Çip komplo teorisine bilimsel bakış...

looktr

Üye
Merhaba ustalarım. Elektronik bilgisayar bilgim temel düzeyde olduğu için aklıma takılan bazı konuları burada soruyorum. Bilgisi ve tecrübesi olup paylaşım yapan herkese teşekkür ederim.

Çip teknolojisi hızla gelişiyor hayatımızın her alanına giriyor. Aklımıza gelmeyecek birçok şey çiplerle yapılıyor.

İnsan biyolojisiyle uyumlu çipler üretildiğinde, tıpkı uzaktan kumandalı oyuncaklae ve aletler gibi insanlarla da uzaktan bağlantı kurulabilecektir. Zaten Elon Muskın nerolink projesi de tam bunu anlatıyor.

A) insanın gördüğü duyduğu vb algıladığı sinyalleri uzaktan izlemek ve kaydetmek
B) Yukarıdakine benzer sinyalleri insana aktararak halisünasyon benzeri duygular uyandırmak
C) Kişini zihninden geçen duygu ve düşünceleri çözümlemek
D) Kişiye telkin yoluyla bir şey söyletmek veya yaptırmak

Yukarıda saydıklarım ancak yüksek tenoloji ile deney yoluyla elde edilebilecek sonuçlar. Henüz böyle bir şey görmediğimiz için ancak komplo teorisi boyutunda. Ancak benim değinmek istediğim başka bir konu var.

İnsan vücuduna bir çip yerleştirildiğinde bunun uzaktan iletişim kurması gerekiyor. Tıpkı wifi blueooth ve gps gibi uzaktan kablosuz bağlantı imkanı gerekiyor. Bu bağlantıyı kurmak için gerekli en önemli şey de bence anten.
İnsan vücudunda bir anten oluşturmanın yöntemi de vücuda metal vb iletken malzeme, çipin başka aygıtlarla veya sistemlerle bağlantı kurmasını sağlayacaktır.
Bence insan vücudundaki en etkili anten de grafen olacakltır. Bu ilginç malzeme sinyal laışverişi için idela bir anten görevi görecektir.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Olumlu veya olumsuz yapacağınız her yorum katkı sağlayacaktır.

Korono asilarinda vardi sanirim o grafen

Ben bu vücuda çip takıp veri toplama veya başka işlemler yapılmasına şu açıdan bakıyorum: Eğer çip takma şu anda teknolojik olarak mümkün ise, birilerine para kazandıracaksa, ve o teknolojinin kötü yolda kullanıldığının belirlenmesi neredeyse imkansız denecek kadar zor ise, o teknoloji mutlaka hayata geçirilir ve oradan birileri parayı götürür. Geçirilmemesi aptallık olur.

O yüzden olaya "firma saygınlığını zedelemek istemez, kullanıcının izni olmayan şeyler yapmaz" diye düşünmemek lazım. Bütün cep telefonlarında casusluk yapan yazılım bileşenleri var. Uzaktan kontrol olanağı var. Hiçbir cep telefonu firmasının da saygınlığı zedelenmiyor. Vücuda takılan çiplerde de durum aynı olacak. Her türlü veri toplanıp merkezlere gönderilecek, veriler işlenecek ve oradan birileri taktik/stratejik fayda elde edecek.

Hatta benim tahminim çiplerle ilgili kontrol daha da ileriye götürülecek. Özel arka kapılar eklenecek tasarıma ve bu arka kapılar da birileri tarafından daha ileri seviye kontrol için kullanılacak. Ama öyle bir tasarım olacak ki, birisi bu arka kapılardan birisini keşfederse "evet böyle bir güvenlik açığının olduğunu biz de teyit ettik, yeni yazılım sürümü ile sorunu giderdik" diyecekler, geriye kalan keşfedilmemiş arka kapıları kullanmaya devam edecekler. Bütün güvenlik açıkları giderilince de o ürünü "obsolete" olarak deklare edecekler ve gene bir sürü arka kapı olan yeni bir ürünü piyasaya sürecekler.

