Forumda takılma, uzun sürede yüklenme gibi sorun yaşayanlar var mı?

Bu değerler için 1Gbps download, 650 Mbps upload gerekir. Ben de böyle bir hizmet olduğunu sanmıyorum. Hem de 400 TL'ye.
Değerlerde bir yanlışlık var. lokal ağda dosya transferi olmasın o?
Katılıyorum. 1Gbps download hızı ev kullanıcına sunuluyor, en azından teorik olarak mümkün. Ama 650Mbps upload hızı ev kullanıcısına sunulan bir hizmet değil. Hatta parası neyse verecem desen bile alamayabilirsin belki.

Bu değerler için 1Gbps download, 650 Mbps upload gerekir. Ben de böyle bir hizmet olduğunu sanmıyorum. Hem de 400 TL'ye.
Değerlerde bir yanlışlık var. lokal ağda dosya transferi olmasın o?
Aslında aynı şeyden bahsediyoruz ben cümleyi anlamsız yazdım diye 100mbps tarife ile bu hızlar aldığım düşünülmüş.

Binadaki kutu 1000mbps yani 1gbps destekliyor kullanan komşumuz var o 110 indirme alıyor.

bende aynı kutudan 100mbps kullanıyorum en fazla 15 16 indirme gördüm .

Katılıyorum. 1Gbps download hızı ev kullanıcına sunuluyor, en azından teorik olarak mümkün. Ama 650Mbps upload hızı ev kullanıcısına sunulan bir hizmet değil. Hatta parası neyse verecem desen bile alamayabilirsin belki.
bulunduğumuz bölgede tek 1000mbps fiber bizim zaten binadaki twitch de yayın açan komşumuz sayesinde geldi sponsor mu ney bilmiyorum .110mb indirme 70 yükleme yaptığını canlı gördüm.

benimde işime yarıyor kolay kolay kesilmiyor kesilince komşu arıyor hemen geliyorlar.

Superonline 1Gbps pakette bile maksimum 50 Mbps upload veriyor. Bu da yakın zamanda arttırılmış hali.

1688455150622.png

Zaten 650 Mbps upload çok yüksek bir hız ve ev kullanıcısı için anlamlı değil.
Ben ofiste 60 MBps simetrik (download ve upload hızı aynı) fiber hat için Superonline'a ayda 5150 TL ödüyorum.

Superonline 1Gbps pakette bile maksimum 50 Mbps upload veriyor. Bu da yakın zamanda arttırılmış hali.

24522 eklentisine bak

Zaten 650 Mbps upload çok yüksek bir hız ve ev kullanıcısı için anlamlı değil.
Ben ofiste 60 MBps simetrik (download ve upload hızı aynı) fiber hat için Superonline'a ayda 5150 TL ödüyorum.
Dediğim gibi normal bir kullanıcı değil oturduğum bölge de fiber bile doğru düzgün yok İnternet sağlayıcısı yayında reklam yapması karşılığında bu hızı veriyor ve resmi yükümlülük olduğu için para ödüyor ücretsiz birşey sağlamaları yasakmış.

biz sadece o kutudan nasipleniyoruz.

Bu hızı almak için garip garip şeyler yapıyor normal şekilde kablo gelmiyor 3 4 farklı kablo geliyor evinde de küçük bir fırın kadar kutusu var ona giriyor ondan çıkıp modeme gidiyor

Turknet kendi altyapısını sağlayabildiği yerlerde eşit download/upload hızı verebiliyor. 1000/1000 hizmeti varmış.

Bana 69 Mbps download 8 Mbps upload verdi :mad:
Bende Antalyanın merkezinde oturmama rağmen 50/8 verdi. 1000'i herhalde zengin mahallelerine veriyorlar diyeceğim ama 1000/1000'in fiyatı da 249tl imiş. Hatta ilk 6 ay 179tl diye yazmışlar. Ben şuan 50Mbps fibere ödüyorum 230tl

Valla bilmiyorum ... Süperonline altyapı sahibi bir firma ve 1000/1000 veremiyor. 1000/50 yi bile zor veriyor. Ben senelerdir çekişiyorum bağlayın bana diye, hiç iplemiyorlar. Bildiğim kadarıyla Turk.net altyapı sahibi değil, yani ya Türk Telekom yada Süperonline altyapısını kullanacak. O zaman nasıl 1000/1000 veriyor? Ben şimdi kamil koç ile anlaşıp onların otobüsleri ile insanları 10 da biri fiyatına taşısam olur mu?

Valla bilmiyorum ... Süperonline altyapı sahibi bir firma ve 1000/1000 veremiyor. 1000/50 yi bile zor veriyor. Ben senelerdir çekişiyorum bağlayın bana diye, hiç iplemiyorlar. Bildiğim kadarıyla Turk.net altyapı sahibi değil, yani ya Türk Telekom yada Süperonline altyapısını kullanacak. O zaman nasıl 1000/1000 veriyor? Ben şimdi kamil koç ile anlaşıp onların otobüsleri ile insanları 10 da biri fiyatına taşısam olur mu?
Kendi altyapılarını döşüyorlarmış. Altyapıyı ulaştırdıkları yerde 1000/1000 verebiliyorlarmış. Ceo'ları youtube'da 1-2 kanalda konuk olmuştu. Üçkağıt yok anladığım kadarıyla. Hatta biri şu:

O zaman doğru zamanda doğru yerde değiliz. Süperonline 100/10 Mbps ye devam :)

Valla 2002 de Turk.net ten dial up internet almıştım. Kaliteli 56k modemimi bağladım, aradım numarayı ve bağlandı. Tarayıcıya girdim, hiç hareket yok. Aradım teknik desteği "bırak internetin yavaş olmasını, zerre kadar trafik yok!" "Şartlara göre bağlantı hızı değişebilir, 56k teorik maksimum hız" dedi. Anında iptal edip Türk Telekom'a geçmiştim. Şimdi tabi herşey değişmiştir. Ama gene de böyle çok uçuk bir vaat duyunca şüpheyle yaklaşıyorum.

En temizi kablonet fiber gibi sanki. 200/20 260 tl falan. Ev için fazlasıyla yeterli.

Ben PcNet ya da Chip dergisinde donanım editörü iken Vodafone bana 3G data hattı göndermişti. Türkiyede henüz yoktu. Kablolu bağlantıdan bile daha hızlı bağlanabiliyordum. Millet şaşırıp, inanmıyordu.

Şirketlerin pazarlama departmanlarında ayrıcalıklı uygulamalar olabiliyor.

Hiçbir sorun yok 1 ms’de yükleniyor. O kadar hızlı yani. Ben şahsen tebrik ederim

Ev kullaniminda upload olayi hep sikinti. Yurtdisinda da sikinti.

Bugune kadar evden youtube'a video yukleme sabrini gosteremedim. Hep cep telefonunu kullaniyorum.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back