Emniyet kemeri tokası

taydin

Timur Aydın
Staff member
Benim 2002 model Honda'yı muayeneye götüreceğim ama arka koltuğun iki tane emniyet kemeri tokası eksik. Bir ara asit dökülmüştü ve aşırı küflendikleri için sökmüştüm. Şimdi yenilerini görüyorum ama kemeri sökmeden nasıl takacağız bunu?

1722949380645.png

Hem sökülecek hem kesilecek hem de sonra dikiş işçiliği yapılacak malesef.
Ya da göstermelik yapılabilir. Tokanın kemer geçen kanalı bir tarafından kesilir. Kemer geçirilir sonra kozmetik düzeltme için epoksi dolgu ve boya.

O zaman döşemeciye gidilecek yani?

Amaç sadece görüntü sağlamaksa kemer kayışını ikiye katlayıp tokanın içerisinden geçirip oluşan halka içerisine 4-5mm kalınlığında bir tel yada mil geçirip boşluğu alındıktan sonra yerinde durması sağlanabilir.

Lumii_20240809_093715304.jpg

taşlama ile şurası 3- 4mm eninde kesilirse halat oradan geçirilebilir bence. hem halat geçince görünmez. fakat insan güvenliği konusunda bir iddiası kalmıyor o zaman.

Güvenli olmasını isterim o yüzden kesmem. Ama kemerin ucunun bağlı olduğu yeri sökersem belki oradaki metal ile beraber kemer tokasından geçer. Eğer geçmezse döşemeciye götüreceğim artık.

Forum istatistikleri

Konular
6,527
Üyeler
2,682
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back