Bu dediğim şey mevcut ticari yazılımlar ve işletim sistemlerinde kullanılan yöntemler zaten, yeni bir fikir değil. Yasal olarak da firma aleyhine hiçbir şey yapılamayacak, çünkü minareyi çalan kılıfını hazırlamış. Aynen Türkiye'de esnafın %90 ının vergi kaçırıyor olması ama muhasebe defterlerini incelediğin zaman herşeyin tertemiz olması gibi.

Bir yazida yuksek frekans ve dusuk frekansli seslerle kisilerin kararlarinin etkilenebildigi yaziyordu. Dolayisi ile bir oylamada kisi manuple edilebiliyordu.

Yanlis hatirlamiyorsam deneklerin onune kokmus balik gibi igrenc seyler konuyor bu esnada yuksek frekansli ses/muzik dinletiliyor.
Ayni deneklerin onune bir baska zaman cok guzel seyler konuyor bu kez de dusuk frekansli ses/muzik dinletiliyor.

Bu deney uzun sure yapiliyor.

Sonra deneklere bir secim yapmalari icin senaryo hazirlaniyor. Secilmesi istenen konu getirildiginde ortama hafif bir dusuk frekansli muzik dinletiliyor.
Tersine secilmemesi istenen bir sey icin de ortama yuksek frekansli kisik bir ses dinletiliyor.

Secimler manuple edilebilmis.

Bu da demektir ki, bizler TV karsisinda bilincalti egitilmeye musaitiz. Eger ciplenirsek daha da musait hale geliriz.

Bir yazida yuksek frekans ve dusuk frekansli seslerle kisilerin kararlarinin etkilenebildigi yaziyordu. Dolayisi ile bir oylamada kisi manuple edilebiliyordu.

Yanlis hatirlamiyorsam deneklerin onune kokmus balik gibi igrenc seyler konuyor bu esnada yuksek frekansli ses/muzik dinletiliyor.
Ayni deneklerin onune bir baska zaman cok guzel seyler konuyor bu kez de dusuk frekansli ses/muzik dinletiliyor.

Bu deney uzun sure yapiliyor.

Sonra deneklere bir secim yapmalari icin senaryo hazirlaniyor. Secilmesi istenen konu getirildiginde ortama hafif bir dusuk frekansli muzik dinletiliyor.
Tersine secilmemesi istenen bir sey icin de ortama yuksek frekansli kisik bir ses dinletiliyor.

Secimler manuple edilebilmis.

Bu da demektir ki, bizler TV karsisinda bilincalti egitilmeye musaitiz. Eger ciplenirsek daha da musait hale geliriz.
koşullu şartlanma eski bir yöntem, müzik yerine bir resim vb de kullanılabilir ama çok zahmetli
çok daha doğrudan etkili bir kitle ikna silahı olarak;

gerçi tüplü tv mi kaldı :)

benim yazında tam anlamadığım bir kısım var.

"Elektronik bilgisayar bilgim temel düzeyde olduğu için aklıma takılan bazı konuları burada soruyorum" demişsin

ve yazının sonunda da
"Bence insan vücudundaki en etkili anten de grafen olacakltır. Bu ilginç malzeme sinyal laışverişi için idela bir anten görevi görecektir" yazmışsın

bu fikre hangi düşünce zinciri ile ulaştığını, hangi araştrmaları yaptığını nasıl bu fikre geldiğini merak ediyorum. amacım iğnelemek veya eleştirmek değil. gerçekten insanların birşeyi öğrenirken hangi yolladan geçtiğini ve ipuçları ile nasıl bir anlam çıkardığını görmek istiyorum.

mesela grafenin hangi niteliği bize skin effect nedeniyle insan vucudunun içinden çıkamayan elektromanyetik dalgaları bu etkiyi aşacak hale getirebilir ?

Dövme lobisini tavlamaları lazım. İletken mürekkeple dövmelere anten özelliği kazandırılabilir. Enerjisini de rfid gibi dışarıdan alacak şekilde tasarlanır.

