TA3UIS

Doğan
Konu dağılmasın diye hepsini biryerde toplamaya karar verdim.

Ekipmanlarımı yavaş yavaş tamamlıyorum, eksikliklerim var, farklı yapmak isteyipte dar alandan dolayı küçük beyaz bir masa üstüne raf yaptım ve ekipmanlarımı yerleştiriyorum.

Bir raf daha ekleyeceğim.
Byaz plastik masanın üstünü 0.5cm MDF kestirmeyi düşünüyorum.
İzolasyon trafosu olarak bana ne almamı önerirsiniz, lütfen link verin. 220v 150va yeterli gibi.

Sizce orta katı beyaz masanın üstüne taşımak nasıl bir fikir?

Not. olmazsa olmaz almam gereken eksik bir şey kaldıysa lütfen belirtin.
Mechanic T12 Pro sipariş verdiğim havya istasyonu yarın ya da pazartesi elime geçicek.

WhatsApp Image 2024-01-05 at 20.39.24.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-05 at 20.39.25.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-05 at 20.39.23.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-05 at 20.39.24 (1).jpeg

LCR metreyi ne kadar çabuk aldın. Türkiye'de yaygın bulunan bir cihaz değil bu.

LCR metreyi ne kadar çabuk aldın. Türkiye'de yaygın bulunan bir cihaz değil bu.
Haklısın, çok araştırdım genel olarak bu cihazı öneriyorlar. Yanlış bir seçim mi sence?
Yurtdışından getirtmek belki biraz daha ucuz olacaktı ama bir sorun olursa diye riske atmak istemedim.

Haklısın, çok araştırdım genel olarak bu cihazı öneriyorlar. Yanlış bir seçim mi sence?
Yurtdışından getirtmek belki biraz daha ucuz olacaktı ama bir sorun olursa diye riske atmak istemedim.
Türkiyede satan bir yer var mı? Nereden ve kaça aldınız acaba?

Cihazla ilgili bir sıkıntı yok, hayırlı olsun. Nereden aldın? Bilmediğimiz bir firma ise belki listeye ekleriz

DE-5000 LCR METRE​

Buradan aldım, 9500 TL civarı. Biraz pahalı gibi gelebilir ama dediğim gibi yurtdışından alarak riske atmak istemedim.
Son yurtdışı alışverişimde sıkıntı çıkmıştı.

Online satışları yok, telefon ile aradım, proforma fatura gönderdiler, dün ödemeyi yaptım bugün sorunsuz ulaştı.

Bence bu firmayı listeye eklemek lazım. Güzel ürünler getiriyorlar.

İzolasyon trafosu ne almamı önerirsiniz, lütfen link verin, şu olur deyin. 220v 150va yeterli gibi.

ne çalıştıracaksınız?
Radyo, led, qled tv devresi, monitör devresi, telefon, tablet, vs yüksek güç çekmeyen cihazlar diyelim ama gün gelir belki bir 1500 va güç kaynağı da bağlayabilirim.

Piyasa araştırması yaptım kısaca, watt lara göre fiyatlar birbirine çok yakın sanki.

Bende şöyle birşey var ama bu boyutlarda bir trafoyu tavsiye etmem. Bunlar genellikle asansör devrelerinde filan kullanılıyor, o sektörde ürün tedarik eden yerlerde yaygın olarak bulabilirsin.

20240105_212455.jpg

canlı voltajı ölçecek bir ölçü aleti (osiloskop gibi) veya canlı voltajın yani şebeke geriliminin trafosuz kullanıldığı yerde topraklı havya kullanımı gibi durumlar. amatör çalışmalar için ötesi aklıma gelmiyor

canlı voltajı ölçecek bir ölçü aleti (osiloskop gibi) veya canlı voltajın yani şebeke geriliminin trafosuz kullanıldığı yerde topraklı havya kullanımı gibi durumlar. amatör çalışmalar için ötesi aklıma gelmiyor
Bunlar olası kullanım senaryolarının içinde. :)

Forum istatistikleri

Konular
5,843
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back