Hyundai 19" Lcd Ekran Tamiri

Gokhan o arizanin beslemeden oldugunu sanmam.
Flex kabloyu temin edebilirsin yenisiyle degistir. Bir pininde egilmeler felan oldugu icin zamana bagli olarak kirilmaya yakin durum olusmus olabilir.
Flex kablonun uclarini bakir kisimlarini kontrol ettin mi kalkma felan var mi?
O ariza anakartlarda islemciden dolayi da yapar.
İkinci el monitor parcalari satan siteler var anakart ile flex kabloyu siparis edip deneyebilirsin. Fiyatinin cok pahali oldugunu dusunmuyorum.
Bir de ekranin flex kablo soket girisinin lehimlerini bacaklarini kontrol et birkac defa soktuysen belki sokette pin kirilmasi kalmasi soguk lehim olusmus olabilir.

Gokhan o arizanin beslemeden oldugunu sanmam.
Flex kabloyu temin edebilirsin yenisiyle degistir. Bir pininde egilmeler felan oldugu icin zamana bagli olarak kirilmaya yakin durum olusmus olabilir.
Flex kablonun uclarini bakir kisimlarini kontrol ettin mi kalkma felan var mi?
O ariza anakartlarda islemciden dolayi da yapar.
İkinci el monitor parcalari satan siteler var anakart ile flex kabloyu siparis edip deneyebilirsin. Fiyatinin cok pahali oldugunu dusunmuyorum.
Bir de ekranin flex kablo soket girisinin lehimlerini bacaklarini kontrol et birkac defa soktuysen belki sokette pin kirilmasi kalmasi soguk lehim olusmus olabilir.
Hurdaya ayıralı çok oldu :)

Hurdaya ayıralı çok oldu :)
Yapma ya Gokhan bu kadar cabuk mu?
Bak bi de sunlari diyecektim.
O panel pcb sinde dc dc donusturucu entegre var ona 5v gelir ve o entegreden vgl avdd vdd.... gibi voltajlar cikar. O pcb de bu voltaj isimleri yazar. Bu voltajlarin kav volt oldugu hem internette hem de entegre daatshette yazar. Bu entegre arizalandiginda o voltajlarin bazilari cikmaz ve beyaz ekrana duser. Hatta isinir elini vuracagin yer aslinda orasiydi

Yapma ya Gokhan bu kadar cabuk mu?
Bak bi de sunlari diyecektim.
O panel pcb sinde dc dc donusturucu entegre var ona 5v gelir ve o entegreden vgl avdd vdd.... gibi voltajlar cikar. Bu entegre arizalandiginda o voltajlarin bazilari cikmaz ve beyaz ekrana duser. Hatta isinir elini vuracagin yer aslinda orasiydi
Sen geç yorum yaptın hocam benim suçum yok. :katil2:

Konu tarihi 11 Aralık 2021
O zamanlar aynı anda birden fazla işle uğraştığım için fazla üstüne düşmemiştim. Şimdi tek bir projeyle bile uğraşacak vakit bulamıyorum. :)

Sen geç yorum yaptın hocam benim suçum yok. :katil2:

Konu tarihi 11 Aralık 2021
O zamanlar aynı anda birden fazla işle uğraştığım için fazla üstüne düşmemiştim. Şimdi tek bir projeyle bile uğraşacak vakit bulamıyorum. :)
Himmmm. Dogrudur Gokhan. Ne bileyim konuyu ustlerde goruncu yakin tarih sandjm. Allah yardimcin olsun.

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back