Endüstriyel Kart SMPS Devresi Arızası Hakkında fikriniz varmı

Konuya bir ortadan giriş yapayım. Bu tür entegreler yardımcı sargıdan genellikle feedback kısmı için voltaj isterler. 12V büyük ihtimalle öyle üretiliyordur. Çıkış voltajı olması gereken değerde mi? Çıkışta beklenmedik bir yük var mı? Sanki D21e trafo tarafından bir sargı geliyor gibi, yardımcı sargıdan alıyor olabilir voltajı.

Trafonun 1. ayagina gidiyor
2 saatir tırmalıyoruz tam baş şüpheli evet bu diyeceğim @clc abi geldi bildi ya : ))
D21'i zaten hiç sevmemiştim kesin bunda var birşeyler D21 sökülüp yerine voltaj enjeksiyonu yapılırsa bence 1-2mA sınırlandırılma ile görmüş oluruz neler oluyor.

Ama dediğim gibi çok hakim olamadık daha devreye voltaj enjeksiyonu her zaman risk.

Tamam demek ki trafoda yardımcı sargıdan voltaj üretmiş, D21 de doğrultma amaçlı. O zaman sorun çok başka yerde de olabilir, çıkış voltajı ve yükü ne durumda incelemek lazım. @Ahmet in söylediği gibi D21 sökülüp doğrudan 12V da verilebilir ancak yalnızca feedback için kullandıysa oranın voltajı aşırı kritik değil. Zaten yüke bağlı oradaki voltajın değişimi kabul edilebilir bir durum.

Gaz vermekte istemiyorum kart 300$'mış önce D21'i söküp dışarıda ölçelim D21 BAV21 olabilir 20'de olabilir.
diyot ölçüm modunda 0.550-0.800 arası gelebilir.

Tamam demek ki trafoda yardımcı sargıdan voltaj üretmiş, D21 de doğrultma amaçlı. O zaman sorun çok başka yerde de olabilir, çıkış voltajı ve yükü ne durumda incelemek lazım. @Ahmet in söylediği gibi D21 sökülüp doğrudan 12V da verilebilir ancak yalnızca feedback için kullandıysa oranın voltajı aşırı kritik değil. Zaten yüke bağlı oradaki voltajın değişimi kabul edilebilir bir durum.
Bu cevap is gorur mu?

Optoyu sakın sökmeyin. Openloop a geçirmiş olursunuz, max duty i basar. Aynı şekilde D21 i söküp oraya voltaj vermeden çalıştırırsanız da aynı şey olur. Şu smps in çıkışında beslediği noktayla arasındaki bağlantı kolayca kesilebilir mi onu incelemek lazım, çıkışı yükleyen bir şey var belkide

Optoyu sakın sökmeyin. Openloop a geçirmiş olursunuz, max duty i basar. Aynı şekilde D21 i söküp oraya voltaj vermeden çalıştırırsanız da aynı şey olur. Şu smps in çıkışında beslediği noktayla arasındaki bağlantı kolayca kesilebilir mi onu incelemek lazım, çıkışı yükleyen bir şey var belkide
direnç ölçelim giriş ve çıkıştan, varsa ağır bir yük sadeleştirerek gideriz

bide bişeylere cevap olurmu böle yapınca 2 amper çekebiliyorum sonrasında resetlemeye başlıyo taş direnci takarsam

30976 eklentisine bak
bu bir cihaza ait olduğu için tahminim mininmum ve maximum çekeceği akımı bilerek çalışıyordur bu devre.
standart bir güç kaynağı gibi bakmamak lazım.
Orda soğutucuya bağlı bir arkadaş daha var o kim

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,840
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back