Medya varken insan davranışlarını manipule etmek için fazla bir şeye gerek yok. Dizi ve filmler, haberler, influencerlar, devlet otoritelerinin istikrarlı yalanları milleti etkiliyor. İpe sapa gelmez yalanlar bile yeterince uzun süre ve yüksek sesle tekrarlanınca ciddi bir kitle bu yalanlara inanır hale gelebiliyor. Bunun "bence" sebebi insanların çoğunluğunun delilleri değerlendirip kritik düşünceyle test etme kabiliyetinin olmaması. Bu zeka ile de ilgili değil. Telkin, karar vermede etkili.

Düşünsenize, dünya nüfusunun azaltılmsı için gdo, aşı vb. Global projelerden dolayı nüfusun düşürülmeye çalışıldığını devlet otoriteleri bile dile getiriyor ve bunun için düşen doğum oranlarını delil gösterebiliyor. Halbuki hayatta kalmanın ve çocuklu bir aile olmanın insan hayatına getirdiği ekonomik ve yaşam konforu maliyeti bu durumu net bir şekilde açıklayabiliyor. Birilerinin dünya nüfusunu komplo kurarak düşürme amacı olmayacağı anlamına da gelmiyor bu tabii. Ortada delil olması lazım, teori değil.

"Elektronik bilgisayar bilgim temel düzeyde olduğu için aklıma takılan bazı konuları burada soruyorum" demişsin

ve yazının sonunda da
"Bence insan vücudundaki en etkili anten de grafen olacakltır. Bu ilginç malzeme sinyal laışverişi için idela bir anten görevi görecektir" yazmışsın

bu fikre hangi düşünce zinciri ile ulaştığını, hangi araştrmaları yaptığını nasıl bu fikre geldiğini merak ediyorum. amacım iğnelemek veya eleştirmek değil. gerçekten insanların birşeyi öğrenirken hangi yolladan geçtiğini ve ipuçları ile nasıl bir anlam çıkardığını görmek istiyorum.

mesela grafenin hangi niteliği bize skin effect nedeniyle insan vucudunun içinden çıkamayan elektromanyetik dalgaları bu etkiyi aşacak hale getirebilir ?
1. grafenin özellikleri:
Grafen, bilinen en hafif malzemelerden bile daha hafiftir. Elektriği ve Isıyı en iyi ileten malzemedir. Çok güçlü bir malzemedir, aynı ağırlıkta çelikten yaklaşık 200 kat daha mukavemetlidir. Esnek ve yüksek oranda şeffaf bir malzemedir.
2. tıpta kullanımı
Grafen oksit kanserli hücrelere uygulandığı zaman, kanser kök hücreleri tümör yapılarını oluşturamamakla beraber kanser olmayan kök hücrelere dönüşümünü sağlamaktadır. Bunun anlamı, Grafen oksit sadece kanserli hücrelerin tespitinde değil kanserin tedavisinde de kullanılabilmektedir.
3.

İlaç ve Sağlık Sektörü için Grafen Kullanımı

Grafen, sağlık sektöründe gerçek bir devrime yol açabilir. Çok sayıda araştırmada, yaşamsal belirtileri ölçmek için grafen dayalı prototipler üretiliyor, şimdiye kadar birincil aşamalarında hastalıkların biyobelirteçleri olarak işlev gören grafen nanosensörler, ayrıca sinirlere bilgi aktarabilen grafenden yapay kaslar ve optik protez yetenekli optik sinire bilgi iletme.

Ben bu vücuda çip takıp veri toplama veya başka işlemler yapılmasına şu açıdan bakıyorum: Eğer çip takma şu anda teknolojik olarak mümkün ise, birilerine para kazandıracaksa, ve o teknolojinin kötü yolda kullanıldığının belirlenmesi neredeyse imkansız denecek kadar zor ise, o teknoloji mutlaka hayata geçirilir ve oradan birileri parayı götürür. Geçirilmemesi aptallık olur.

