestirecem. 25 cm 4 ( daha uzununu bulamadım burada) adet krom ayak aldım. Ölçü aletilerini skobu güç kaynagını sıcak havayı buraya yerleştiricem

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    298.2 KB · Görüntüleme: 154
Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar. Son olarak calisma masam su sekilde olmustur. Eksiklikler varsa belirtirseniz sevinirim

Ekler

• 20201014_194604.jpg
    20201014_194604.jpg
    218.2 KB · Görüntüleme: 189
  • 20201014_194553.jpg
    20201014_194553.jpg
    219.5 KB · Görüntüleme: 170
Bende aynı masalardan kullanıyorum. Bunlarda sandalyemin tekeri masanın bacaklarına sürekli takılıyor. Sırf bu yüzden yeni bir masa alacağım. Sizin böyle bir probleminiz yoksa bence gayet kullanışlı olmuş. Masanın sağındaki boşluk eğer müsaitse oraya A101 vs marketlere gelen bir dolap alarak ileride yaşayacağınız müstakbel dağınıklığınıza biraz çözüm getirmiş olursunuz.

Merhaba arkadaslar. Son olarak calisma masam su sekilde olmustur. Eksiklikler varsa belirtirseniz sevinirim
Eksik saymakla bitmez ki, hangi birini sayalım? Forumdaki herkesin atölyesi eksik doludur. :D Güle güle kullanın, gayet iyi duruyor.

Bu arada şakası bir yana bilgisayar gibi bir şey göremedim, notebook tablet gibi bir şey mi var, özellikle mi koymadınız?

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back