Endüstriyel Kart SMPS Devresi Arızası Hakkında fikriniz varmı

hayır taş direnci takınca çıkış kondansatörlerinden 5 volt 2 amper max alabiliyom sağlam kart ise 5 amper veriyo taş direnç yok orjinal direnç varsa 0,400 amper
arıza çok garip birazcık kafamıda karıştırdı, uyuyayım sabah çözeriz bunu

Hocam çıkışı sizin dışınızda yükleyen bir şey olmadığına %100 emin misiniz?

C88 in sifirindan var mi?

Evet görürdünüz, o zaman sıkıntı yok. Arızalı kartta çıkış voltajı doğru ancak akım yükselince çıkışı mı kapatıyor?

Entegre datasheetinden olası reset sebeplerine bakarak devam etmek lazım, maalesef entegreye hakim değilim. Yalnız kısaca göz attığımda ilginç yetenekler var, mesela feedback kısmına voltaj yardımcı sargıdan gelmese bile sanıyorum ki internal yapıdan dolayı oradaki voltajı oluşturuyor. Datasheet bir detaylıca incelenmeli

Entegre datasheetinden olası reset sebeplerine bakarak devam etmek lazım, maalesef entegreye hakim değilim. Yalnız kısaca göz attığımda ilginç yetenekler var, mesela feedback kısmına voltaj yardımcı sargıdan gelmese bile sanıyorum ki internal yapıdan dolayı oradaki voltajı oluşturuyor. Datasheet bir detaylıca incelenmeli
gece ucunu yakalamışım aslında ama bulamadık : //

1-2 numaralı pinde doğru voltaj oluşmadığı sürece çıkış istenilen değerlerde oluşamayacak.

1 numaralı V ismi verilen pin;
Input for OV, UV, line feed forward with DC
MAX reduction, outputovervoltage protection (OVP), remote ON/OFF. A connection tothe SOURCE pin disables all functions on this pin

2 numaralı X ismi verilen pin;
Input pin for external current limit adjustment remote
ON/OFF and device reset. A connection to SOURCE pin
disables all functions on this pin.

Bunlara üreticinin belirlediği sınırlarda bir input yapmak gerekiyor, belki akım limiti devreye girdiği için kapanıyor açılıyor çıkış?

D21 ve çevresi hala baş şüpheli ama aux sargısıda olabilir çalışan kartta 1 ve 2 numaralı pinler ne durumda?

• Beğen
Reactions: clc
Şimdi uyandım dün 4 de yattık hakanla çıkardığımız komponentleri yerine takdım. çalışan kartta 1 ve 2 yi ölçeyim yine

gece ucunu yakalamışım aslında ama bulamadık : //

1-2 numaralı pinde doğru voltaj oluşmadığı sürece çıkış istenilen değerlerde oluşamayacak.

1 numaralı V ismi verilen pin;
Input for OV, UV, line feed forward with DC
MAX reduction, outputovervoltage protection (OVP), remote ON/OFF. A connection tothe SOURCE pin disables all functions on this pin

2 numaralı X ismi verilen pin;
Input pin for external current limit adjustment remote
ON/OFF and device reset. A connection to SOURCE pin
disables all functions on this pin.

Bunlara üreticinin belirlediği sınırlarda bir input yapmak gerekiyor, belki akım limiti devreye girdiği için kapanıyor açılıyor çıkış?

D21 ve çevresi hala baş şüpheli ama aux sargısıda olabilir çalışan kartta 1 ve 2 numaralı pinler ne durumda?
sağlam kartta bunları ölçebilir misiniz?
Arızalı kartı ölçmüştüünz zaten

o zaman referans ile ilgili bir sorunumuz da yok,
şüpheli kalmadı : //
aux sargısına bakmak lazım

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back