Iki hortumu birbirine baglamak icin aparat

Mikro Step

Kıdemli Üye
Yagmur sularinin biriktigi cukura pompa koydum. Pompa ile atilacak su icin cektirdigim hortum 30 cm kisa cekilmis.
Bu hortuma ek yapmam lazim. Ancak ek icin kullanacagim aparat hortum icine gecip capi daraltmamali. Dolayisi ile
aparat hortumlari distan bir birine baglamali. En kotu ihtimalle hortumlari bandlayip ustune polyester dokebilirim.
Fakat hazirda bir aparat uretilmistir.

Aradigim aparati ne diye arayacagim?

Hortum capi muhtemelen 1 inch yada daha kalin.

baslik-1423302735-kablin-manson.jpg

Kangal boru ek aparat diye aratabilir yada sulama malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz.
İki ucu aynı ayada diğer ucu yivli olan çeşitleri var. Hangisi kafanıza yatarsa.

110000151561936.jpg

Kaplin erkek adaptör diye geçiyor. Bunun diğer tarafına daha geniş çapta boru bağlanabilir.

Son düzenleme:
baslik-1423302735-kablin-manson.jpg

Kangal boru ek aparat diye aratabilir yada sulama malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz.
İki ucu aynı ayada diğer ucu yivli olan çeşitleri var. Hangisi kafanıza yatarsa.

Bunları ben genelde 19 mm standart sulama hortumları için görüyorum. 1" hortum için olanları da var mı bunların?

2023-04-06_13-19-06.png

Kangal borunun her boyu için olması gerekir. Çünkü kangalı başka şekilde eklemek çok zahmet + maharet ister. Isıt, içiçie geçir sonra lastik ile sar en sonunda da çıkmasın diye dua et:dusun1::dusun1::dusun1:

Isıt, içiçie geçir sonra lastik ile sar

Hmm aslında bu çok iyi bir metot! Hortumun birisi genişliyor diğeri aynı çapta kalıyor. Dolayısıyla birbirine geçince çok düzgün bir duvar oluşur ve neredeyse hiç türbülans yapmaz. Sıcak hava tabancası ile yapılabilecek bir iş.

Aynı şekilde atık su boruları ile kutu hatta IP65 seviyesinde sızdırmaz kutu yapmak da mümkün.

16856981044864527064144005705231.jpg

Edit : 110 mm'ye kadar uretiliyormus.

Bunların güzel tarafı suyu kesmeden kullanılabilmeleri. Köyde saatin şebeke tarafındaki patlakları tamir etmek için kullanıyoruz. Tahminim bu yöntemle su çalan bir çok köylü var.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,948
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back