Forum yeni hosting firmasına taşınıyor

Hadi ya, :oops: Tülay geri dön, ne olur Tülayyy... nerdesin?

Forumun artık paylaşımlı hosting hesabından çalışması, eklentiler ve videolar için de limitlerin değişmesine sebep oldu malesef. Artık eklenti ve videoloar için limitimiz 64 MByte. Daha önce kiralık sunucuda iken bir üst sınır yoktu, ben keyfi olarak 128 MByte lık bir sınır tanımlamıştım.

Baktım, tek dosya olarak bir yerde yok. Database tablolarında kayıtlı herhalde.
Aşağıdaki yazışmaya göre bunların hiçbiri database de saklanmıyormuş. Styles diye bir klasör olması gerekir.

Başka bir yazışmadada src/styles yolunda olur diyor.

Styles altinda binlerce dosya var ve neredeyse tamamı png ve svg dosyası. Arada bir de içi boş index.html ler var

src/styles diye bir dizin yok malesef.

evet doğrudan, public_html içinde styles diye bir dizindeymiş.

evet doğrudan, public_html içinde styles diye bir dizindeymiş.

xenforo forum yazılımının tamamı public_html/forum dizininin altında. Daha önce kiralık sunucuda iken de /var/www/html/forum altında. Onun dışında forum ile ilgili başka dizin yok.

tamam o zaman. public_html/forum/styles olması lazım... :D

Normalde bu tip stil bilgilerinin css de olması gerekmiyor mu? Tüm forum dizinini arattırıyorum, bir tek css dosyası yok ...

less dosyası filan da olabilir. Ya da orijinal dosyalar bozulmasın diye farklı bir yöntem izlemiş olabilirler. Çünkü yeni oluşturduğum style dosyasını indirdiğim zaman sadece farkları gösteriyor. Diğer standart tanımlı bilgiler mevcut değil.

Hmm ben bazı düzeltmeleri less dosyaları düzelterek yaptığımı kesin hatırlıyorum. Mesela sabit konuların arka plan rengini koyulaştırmıştım. Ama şimdi bakıyorum, *.less dosyası da yok. O zaman bunlar dosyaları database'in içine tıkıyorlar ...

@taydin koyu tema sorunsuz geri geldi eline sağlık.

Insanlar rutinlerinin disindaki seyleri kabullenemiyorlar sanirim. Yillardir Dark Reader eklentisinin varsayilan temasindaki gri- koyu gri- daha da koyu gri tonlarin disindaki herhangi ibr temaya denk geldigimde ( bazen Dark Reader soz geciremiyor siteye ) "neden boyle oldu ki? :dusun1:" diye dusunuyorum. Buradaki yesilli temayi gorunce de "iyy, ne igrenc, kusmuk yesili" diye gecirdim icimden. Sanirim yaslaniyorum artik. :katil2::katil2:

Renk konusu subjektif olduğu için iyisi-kötüsü kişiseldir.

Yalnız Dart Reader kullanmak bana, başkalarının sunduğu (buradaki kasıt görsel) farklılıkları kabullenilmediği hissiyatını uyanıyor. Yani öyle yaşlılıktan filan değilde, senelerce farklılıklardan, başkalarından uzak bir hayat sürmüşsün gibi bir manzara canlandı.

Nedense bu muhabbet -çok sevdiğim- Herşey Çok Güzel Olacak filmindeki "gençliğini de biliyorum" repliğinin geçtiği huysuz ihtiyarın sahnesini hatırladı. :katil1:

Renk konusu subjektif olduğu için iyisi-kötüsü kişiseldir.

Yalnız Dart Reader kullanmak bana, başkalarının sunduğu (buradaki kasıt görsel) farklılıkları kabullenilmediği hissiyatını uyanıyor. Yani öyle yaşlılıktan filan değilde, senelerce farklılıklardan, başkalarından uzak bir hayat sürmüşsün gibi bir manzara canlandı.

Nedense bu muhabbet -çok sevdiğim- Herşey Çok Güzel Olacak filmindeki "gençliğini de biliyorum" repliğinin geçtiği huysuz ihtiyarın sahnesini hatırladı. :katil1:

Gelecekteki halimi gordum. Ama cocugum yok, dertte yanamayacagim. :katil2: Guzel filmdir. Aslinda benimki daha cok sitelerin hep beyaz yapildigi zamanlarda yasattigi bas agrisi nedeniyle olusan bir aliskanlik. Bu yuzden kontrast iceren her seye bakmasi zor geliyor artik. Bir site civil civil rengarenk iken birden pastel ya da karanlik tonlari olan siteye gecmek tum dikkatimi dagitiyor. Bu yuzden "sadelik iyidir" anlayisi diyebiliriz biraz. Yani farkliliklari kabul etmek zorunda kalmak yerine kendi tercihimi yapmak olarak degerlendiriyorum ben durumu. Sitelerde cok farkli temalar olmasi da her insanin kendi tercihini yapabilmesine olanak vermek degil mi zaten? Ben de varsayilan olarak tum sitelere onceden tercih yapmis gibiyim yani. ;)

Son düzenleme:
aslında forumun bu standart mavili temasının renkleri ilye oynanıp karanlık tema oluşturulabilir.

aslında forumun bu standart mavili temasının renkleri ilye oynanıp karanlık tema oluşturulabilir.
Sayfanın en altında mekatronik yazıyor. Yanında da fırça ikonu var. Oraya tıklayıp koyu tema seçebilirsin.

Sayfanın en altında mekatronik yazıyor. Yanında da fırça ikonu var. Oraya tıklayıp koyu tema seçebilirsin.
koyu tema öyle değil telefonlardaki koyu temadan bahsediyorum.
yani maviler gri tonu arka plandaki beyazlık siyah yazılar beyaz olacak şekilde standart temayı bana tarsanız ben koyu temaya çeviririmn.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back