Flipper Zero siparişi ve deneyimlerim

Sercan

--
Bir arkadaşıma Flipper Zero sipariş edeceğim. Yanında bir de WiFi Devboard alacağım.

Bu ürünle ilgili olarak yasal sorunlar yaşanabileceği gibi bir söylenti var. Avrupa içinde yetkili satıcıdan alıncak. Dolayısıyla orası ile ilgili bir endişem yokancak öte yandan Trendyol'da satışta olduğunu da görüyorum. Yani bu bilginin doğruluğu konusunda emin değilim.

Neyse, şunu sormak istedim: Bu ürünü sipariş ederken dikkat etmem gereken bir konu var mı? Yolcu beraberinde gelecek, arkadaşımı mağdur edecek bir duruma sokmak istemem. Dikkat edilmesi gereken bir husus var mı diye araştırıyorum.

--

Ürün elime ulaştıktan sonra, eğer unutmazsam, inceleme sonuçlarını burada paylaşırım.

Ben atladim hemen trendyol deyince :) Fiyati gorunce biraktim. Birinin getirmesi cok mantikli , ben sorun cikartmayacagini dusunuyorum. Tamagochi gibi birsey sevimli de.Benim de cok alasim vardi ama kendime hakim oldum :) Sizden bir inceleme gelirse belki ben de takip edebilirim izinizi.

Açıkçası maliyeti Trendyol fiyatına gelecek olsa bende almazdım. Daha fazlası olmaz ama ilgileniyorsan ikinci bir cihaz da getirtebilirim.

para biriktirip screen protectors alabilirim :D

• Haha
Reactions: nt
Ekran koruyucular o kadar pahalı değil ya :)
Bende büyük boy koruyucu var. Osiloskoplara filan istediğim ölçüce kesip yapıştırıyordum. Bu ufak parçaları ne yapacağım dediğim bölümleri için yer buldum. :yerlereyat1:

• Haha
Reactions: nt
Galiba bu @Endorfin35+ 'e herkes bir şeyler aldırıyor. Yanlız değilmişim. :katil2:
Adam bizim yüzümüzden kullanmayacağı şeyler alıp duruyor. Aha vallahi kulağım çınlamaya başladı. :katil1:

sırt çantasına atıp getirsin. hava alanında ontrolde bu ne diye sorarlarsa RF test cihazı falan demesin, çocuklara oyuncak, şarj aleti parçası falan dikkat çekmeyecek bişey sallasın :)

Hoparlör gibi bilindik bir cihazın içe saklanıp getirilebilir diye düşünüyorum.

Bu cihazın endüstiyel bir kullanımı var mı sadece merak ettiğiniz için mi satın alıyorsunuz?

Saklamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten de illegal bir cihaz değilmiş. Gizli filan olursa durduk yerde dikkat çeker.

Arkadaşım zaten ilaç sektörüne hizmet veren bir Japon mühendislik firmasında çalışıyor. Fuarlar için filan sürekli elektronik ekipmanla yolculuk yaptığı için çok sorun çıkartmazlar diye tahmin ediyorum.

Siparişler bugün arkadaşa ulaşmış. İlk fırsatta getirecek.

1707857201193.jpeg

2.ele nezaman düşer bunlar :sinek1:

Planlanandan biraz uzun sürdü ama nihayet bugün siparişim ulaştı.

20240327_204031.jpg
20240327_204216.jpg
20240327_204255.jpg
20240327_204306.jpg

1711563432937.jpeg
20240327_204420.jpg

Bazı özellikleri kullanabilmek için update etmemi istedi. Telefondan ve bilgisayardan update edilebiiyor. Ben bilgisayara bağlayıp hemen güncellemesini yaptım. Çok güzel bir uygulaması var. Hem bütünü ile cihazı kontrol edebiliyor hem de update gibi işleri halledebiliyorsunuz. Update için mutlaka bir sd kart takılı olması gerekiyor.

20240327_204551.jpg
Screenshot_20240327_211011.png
Screenshot_20240327_211153.png
Screenshot_20240327_211201.png
Screenshot_20240327_211212.png
Screenshot_20240327_211358.png

@Sercan merhabalar bende sizin gibi arkadaşım ile getirtmek istiyorum gumrukte nasıl sokmus ne demiş rica etsem anlatabilir misiniz ?
iyi gunler dilerim simdiden

@Nasu selam. Arkadaşım uçağa sanıyorum bavula verdi. Gümrük için soran falan olmamış.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,849
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back