Gateway Pentium ll laptopum.

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Foruma laptop konusu açılınca aklıma tarihe gömdüğüm laptop'ım geldi. Biraz nostalji yaşayayım diye Windows 98 yüklü laptopımı açıp winamp da türkü dinledim.

Bir ara boş vaktimde buna MSN icq tarzı eski programları yüklemek istiyorum.
Bakmayın böyle durduğuna. Bununla uğraşmak hiç kolay değil. USB 1.1 var üzerinde. Flash disk takınca tanımıyor. Ethernet portu yok, İnternete bağlayamıyorum. Bir tane USB CD-ROM var. Bir tek onu tanıyor. Önce uygun programları bulup CD ye yazmam lazım. Eskiden nasıl da üşenmeden CD leri flash bellek gibi kullanıyormuşuz hayret. :D
İndir, yaz, aaa yanlış sürüm indirmişim. Bir daha indir, bir daha yaz...

20230724_124906.jpg

20230724_124800.jpg

20230724_124406.jpg

20230724_124400.jpg

Çalışıp çalışmadığı konusunda emin değilim ama benim elimde Intel 486-dx2 66 var. 2mb ram ve anakartı var ama güç kaynağı, io kartı ve ekran kartı yok.
Lisedeyken Turbo Pascal, Visual Basic 3.0, Word 6.0 bu bilgisayarda öğrenmiştim. Liseye girişimin üzerinden 28 yıl geçmiş.

Lisede Volfied ve Mario yüzünden az disket cezası yemedik. Hasta bir oyun.

Mario için ise 40kb boyutunda bir dosya içinde 4 bölüm, mantarlar, altınlar, çiçekler ve alev efektlerini nasıl oluşturduklarını hala anlamış değilim.

Ben çocukken atari salonlarında mario benzeri bir oyun vardı. Taşkafa diye adlandırıyorlardı ama gerçek adını bilmiyorum. Çok aradım bulamadım...

Bende de iki adet aynı model menteşeleri kırık pentium m notebook var. Dijital çerçeve yaparım diye ayırmıştım ama yapacağım yok.

Lisede Volfied ve Mario yüzünden az disket cezası yemedik. Hasta bir oyun.

Mario için ise 40kb boyutunda bir dosya içinde 4 bölüm, mantarlar, altınlar, çiçekler ve alev efektlerini nasıl oluşturduklarını hala anlamış değilim.
Belki fonksiyon gibi bir şeydir. Aynı kodu yeri geldikçe çağırıp durmak gibi.

Ben çocukken atari salonlarında mario benzeri bir oyun vardı. Taşkafa diye adlandırıyorlardı ama gerçek adını bilmiyorum. Çok aradım bulamadım...
Moai Kun olabilir mi?

Windows 98 için var mı başka nostaljik program önerisi olan? Ama şöyle herkesin bildiği programlardan.

msn.PNG

Yok aradığım oyun bunlar değil. Format süper mario ya çok benziyordu. Kafa atınca mantar yerine dönen bir disk geliyordu. Öldürmek içinde fare gibi birşeylerin üzerine zıplıyorduk. Hatırladıklarım bu kadar.

Win95 inf dosyası kullanarak 16Gb SanDisk cruzer flash diski tanıtmayı başardım :D

20230726_003115.jpg

20230726_010517.jpg

20230726_010150.jpg

20230726_005526.jpg

20230726_005436.jpg

Ayıp ama ya

1,44 floppy disk.PNG

Forum istatistikleri

Konular
5,889
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back