Cennette atölyemiz nasıl olur?

Sınırları zorluyorsam seni tutan nedir Timur hoca sana göre senin tahammül sınırların mı beni doğrultacak? Neredeyse bir düzineden oluşan grup ile idare ettiğin forumun beni çok ta cezbetmiyor. Zaman geçirmek maksadı ile zaman zaman göz attığım bir forum varsın olmasın hiç bir kaybım olmaz ben bu forumu senin gördüğün gibi görmüyorum emekli adam yeri burası.. Ayrıca teknik diyorsun ama boş muhabbetlerin arasında açılan tek tük teknik konuların çok azı çözüme ulaşıyor, hani n'oldu havya yapıyordunuz kaçtır :) Opamp larmı taş koydu yine önünüze....

Benim kutsalım üzerine küstah küstah yazıp çizenlere kelam etmiyorsun da kimseye hakaret etmediğim halde üslubuma takılıp beni eleştiriyorsun... Kim neye inanıyorsa ona inansın isteyen de peynir tenekesine tapsın.. Ama benim inancıma akrep dilini sokana ben tümden girerim kimsenin de lafına bakmam. Size teknik konularınız da başarılar diliyor emekli adam mekanınızı Pala dayının repliği ile terk ediyorum..

Nicolas_Cage_laughing.gif

Ben dindar bir ailede yetişmedim. O yüzden çokta dindar değilimdir. Ama ahlak kurallarına uymak için elimden gelenide yapmaya gayret gösteririm.
Biliyorsunuz ki biz kimsenin mesajını silmiyoruz. İnsanların gerçekten ifade özgürlüğünü kısıtlamak istemiyoruz. Diğer forumlardaki gibi beğenmediğimiz, işimize gelmeyen şeyleri silip üstünü kapatmıyoruz. Mümkün olduğunca herkese eşit davranıyoruz, herkesle bir olmaya çalışıyoruz.

Konu ilk açıldığında Alt255'i üç defa uyardım silmesi için. Çünkü Din ve Siyaset konusunda ortak bir payda da birleşen hiç kimseyi görmedim.
Bu konu bu forumda durmaya devam ettiği sürece, sadece bugün - yarın değil belki 2-3 yıl sonra bile bir taraftar tarafından hortlatılacağını öngörebiliyorum.
Ama Alt255 konuyu bırakın silmeyi ifade özgürlüğünü en uç sınırına kadar kullanmayı tercih etti.
Arka planda bunun konusu konuşuldu ama şimdi yeri gelmişken arkasından da konuşmuş gibi olmamak adına buradan da direk söyleyeyim.
Bundan sonra Alt255'e Forum Admini olarak hiç bir şekilde hizmet etmeyeceğim. Benim için forum da yok hükmündedir. Gözle göremediği, inanmadığı bir Tanrı yüzünden Gözle görebileceği, varlığına inanabileceği birini kaybetti. Umurundadır, değildir, kendi bileceği iş.

1-2 yıl önce de dile getirmiştim. Yine dile getireyim. Burası bir Elektronik ve Mekanik forumu. Bu forumda konuşulması gereken temel varlıklar bunlar.
Ben bunların dışında kati suretle konunun konuşulmasını istemiyordum. Ama o zamanlar aldığım bir ders ile bazı konularda ufak tefek sohbet etmenin sakıncalı olmayacağına inandım. Arada sohbet ediyoruz, farklı konular açıyoruz, ufak tefek konu dışı başlıklar oluyor. Hepsine eyvallah ama sınırı aşmamak lazım. Aşınca uyarıyoruz, bu seferde bizi tınlayan yok. Şahsım adına beni tınlamayanı ben hiç tınlamam.

Ben dindar bir ailede yetişmedim. O yüzden çokta dindar değilimdir. Ama ahlak kurallarına uymak için elimden gelenide yapmaya gayret gösteririm.
Biliyorsunuz ki biz kimsenin mesajını silmiyoruz. İnsanların gerçekten ifade özgürlüğünü kısıtlamak istemiyoruz. Diğer forumlardaki gibi beğenmediğimiz, işimize gelmeyen şeyleri silip üstünü kapatmıyoruz. Mümkün olduğunca herkese eşit davranıyoruz, herkesle bir olmaya çalışıyoruz.

Konu ilk açıldığında Alt255'i üç defa uyardım silmesi için. Çünkü Din ve Siyaset konusunda ortak bir payda da birleşen hiç kimseyi görmedim.
Bu konu bu forumda durmaya devam ettiği sürece, sadece bugün - yarın değil belki 2-3 yıl sonra bile bir taraftar tarafından hortlatılacağını öngörebiliyorum.
Ama Alt255 konuyu bırakın silmeyi ifade özgürlüğünü en uç sınırına kadar kullanmayı tercih etti.
Arka planda bunun konusu konuşuldu ama şimdi yeri gelmişken arkasından da konuşmuş gibi olmamak adına buradan da direk söyleyeyim.
Bundan sonra Alt255'e Forum Admini olarak hiç bir şekilde hizmet etmeyeceğim. Benim için forum da yok hükmündedir. Gözle göremediği, inanmadığı bir Tanrı yüzünden Gözle görebileceği, varlığına inanabileceği birini kaybetti. Umurundadır, değildir, kendi bileceği iş.

1-2 yıl önce de dile getirmiştim. Yine dile getireyim. Burası bir Elektronik ve Mekanik forumu. Bu forumda konuşulması gereken temel varlıklar bunlar.
Ben bunların dışında kati suretle konunun konuşulmasını istemiyordum. Ama o zamanlar aldığım bir ders ile bazı konularda ufak tefek sohbet etmenin sakıncalı olmayacağına inandım. Arada sohbet ediyoruz, farklı konular açıyoruz, ufak tefek konu dışı başlıklar oluyor. Hepsine eyvallah ama sınırı aşmamak lazım. Aşınca uyarıyoruz, bu seferde bizi tınlayan yok. Şahsım adına beni tınlamayanı ben hiç tınlamam.
Yazdiklariniz tamamen carpitilmis. Bunun farkinda misiniz? Oncelikle bu basligi ben acmadim. Konu uzayinca buraya tasinmasini teklif ettim.

Konu baslangici son derece sacma zaten. Bir konunun icinde cennet varsa bunun @taydin'in lab'i olmasini isterim dedim. Oyle yasillikmis, sarap akan nehirmismis gibi seyler yerine bunu isterim dedim. Bu arada cennet kavramini da senin dinin icat etmedi. Binlerce yil oncesine dayanan, uc asagi bes yukari ayni sekilde tasvir edilen hayali sonsuz hayat ulkesi. Bunun uzerine @fide'de dini icerikli mesaj atti. Ben de onemsemedigimi belirttim. Konusu sisirip uzatan sizsiniz. Neden mesajimi sileyim yahu. Bana ne insanlarin inancindan. Sanki adamin taptigi tanriya kış demişim. Sadece inanmadigimi soyledim. Bunun soylenmesini dahi kaldiramiyorsaniz elinize guc gecse dunya uzerinde kendiniz gibi dusunmeyen milyarlarca insani bir an dusunmeden yok edersiniz herhalde. Siz inaniyorsaniz inanin. Bu beni ilgilendirmez de baglamaz da. Ama sen kendi tanrinin reklamini her yerde yaparken ben ilgilenmiyorum dedigimde bunu kendine, kutsalina, inanclarina saygisizlik ve hakaret olarak goruyorsan cok ama cok ciddi problemlerin var demektir.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,003
Üyeler
2,524
Son üye
Emretrk

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back