15 metre 3x1.5 ttr bakır kablo çekeceğim monitör için UPS ten. bakalım görüntüdeki sorunu düzelecek mi?

Monitöre ayrı bir güç kablosu çektikten sonra, monitör üzerindeki görüntüdeki herhangi bir cihazı açınca ortaya çıkan sinyal bozulması sorunları tamamen geçti.

RJ45 sıkma pensesi alacağım.

Elimde yaptığım bir ton kablo var ve elimdeki dandik rj45 sıkma pensesi iş görmüyor.

Kötü kalite sıkma pensem.
41gXvJelsuL._AC_.jpg

10 tane cat6 kablo alsam 1000 TL civarı.
Aşağıdaki penseyi alıp kabloları tekrar sıkacağım, olmadı uçlarını kesip baştan yaparım.

Şu ürünü kullanan bilgi sahibi olan var mı? Alınır mı?

Klein Tools VDV226-005​

5195UY4N22L._AC_SL1000_.jpg

61UstKjVKsL._AC_SL1000_.jpg

71j6-Uv2s7L._AC_SL1000_.jpg

71LUZdPPBxL._AC_SL1000_.jpg

Bende Knipex'in pensesi var. Farklı bir model kullanmadığım için kıyaslamasını yapamayacağım, ama bu tip penselerde sağlamlık, her şeyin kalın ve etli olması önemli. Çünkü sıkarken bütün gücünle sıkıyorsun, geleneksek çin mallarında her şeyi inceltme, hafifletme teknikleri iyi sonuç vermez.

1713708511578.jpeg

Hem onlar hem de bilgisayar, modem, NVR güvenlik kameraları ve cihazı için.

Hem onlar hem de bilgisayar, modem, NVR güvenlik kameraları ve cihazı için.
Sadece masa için olsa üzerine priz - network prizi (keystone jack) takılan kablo kanallarından önerecektim ama fiyatlar pek de makul gözükmedi şimdi baktıgımda
hem de kamera felan için illa ki pense almanız gerekecek
Ben de odamda yıllardır fiber modem için çekilmiş baya baya uzun pay bırakılmış kablo rulosunu masanın altına baglayarak kullanıyordum geçen hafta kabloyu telefon prizinden çıktıgı yerden az pay bırakarak kestim keystone jack ile çakma pensesine felan gerek kalmadan network prizine çevirdim şimdi kısa bir ara kablo ile kullanabiliyorum

Pense elırken bildigim 2 yaygın tip var biri eski tip kablolar jackden dışarı çıkmıyor diğeri yeni tip attıgınız resimledeki gibi kablonun fazlalıkları jackın ucundan çıkıyor ve pensede sıkılırken kesiliyor

Bir de yaygın olmasada farklı jackler sanırım mesela dışarıda plastık bir parçaya dizilip jack ile birleştirildiginde keystone jack gibi birleşen felan ama nasıl tedarik edilir fiyatı nedir bilmem

Pense elırken bildigim 2 yaygın tip var biri eski tip kablolar jackden dışarı çıkmıyor diğeri yeni tip attıgınız resimledeki gibi kablonun fazlalıkları jackın ucundan çıkıyor ve pensede sıkılırken kesiliyor

Bir de yaygın olmasada farklı jackler sanırım mesela dışarıda plastık bir parçaya dizilip jack ile birleştirildiginde keystone jack gibi birleşen felan ama nasıl tedarik edilir fiyatı nedir bilmem
Abi onlar patch panel icin degil mi ?

Arada sırada işlem yapılacaksa orta halli bir şey alınır bence. Kötü kalite olanların bir kaç sıkmada işi bitiyor. Defalarca sıksanda işe yaramıyor.

Kötüye bendeki örnek:
41gXvJelsuL._AC_.jpg

Forum istatistikleri

Konular
5,854
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back