Elime Creative inspire 4.1 4400 ses sisteminin kumandası geçti. Bir zamanlar çok aramıştık ve bacaklarını tespit etmek için taklalar atmıştık.
Hazır fırsatını bulmuşken içini açıp şemasını çıkardım. Kablo renklerini ve hangi pinlere bağlı olduğunu tespit edip işaretledim.
Kartı çıkarabilmek için potun lehimlerini sökmek zorunda kaldım.
6 pinli DIN soket kullanılmış olsa da kart da 5 pin kullanılmış, boştaki pin mavi kabloya bağlı ve kart tarafındaki ucu boşta.

Malzemeler
6 pinli DIN Konnektör
5 damarlı kablo
56K on-of potansiyometre (50k da olur. Daha kolay bulunuyor)
3mm yeşil led
1 adet 2.7k 1/4 direnç (Çeyrek watt)
1 adet 4.7k 1/4 direnç
1adet 15k 1/4 direnç
1 adet 24k 1/4 direnç

9633 eklentisine bak

9637 eklentisine bak

9638 eklentisine bak

9639 eklentisine bak

9635 eklentisine bak

9636 eklentisine bak

9634 eklentisine bak
Usta banada lazim aynı kumandadan yapabilirmisin

Kardeşim selamlar kumandadan almak istiyorum
Kablo sıkıntısı çekiyorum bu aralar. Bulunca yapacağım. 4 tane filan siparişim var bekletiyorum mecburen. Bir kaç gün içinde halletmeyi planlıyorum. Sizede dönüş yaparım.

Maalesef kablo gri imiş. Siyah sistemde çok sırıtır. Aramaya devam.

Hayırlı akşamlar hocam bana da bir adet kumanda lazım maliyeti ne olur?
Şuanda kablo temin edemiyorum. satın aldığım yer sipariş geçtiklerini söyledi. Gelir gelmez üretim yapacağım. Forumu takipte kalın. bilgi vereceğim. Fiyatı 140TL Kargosu size ait. Ama yakında fiyat da değiştirmek zorunda kalacağım. İnsanlar herşeye acımadan zam yapıyor. Umarım size denk gelmez. 4-5 tane sipariş var bekleyen.

Şuanda kablo temin edemiyorum. satın aldığım yer sipariş geçtiklerini söyledi. Gelir gelmez üretim yapacağım. Forumu takipte kalın. bilgi vereceğim. Fiyatı 140TL Kargosu size ait. Ama yakında fiyat da değiştirmek zorunda kalacağım. İnsanlar herşeye acımadan zam yapıyor. Umarım size denk gelmez. 4-5 tane sipariş var bekleyen.
Kablo için yarın haber vereceğim sana kardeşim toptancılardan haber bekliyorum iyi çalışmalar

Elime Creative inspire 4.1 4400 ses sisteminin kumandası geçti. Bir zamanlar çok aramıştık ve bacaklarını tespit etmek için taklalar atmıştık.
Hazır fırsatını bulmuşken içini açıp şemasını çıkardım. Kablo renklerini ve hangi pinlere bağlı olduğunu tespit edip işaretledim.
Kartı çıkarabilmek için potun lehimlerini sökmek zorunda kaldım.
6 pinli DIN soket kullanılmış olsa da kart da 5 pin kullanılmış, boştaki pin mavi kabloya bağlı ve kart tarafındaki ucu boşta.

Malzemeler
6 pinli DIN Konnektör
5 damarlı kablo
56K on-of potansiyometre (50k da olur. Daha kolay bulunuyor)
3mm yeşil led
1 adet 2.7k 1/4 direnç (Çeyrek watt)
1 adet 4.7k 1/4 direnç
1adet 15k 1/4 direnç
1 adet 24k 1/4 direnç

9633 eklentisine bak

9637 eklentisine bak

9638 eklentisine bak

9639 eklentisine bak

9635 eklentisine bak

9636 eklentisine bak

9634 eklentisine bak
Bu ses sisteminden yeni elime gecti.Burada kartı ve elemanları temin etme şansım yok.Bu kumandadan sizden istesem kaç tl vermem gerekir.

Kablo için yarın haber vereceğim sana kardeşim toptancılardan haber bekliyorum iyi çalışmalar
Bu ara emeğiniz için tşkler.Çok güzel.

Demonte de gonderebilirsiniz.Ama şema yukardaki isis deki gibiyse.

Bu kumandadan banada lazım.
Emegine saglik.

Bu ses sisteminden yeni elime gecti.Burada kartı ve elemanları temin etme şansım yok.Bu kumandadan sizden istesem kaç tl vermem gerekir.

Bu ara emeğiniz için tşkler.Çok güzel.

Demonte de gonderebilirsiniz.Ama şema yukardaki isis deki gibiyse.

Bu kumandadan banada lazım.
Emegine saglik.
Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

merhaba hocam teşekkür ederim bilgi için bugün yaptım bir tane kendime :)

WhatsApp Image 2023-01-17 at 19.17.19.jpg

selam şayet bu kumandadan hala yapıyorsanız bir tane lazım fiyat bilgi lütfen
Aşağıdaki konuya baktıktan sonra bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

50K Potansiyometreyi direnç kullanmadan direkt bağlasak çalışmasında farklılık olur mu?

Öyle çalışmaz. Direnç kullanman şart.
Direnç işi biraz karışık şöyleki ben Creative 4400 ü bluetooth ekleyerek farklı bir kabin içine yerleştirdim, kumandayı iptal ettim, power'ı kart üzerinde kısa devre yaptım (on-off 220v) ve 10k pot ekledim. Karttan pot'a giden kablo uzunluğu 15cm, kalınlığı PC PSU kablosu.
Bağlantıyı şekildeki gibi yaptım, test ettim düzgün çalıştı ama 30-45 dk sonra kısık-orta seste dinlerken aniden sesi full ledi, potu devre dışı bıraktı. Nerde yanlış yapıyorum anlamadım
10k-potansiyometre-wh148-kcm82432770-1-d6be55d9941e4c7a863fbb2ff37ebb97 (1).jpg

Direnç işi biraz karışık şöyleki ben Creative 4400 ü bluetooth ekleyerek farklı bir kabin içine yerleştirdim, kumandayı iptal ettim, power'ı kart üzerinde kısa devre yaptım (on-off 220v) ve 10k pot ekledim. Karttan pot'a giden kablo uzunluğu 15cm, kalınlığı PC PSU kablosu.
Bağlantıyı şekildeki gibi yaptım, test ettim düzgün çalıştı ama 30-45 dk sonra kısık-orta seste dinlerken aniden sesi full ledi, potu devre dışı bıraktı. Nerde yanlış yapıyorum anlamadım
24586 eklentisine bak
50k pot ile dene.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back