Gate Driver nerelerde kullanılır mantığı nedir?

Diegoms

Yeni Üye
Merhaba.

Staj projesi için bizlere ilk hafta literatür taraması veriyorlar. Bazı şeylerin kullanım alanlarını anlasamda bazı yerlerde neden kullanıldığını ve çalışma prensipleri konusunda kafamda mutabık kalamıyorum. Gater driver nerelerde ne için kullanılır açıklayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

mosfet igbt gibi girişi kapasitif olan yükleri sürmek için kullanılır. anlık yüksek akım verme ve çekme özelliği vardr.

mosfet igbt gibi girişi kapasitif olan yüklerisürmek için kullanılır. anlık yüksek akım verme ve çekme özelliği vardr.
Teşekkürler yüksek akım verme ve çekme özelliğini nasıl kazanıyor kaskot yapıları ile yapılabilen bir şeyi gate driver ile neden yapıyoruz.

Kaskot yapının hangi durumlarda gate sürücü olarak kullanıldığını bilmiyorum, ama push pull çıkışa sahip gate sürücüler çok uygun fiyatlı ve etkili bir çözüm sunduğu için yaygın olarak kullanılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back