Creative Inspire m5300 kablolu kumanda arıyorum

Acaba diyorum kumanda ya besleme gidiyor bir hat dönüyor. Mantıklı değil ama o sona kalan tek pinden veri mi gönderiyor işlevi dijital mi yapıyor diyeceğim 3 kalbo ile ama neden bu karmaşaya girsin ki?

Cihazin iç resmi varmi özellikle 9 pin soketin alt tarafi ve gittiği entegrenin ismi nedir, gorebilir miyiz?
Merhaba hocam yarın görüntü ekleyeceğim pinleri işaretler koyarım. Çalışma mantığını çözemedim. Kartın maskeli kısmı kabardığı için maskeyi epeyce bir kazıdık ama sistem çalışır vaziyette.

Bu sayfadan okuduklarım göre ses kontrolü dijital olarak yapılmış. Cihaz modelleri farklı olabilir ama çalışma mantığı aynıdır. 9 pin konnektörde sadece 3 pin kullanılmasını başka bi şekilde yorumlayamadım.
Merhabalar ancak inceleme fırsatım oldu fakat bendeki kart ile bu kart epeyce bi alakasız bendekinin entegresi STA543SA, tabi dediğiniz gibi mantık büyük ihtimal aynıdır. Eğer çözemezsem elimde creative a220 modeli var çalışır durumda onu bir kontrol edeceğim belki aynı entegreyi kullanıyorlardır.

Bu entegrede volume kontrol dc olarak bir potansiyometre üzerinden yapılıyor.

Hee kanal için ayrı bir pot var. Ama sizin 1 kablonuz var. Ya tüm kanalları ortak kontrol ediyor.

Yapılması gereken dc ve gnd dışındaki 3. Kablo entegrenin hangi bacağına gidiyor tespit gerekli.
Screenshot_20220808-084112_Drive.jpg

Ekler

• sta543sa.pdf
    533.8 KB · Görüntüleme: 163
Bu entegrede volume kontrol dc olarak bir potansiyometre üzerinden yapılıyor.

Hee kanal için ayrı bir pot var. Ama sizin 1 kablonuz var. Ya tüm kanalları ortak kontrol ediyor.

Yapılması gereken dc ve gnd dışındaki 3. Kablo entegrenin hangi bacağına gidiyor tespit gerekli. 18599 eklentisine bak
Günaydınlar, ayarsiz nickli arkadaşın attığı linkteki forumda aradığımı buldum nihayet biri paylaşmış. Bu fotodaki kart m4500 modelin fakat m5300 ile bire bir aynı. Burada kaç K pot var onu tespit edip deneyeceğim.

Ekler

• 20190115_215804.jpg
    20190115_215804.jpg
    235.1 KB · Görüntüleme: 102
  • Volume Controller Back .jpg
    Volume Controller Back .jpg
    229.5 KB · Görüntüleme: 100
  • Volume Controller Front .jpg
    Volume Controller Front .jpg
    239.5 KB · Görüntüleme: 94
  • Volume Controller Pinout.jpg
    Volume Controller Pinout.jpg
    294.8 KB · Görüntüleme: 92
Evet hocam öyle yapacağım, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca ilgilenen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.
Yardımcı olabildi isek ne mutlu. Yalnız dikkat et ses kontrolü 5 volt ile yapılıyor. Resimlerde gördüğüm kadarıyla voltaj ayarlaması zener diyotla yapılmış.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,440
Son üye
turankaya

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back