Cep telefonu icin uygulama yazma

Mikro Step

Kıdemli Üye
Cep telefonu uygulamasi yazmam gerektiginde MITApp kullaniyorum.

Fakat beni kesmiyor. Java bilmiyorum. Yeni bir dil ogrenmeye de zamanim yok.

C yada Delphi ile isi halletmem lazim. Fakat en onemlisi IDE makinami kasmamali.

Ne kullanayim?

MITApp ile HID daha dogrusu raw HID uygulamasi yapabilsem bu beni daha uzun yillar goturur.

Android Studio diyeceğim ama çalıştığı her sistemde ortalığı yakıp yıkıyor.

Emülatörü başlatınca cpu'nun lehimleri eriyecek gibi oluyor :katil1:

Telefonda debug özelliğini aktif edersem android studio usb'den telefon ile iletişim kurup yazdığım uygulamamı telefonumda canlı olarak çalıştırmama olanak sağlıyor.

Sezgisel kullanımı nedeniyle android studio bırakamıyorum

C biliyorsunuz yabancı dilinizinde upper intermediate dende up dır
sanki bir arkadaşınıza mektup yazar gibi python ile yapabilirsiniz gerçektende çok basit
python ile kivy kütüphanesi size tüm platformlarda çalışacak bir uygulama verir
mac windows linux adroid ios gibi

@nt

Mesela Android telefon icin python kodu ile uygulama yapabilirmiyim?

USB HID uygulamasi mesela.

android usb hid aygita izin veriyormu, malum dosyalara bile tam erisim yetkisi yok.

hocam ben yapıyorsam siz hayli hayli yaparsınız
bir kaç kütüphane incelerseniz çok daha basit olur

pyhid --- zaten isminden anlaşılacağ üzere

pygame_cffi --- bu modül HID iletişimi sağlıyor

kivy --- kullanıcı arayüzü tasarlamak için sadece adroidde tuşlar joyistik falan gibi şeyler

@Haze ninde dediği gibi sorunları aşmak için biraz java lazım :(

java ile sorunları aşmak için pyjnius kütüphanesi

sonrası bir kaç satır kod

android usb hid aygita izin veriyormu, malum dosyalara bile tam erisim yetkisi yok.
Otg kablo ile telefona fare veya başka hid aygıt bağlayarak deneme yapabilirsiniz. Çalışıyor.

1697542731182.png

O zaman musait bir zamaninda Android telefona python ile cok cok basit bir uygulama nasil yazilir ve bu uygulama nasil telefona yuklenir ve calistirilir konusunda mini bir kurs verirsen bu iyiligini unutmayiz.

• Beğen
Reactions: nt
O zaman musait bir zamaninda Android telefona python ile cok cok basit bir uygulama nasil yazilir ve bu uygulama nasil telefona yuklenir ve calistirilir konusunda mini bir kurs verirsen bu iyiligini unutmayiz.
akşama yazarım hocam uygulamayı daha detaylı anlatırsanız gerçeğe uygun bırseyler yazmak isterim hem sızınde işinizi kolaylaştırır geliştirme aşamasında

bir kaç denemem olmuştu ama appstore 100$ charge ettiği için vazgeçtim bunlarda böye kaldı

Son düzenleme:
@Encoder yazdım app kodunu :D kivy javası içinde

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,970
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back