Fusion360 ilk denemeler

@taydin bu programı indirmek istiyorum öğrenci olmayana kısıtlaması süre olarak mı yoksa programda özelliklermi kısıtlanıyor.Yoksa öğrenci değilsem kısa sürelide olsa kullanabilmek için paramı ödemem gerekiyor ?

Kişisel kullanım için ücretsiz, ama ne kadar süre böyle belli değil :)

Kişisel kullanımdaki kısıtlamalar çok az. En önemli kısıtlama başka formatlardan içe aktarım (import) ile ilgili. Bir de takım çalışması özellikleri yok, tabi bir de haliyle destek alma olayı yok.

Ben indirme yerini de göremedim? Rica etsem bu linki ekleyebilirmisin (Çok muallak linkler var)

Sanırım önce üye(Subscribe) oluyorsun sonra indirebiliyorsun Öylemi?

Ben indirme yerini de göremedim? Rica etsem bu linki ekleyebilirmisin (Çok muallak linkler var)

Direkt link yok. Aşağıda "Activate Fusion 360 for personal use" altında "GET STARTED" den giriyorsun ve menülerde ilerlemen gerekiyor.

Sükut-u Hayal
hata.png

Hayır bu mesajı ,bilgisayarımda birsürü şeyi kontrol ettikten 10 dakika sonra veriyor.:)
Aklıma bir video geldi :katil1:
"Bul bir kaşalot çalıştır toriğini rap rap"

Bardağın dolu tarafına bak, artık bilgisayarı güncelleme konsunda kendini ikna edebilirsin :katil2:

Vakum fincan bitti.

3604 eklentisine bak

Ama diş çıkmadı :mad:

Sonra dilimleyicinin simulasyonuna baktım, orada da diş yok! Demekki uzun sürecek bir parçayı basarken herşey gerçekten varmı diye kontrol etmek lazımmış :facepalm1: Yani Fusion 360 ın ürettiği STL dosyasında da diş yok.

O kadar ayar kurcaladım yok, bir türlü STL ye girmiyor benim konik diş. Sonra internette araştırdım. Meğer konik diş özelliği 2019 sonunda eklenmiş. Ama üretilen diş sadece kozmetikmiş !!! Yani sadece programda görüyorsun, çıktıda yok. Hey Allahım, kozmetik amaçlı diş kavramını da ilk defa burada gördüm :katil1:
Hocam aynı sorunu bende yaşıyorumda çözümünü buldunuzmu ?

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorumda çözümünü buldunuzmu ?

Evet çözdüm. Doğrudan konik diş desteği halen yok fusion 360 da. Paralısında da yok yakın gelecekte de olacak gibi durmuyor. Konik diş açmak için "Coil" denen özelliği kullanman lazım.

Evet çözdüm. Doğrudan konik diş desteği halen yok fusion 360 da. Paralısında da yok yakın gelecekte de olacak gibi durmuyor. Konik diş açmak için "Coil" denen özelliği kullanman lazım.
Hocam sorunu çözdüm biz yanlış yapıyormuşuz, vida dişi oluştururken sağdaki ayarlar sekmesinde modeled seçeneğinin işaretli olması gerekiyor böyle yaptığınızda 3D slicerlerde gözüküyor.

Sen düz diş mi açıyorsun konik mi? Düz dişte sorun yok, benim bu konuda yaşadığım sorun konik diş idi, yani metal borulara paftanın açtığı diş.

Himm aradaki mesajları şimdi gördüm...

Forum istatistikleri

Konular
5,777
Üyeler
2,460
Son üye
ByMalicious

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back