O yüzden olaya "firma saygınlığını zedelemek istemez, kullanıcının izni olmayan şeyler yapmaz" diye düşünmemek lazım. Bütün cep telefonlarında casusluk yapan yazılım bileşenleri var. Uzaktan kontrol olanağı var. Hiçbir cep telefonu firmasının da saygınlığı zedelenmiyor. Vücuda takılan çiplerde de durum aynı olacak. Her türlü veri toplanıp merkezlere gönderilecek, veriler işlenecek ve oradan birileri taktik/stratejik fayda elde edecek.
Komplo teorisi denilebilecek bir çok şey şu anda hayatımızın içinde gerçek olarak var. Bugün bunların nevcut olmasıi yarın başka bir şekilde karşımıza çıkmasını kaçınılmaz kılıyor. Şirketlerin kazanç hırsıyla kişisel hak ve hürriyetleri ihlal etmesi, kullanıcı bilgisi dışında özel bilgi toplaması ve arşivlemesi birçoğumuzun bildiği gerçekler.

Niyetleri hizmet sunmak ve para kazanmöanın çok ötesinde diyebiliriz.
teşekkürler hocam.

Dunya yonetimi boyle, birileri bir sey yazar digerleride bilimsel deyip ona inanir mantigi, Koronovirus te vucuduna verilen grafen le test edilmeye baslandiginin ihtimalini goz ardi etmemek lazim. Insanlar kumesteki tavuklardan farkli gorulmuyorlar. Ana felsefe bu.

Komplo teorisi denilebilecek bir çok şey şu anda hayatımızın içinde gerçek olarak var. Bugün bunların nevcut olmasıi yarın başka bir şekilde karşımıza çıkmasını kaçınılmaz kılıyor. Şirketlerin kazanç hırsıyla kişisel hak ve hürriyetleri ihlal etmesi, kullanıcı bilgisi dışında özel bilgi toplaması ve arşivlemesi birçoğumuzun bildiği gerçekler.

Niyetleri hizmet sunmak ve para kazanmöanın çok ötesinde diyebiliriz.
teşekkürler hocam.
sokak köpeklerini sahiplendirip deri altına çip taktılar zaten.
Norveç veya isveç olabilir bir yerdede işçilere takmışlardı.

ve yazının sonunda da

Teknolojinin gerçkete ulaştığı son nokta, son kullanıcıya ulaşandan 10 yıl - 20 yıl ileridedir. Mantıksal olarak da böyle olmak zorundadır. Çünkü devletler askeri ve istihbarat güçlerini üstün kılmak için teknolojinin en üst noktasını kullanır. Ve bunun bırakın halka yayılmasını, para karşılığı şirket ve devletlere kullanılmasını bile kontrol etmek ve denetlemek isterler.
Eğer bu olmasaydı birçok süper devletin ve şirketin bulunduğu konum her an sallanırdı.

Grafenin bugünkü bilinen özellikleri insan vücudunu antene çevirmek için yeterli olmayabilir. Ancak bildiğimiz temel verilere bakarsak, 10 20 yıl sonra bu da başarılıp halka açık hale gelebilir. Tabii son kullanıcıya ulaşmadan önce kullanılması da doğal.

Yukarida soylediklerim, bir sekilde yanlis anlasilmasin diye sunu eklemek istiyorum,

Burada grafen le yapilmak istenenler arastirilma surecinde iken ve test edilirken, insanlarin denek olarak kullanilmasi istenildiginde, arastirma yazilarinda , tv de her yerde grafen in saglik icin zararli bir sey olmadigi ile ilgili seylerin kasitli olarak cikartilamayacagini dusunuyor iseniz, kesinlikle yanilirsiniz.

GDO lu gidalarin cikartilmasindaki surec, super orneklerden biridir.

onedio gibi clickbait peşinde siteleri bilimsel temel alacak olursak çok yanılırız. onların derdi bilgi vermek değil bir tık daha alıp google adsense geliri elde etmek. herhangi bir hype üzerinden her türlü muğlak iddiada bulunabilirler.

onedio gibi clickbait peşinde siteleri bilimsel temel alacak olursak çok yanılırız. onların derdi bilgi vermek değil bir tık daha alıp google adsense geliri elde etmek. herhangi bir hype üzerinden her türlü muğlak iddiada bulunabilirler.
Haklısınız ancak bu konuları makul ve mantıklı bir açıdan takip eden ve yorumnlayan ciddi insanların sayısı da hayli fazla. özellikle de covid sürecinde halkı bilinçlendirmek için ciddi çalışma yaptılar. Onlara bilim ve medya camiası komplocu gözüyle baktı. Ama maalesef birçok konuda haklı çıktılar.

