HEDİYE Hibe proje ve malzemeler

fide

Meraklı ve "nasıl" sorusunu seven biri
Pic programlama ile uğraşmayı bıraktığım için elimdeki pic içeren devre kartlarını uğraşmak isteyen (müh öğrenci öncelikli) hibe etmek istiyorum.

IMG_20240218_221319.jpg

Omega2+ geliştirme kartı. Üzerinde 1 adet Omega2+ da göndereceğim. 2 tane eksiği var. 12V 3-4W smps ve uln2803 SMD.
Kart üzerinde debug portu, USB ve ethernet mevcut. Pic 18f26k80 mcu ile hem sensör hem de 4 kanal izole input + 4 kanal röle erişimi var.

1708325355320.png

Omega2+ üzerinde Python, js ve C kodları koşabilir. Şematik yok ama boş pcb gönderebilirim. Çok karmaşık değil zaten. Omega2+ pinleri komple dışarı alındı. Bu şekilde Omega2+'a sensör vb donanım eklenebilir

Meanwell plp60-12 60W smps 3 adet.
IMG_20240218_221312.jpg

Bu smps girişinde filtre kondansatörü yok. Bu yüzden akım çekilmediği zamanlarda çıkışta hafif ripple var. 300-400mA akım çekince ripple nerdeyse sıfırlanıyor. LED besleme vb için kullanılabilir.

1708325667796.png

Uzaktan kontrollü masa lambası projesi.
Hmtrp modül RF modül ile uzaktan kontrol edilebilir aydınlatma. Üzerinde 12V smps, pic16f2550(yada USB hariç pin to pin başka bir mcu) ve lm2576 ile akım ayarlama kısmı var.
Çalışır halde ama geliştirilmesi gerek.
İsteyene USB seri dönüştürücü ve Hmtrp modülü de (boş pcbler de) gönderebilirim. Bu şekilde uzaktan kontrol uygulaması da yapılabilir.
Modül üzerinde ışık sensörü de vardır.

1708326114847.png

Masaüstü saat ve sensör uygulaması

Pic24fj256gb106 mculu 4x20 karakter LCD, 6 user button, sht25 sıcaklık ve nem sensörü, ds18b20, ışık sensörü, rtc + ds1307 + 20pin gpio

Pic programlayıcım olmadığı için artık geliştirme durumum yok. Uğraşmak isteyene gönderebilirim. Hmtrp (xbee soket pin to pin) RF modül desteği de mevcuttur. Boş pcb de gönderebilirim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: nt
Meanwell plp60-12 60W smps 3 adet.
30689 eklentisine bak
Bu smps girişinde filtre kondansatörü yok. Bu yüzden akım çekilmediği zamanlarda çıkışta hafif ripple var. 300-400mA akım çekince ripple nerdeyse sıfırlanıyor. LED besleme vb için kullanılabilir.

smps güç kaynaklarına talip olabilirim. Öğrenci değilim. Bu nedenle beni olası ikinci sıraya yazabilirseniz sevinirim. Bir öğrenci çıkarsa ona verebilirsiniz.

Başka malzemeler de çıkar daha ama karton kolileri dağıtıp içindekileri dökmem lazım.

Beklerim. Hem tanışmış oluruz, çay içeriz :saril: :saril:

30690 eklentisine bak

Uzaktan kontrollü masa lambası projesi.
Hmtrp modül RF modül ile uzaktan kontrol edilebilir aydınlatma. Üzerinde 12V smps, pic16f2550(yada USB hariç pin to pin başka bir mcu) ve lm2576 ile akım ayarlama kısmı var.
Çalışır halde ama geliştirilmesi gerek.
İsteyene USB seri dönüştürücü ve Hmtrp modülü de (boş pcbler de) gönderebilirim. Bu şekilde uzaktan kontrol uygulaması da yapılabilir.
Modül üzerinde ışık sensörü de vardır.

Masa lambası projesi Elektronik Müh. bir öğrenciye rezerve edilmiştir.

Edit:
Mühendislik öğrensinin elinde pic programlama ekipmanı olmadığından isteğinden vazgeçti.
Masa lambası da talep için açıktır.

Son düzenleme:
Azıcık havalar ısınınca buluşsanız da bende gelsem çay içmeye. :D

Azıcık havalar ısınınca buluşsanız da bende gelsem çay içmeye. :D
Çay içmek için havanın ısınmasına gerek yok, tabi ziyarete iki tekerli ile gelmeyeceksen.
Beklerim her zaman

Son düzenleme:
İki tekerle gelecem valla. Öyle çok zevkli oluyor :)

Hepiniz Antalya da misiniz?

20 yaşındayım ://
Gökhan abinin motoru var : ))
Serkan abi antalyada ama arada izmire de uğruyor bir ben denk gelemedim
@fide bu buluşmaya azıcık uzak kalıyor burdur'da
:ohno1:

şayet buluşma olacaksa orta noktayı seçip hepimiz gidelim fikrindeyim.
5K mesaj atmissin, abisin tabi :katil1:

5K mesaj atmissin, abisin tabi :katil1:
sen onu 2400 say abi, kalan 2400 hayata geçmesi pek mümkün olamayan projeler üstüne derin detaylı sohbet ve olası problemlere karşı aldığım önlemler :katil2:

mesela bir proje atılır ortaya proje üstünde 3v3 ve 5v 2 tane cihaz olur.
Sırf bundan 5 sayfa mesaj yazarım lojik uyumsuzluk var diye.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back