FG-100 Havya Ucu Termometresi

volta

Kıdemli Üye
Aliexpressten FG-100 Havya Ucu Termometresi aldım. İl başta içinde nasıl bir sistem var diye açtım ama içindeki sensörü tutan mekanizma hemen dağıldı. Tekrar toparladım ama yay kaldı onuda aşağıdaki gibi taktım şuradaki videodan yola çıkarak. Ama şimdi yayı yerinden çıkartmadan kapatmanın yolunu arıyorum. Üst kapakta yayın olduğu yere girecek bir çıkıntı var var. Ben yayı takabilmek için yayın bir ucunu tornavida ile tutturdum ama üst kapağı takabilmek için o tornavidayı çıkartmam lazım. Eğer tornavidayı çıkartırsam da yay fırtacak. Partik bir çözüm önerisi olan var mı? Yada elinde bundan olan varsa doğru mu bağlamışım söyleyebilir mi?

photo_2022-12-26_18-52-15.jpg

photo_2022-12-26_18-49-55.jpg

photo_2022-12-26_18-50-01.jpg

üst-kapak.jpg

Son düzenleme:
Buna neden ihtiyaç duydun?
1 TC+1 tane 902C ile yapardın bunu 150 lira bandına mal ederdin.

Aliexpressten FG-100 Havya Ucu Termometresi aldım. İl başta içinde nasıl bir sistem var diye açtım ama içindeki sensörü tutan mekanizma hemen dağıldı. Tekrar toparladım ama yay kaldı onuda aşağıdaki gibi taktım şuradaki videodan yola çıkarak. Ama şimdi yayı yerinden çıkartmadan kapatmanın yolunu arıyorum. Üst kapakta yayın olduğu yere girecek bir çıkıntı var var. Ben yayı takabilmek için yayın bir ucunu tornavida ile tutturdum ama üst kapağı takabilmek için o tornavidayı çıkartmam lazım. Eğer tornavidayı çıkartırsam da yay fırtacak. Partik bir çözüm önerisi olan var mı? Yada elinde bundan olan varsa doğru mu bağlamışım söyleyebilir mi?

21346 eklentisine bak

21347 eklentisine bak

21348 eklentisine bak

21349 eklentisine bak
Sizinki farklı hatta sahtenin sahtesi gibi duruyor bu videodan anlaşılıyor.

Karşıda da yuva var. Oraya takıp üstünü kapatırsın. Kolay gibi görünüyor buradan. Karşı kapakta tornavidanın görevini gören çıkıntı var.

Karşıda da yuva var. Oraya takıp üstünü kapatırsın. Kolay gibi görünüyor buradan. Karşı kapakta tornavidanın görevini gören çıkıntı var.
Şu onu deniyorum ama mesafe artınca yaya uygulanması gereken kuvvet de artıyor. Çok çektirmek gerekiyor, çektirirken de yay yuvadan çıkıyor. acaba yayı aşağıdan değilde yukarıdan taksam birşey farkeder mi? Öylesi daha kolay olur ama zamanla oradan fırtar mı emin değilim. Bir de yay oradan oaraya esnemiyor gibi sanki.

photo_2022-12-26_18-50-01.jpg

Son düzenleme:
Merhaba tornavidayı taktığınız yuvanın arka tarafı kapalı mı , etiket var gibi görünüyor eğer delik yoksa son çare o yuvayı arakadan hizalı bir şekilde delmek bu sayede arkadan tornavida veya ucu küt bir mili geçirip sonra yayı hafif silme hizada takıp üst kapağı oturtabilirsiniz.

Mekanizmayı diğer taraftan takayım dedim ama bu seferden yayı germesinden dolayı mekanizmayı taktıktan sonra kapağı takmak için baraktığımda mekanizma hafif yamulduğu için olmuyor. Denemeye devam.

Merhaba tornavidayı taktığınız yuvanın arka tarafı kapalı mı , etiket var gibi görünüyor eğer delik yoksa son çare o yuvayı arakadan hizalı bir şekilde delmek bu sayede arkadan tornavida veya ucu küt bir mili geçirip sonra yayı hafif silme hizada takıp üst kapağı oturtabilirsiniz.
Arkası kapalı. O da biraz zor olur gibi çünkü yayı içerden de takmak gerekiyor.

Şu onu deniyorum ama mesafe artınca yaya uygulanması gereken kuvvet de artıyor. Çok çektirmek gerekiyor, çektirirken de yay yuvadan çıkıyor. acaba yayı aşağıdan değilde yukarıdan taksam birşey farkeder mi? Öylesi daha kolay olur ama zamanla oradan fırtar mı emin değilim. Bir de yay oradan oaraya esnemiyor gibi sanki.

21350 eklentisine bak
Neden bana elimde olsa iki dakikada takarım gibi geliyor? :katil2:

Dediğimi yapıp bir foto çeker misin? Bir görelim nasıl duruyor.

Neden bana elimde olsa iki dakikada takarım gibi geliyor? :katil2:

Dediğimi yapıp bir foto çeker misin? Bir görelim nasıl duruyor.
Mekanizmayı diğer taraftan takayım dedim ama bu seferden yayı germesinden dolayı mekanizmayı taktıktan sonra kapağı takmak için baraktığımda mekanizma hafif yamulduğu için olmuyor. Birazdan foto koyarım.

Yayı bu şekil yerleştirdikten sonra daire içine aldığım pimi arka taraftan kargaburnu veya pense ile gergin tutup deneseniz olur mu acaba

Ekran Görüntüsü1.png

Son düzenleme:
Açmışken içindeki kartın fotoğrafını da paylaşayım bari. Tabii ki işlemci yine kamufle edilmiş beklendiği gibi.

photo_2022-12-26_21-21-02.jpg

Açmışken içindeki kartın fotoğrafını da paylaşayım bari. Tabii ki işlemci yine kamufle edilmiş beklendiği gibi.

21357 eklentisine bak
kamufle edilmemiş.
maliyet düşsün diye pakete koymak yerine işlemcinin üstünde 1 damla silikon damlatmışlar.
Belki o bir PIC16F628'dir ama paket maliyeti pahalı geldiği için böyle bir yol izlemişler pakete girecek hali 0.10 cent ise bu hali 0.4cent.

@Mcan 'ın dediği gibi olur. İkinci bir ihtimal ise, cihazın alt tarafından ince bir tornavida sokup bastırırsın ve kapağı kapatıp tornavidayı aradan çekersin.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back