Ek olarak, bazı maddelerin zararı yıllar sonra tespit edilebiliyor. Örneğin eroin icat edildiğinde faydalı bir şey zannedilip ilaç olarak satılmış. Yaklaşık 10 yıl sonra zararları anlaşılıyor ve yasaklanıyor.

Şunu kabul etmemiz gerekiyor. Tabii ki bilim ve teknoloji önemli. Ancak çoğu zaman bilim adamları da yanılabiliyor. Veya para için insanları yanıltabiliyorlar.

Grafen üzerine olmayacak anlamlar yükleme komploları bi hayli gelişti toplumlarda.
Özellikle Covid-19 dan sonra paranoya noktasına gelindi.

Grafen gökten inmiş sihirli bir molekül değildir.
Bildiğimiz karbon atomunun kimyasal yollarla birçoğunun bir molekül oluşturması ve bu moleküller arası bağın ise oldukça sıkı olmasıdır.
İletkenlikte iyi olduğu için ve çok ince katmanlar halinde işlenebildiği için Lityum bataryada uzun zamandır kullanılmaktadır.
moleküller arası sıkı bağlardan dolayı KEVLAR yerine GRAFEN kumaşlarla kurşun geçirmezlik tasarlanmaya çalışılmaktadır.
------
Grafen Anten ve çip meselesine gelince...
Anten olarak insanın kendi vücudu zaten yeterli bir iletkendir.
Uygun problar bağlanarak şu anda vücut içinde gerek sinir ağlarında gerekse beyin özelinde cereyan eden olayları elektiriksel olarak okumak mümkündür. EEG yıllar yıllar önce bu iş için yapılmış bir aygıttır.
Eğer bir çip ile dışa veri aktarılmak istenirse bunun elektromanyetik olarak hissedilebilir hale gelmesi için bir sinir ağı üzerinden tüm vücut anten olur rahatlıkla.
------
Para babaları dünya hakimlerinin istediği insanları zombileştirip kullanmakta değildir.
Her canlı mutlaka öleceğinden ötürü araştırmaları beyin veya zihin nakli gibi veya beden değiştirme gibi ölümsüzleşmeye yönelik araştırmalardır. Tabii olarak her dem olduğu gibi bu araştırmaların yan ürünleri olarak ta bazı yenilikler ortaya çıkacaktır.
Yapay kinin üretmeye çalışan kimyagerin sentetik boyayı tesadüfen bulması gibi.
------

https://shop.nanografi.com.tr/blogr...MIvdiq5u6qhgMVvQKtBh0DbQP6EAAYASAAEgJ-1_D_BwE

Lityum tabanlı grafen iletkenli piller.
1716712072330.jpeg

1716711518280.jpeg

Son düzenleme:
konuyu "elimde bir ispat-deney-bilgi-hesap veya araştırma yok ama ben inanıyorum" seviyesinden bir adım ileri taşımak gerekiyor. eğer bu işler inanmakla olsaydı anadolu her sene bir sürü elektrikçi sonsuz enerjiyi keşfediyor.

• Beğen
Reactions: clc
Binada ara sıra duyduğunuz o tıkırtılar, aslında dışarıya bilgi aktarımı olabilir :)

Hep yüksek frekanslar peşindeyiz. Bence kötü amaçlı otorite(?) düşük frekansa odaklanmıştır. 0.00001Hz gibi mors alfabesi benzeri yöntemlerle bilgiyi çalabilir.

Örneğin 10 günde 1 bayt iletilecek. ...

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,145
Üyeler
2,554
Son üye
alisummer

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back