Instrustar 205B sorunu

Son olarak kanal ayarlarını otomatik yaptır. "Auto" butonu ile. Gene 0 görmezsen bozuktur.

Ekler

• 2.jpg
    2.jpg
    317 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran görüntüsü 2022-11-28 174800.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-11-28 174800.jpg
    112.8 KB · Görüntüleme: 52
Bende bu aralar osiloskop almayı düşünüyorum. Çok pahalı bişey alacak durumum yok şu aralar (kısacası fakirim :) ). Owon HDS242 çok mantıklı geliyor. Eğer bunu iade edebilirsen sende bir gözat istersen. TDS mühendislik n11mağazasında yaklaşık 3200, muhtemelen direk onlarla iletişime geçersen daha uygun fiyata verebilirler.
Sitede sahada calismiyorsaniz el tipi almayin diye tavsiyede bulundular. TDS Muhendislik diye aratirken ilk olarka ayni ismi tasiyan celik konstruksiyon firmasinin sitesine girdim. Koca koca silolar varekranda, ben onlara bakiyorum onlar bana. :katil2: Sonra kendi sitesine ulasabildim. Orada da fiyat vermemisler urunler icin.

Bende bu aralar osiloskop almayı düşünüyorum. Çok pahalı bişey alacak durumum yok şu aralar (kısacası fakirim :) ). Owon HDS242 çok mantıklı geliyor. Eğer bunu iade edebilirsen sende bir gözat istersen. TDS mühendislik n11mağazasında yaklaşık 3200, muhtemelen direk onlarla iletişime geçersen daha uygun fiyata verebilirler.
ben bizzat kullanıyorum.
söylenen doğru olabilir fakat memnunum.

Sitede sahada calismiyorsaniz el tipi almayin diye tavsiyede bulundular. TDS Muhendislik diye aratirken ilk olarka ayni ismi tasiyan celik konstruksiyon firmasinin sitesine girdim. Koca koca silolar varekranda, ben onlara bakiyorum onlar bana. :katil2: Sonra kendi sitesine ulasabildim. Orada da fiyat vermemisler urunler icin.

alacaksanız ve hmm acaba iş görmez diye tereddütünüz varsa olmasın.
kullanıyorum her fonksiyonuyla güzel cihaz.

alacaksanız ve hmm acaba iş görmez diye tereddütünüz varsa olmasın.
kullanıyorum her fonksiyonuyla güzel cihaz.
Elimdeki urunun akibetine bagli. Firma sorunu cozerse almama gerek kalmaz. Sorun cozulmezse zaten tum param ki o da Owon'un yarisi zaten, bozuk bir alette heba olmus olacak. o_O :kizgin4::facepalm1:

Elimdeki urunun akibetine bagli. Firma sorunu cozerse almama gerek kalmaz. Sorun cozulmezse zaten tum param ki o da Owon'un yarisi zaten, bozuk bir alette heba olmus olacak. o_O :kizgin4::facepalm1:
Panik yapmayın sakin düşünün, cihaz arızalı bile olsa o cihaz sizin kaderiniz değil iade hakkınız var.
Satıcı firma paranın üstüne yatan bir firma değil robitten çok alışverişim oldu

Panik yapmayın sakin düşünün, cihaz arızalı bile olsa o cihaz sizin kaderiniz değil iade hakkınız var.
Satıcı firma paranın üstüne yatan bir firma değil robitten çok alışverişim oldu
Bir sekilde cozulur elbet ama is uzayacak. Saticidan ote ureticiden biraz korktum. Sitesinde forum var ama sorulara pek yanit vermiyorlar. Sorunla karsilassak cozum uretmeyecekler anlasilan.

Bir sekilde cozulur elbet ama is uzayacak. Saticidan ote ureticiden biraz korktum. Sitesinde forum var ama sorulara pek yanit vermiyorlar. Sorunla karsilassak cozum uretmeyecekler anlasilan.

205B ve benzeri cihazların limitasyonları belli, öyle değişik, ilginç sorunlarla karşılaşmazsın. Yeni başlayan birisinin işini görür. Ama eğer elektronik mühendisliği öğrencisi isen kısa zamanda ihtiyacını karşılamamaya başlayacak ve bir masaüstü osiloskop alman gerekecek.

Ve firma çoğu zaman bu cihazların ne işe yaradığını dahi bilmiyor.
eğer sorunlu olduğu kanaatine vardıysan iade et bence.

Yine de cihazı kullananlar daha net yorum yapar bende yok bu skoptan

Ve firma çoğu zaman bu cihazların ne işe yaradığını dahi bilmiyor.
eğer sorunlu olduğu kanaatine vardıysan iade et bence.

Yine de cihazı kullananlar daha net yorum yapar bende yok bu skoptan
Robitshop'un magazasi sirf elektronik komponent. Muhtemelen bilen en az bir kisi vardir. Yarin goruseyim. Bugun Whatsapp'tan mesaj attim. Ilk mesaja kargo ucreti sudur, su surede elinizde olur gibi bir mesaj geldi. Otomatik yanitlama sistemi anlamadi herhalde konuyu. Ikinci mesaj olarak kisaca urunu teslim aldim, sorun var, teknik destek istiyorum dedim. Ona bir yanit gelmedi. Yarin ola hayrola.

Robitshop'un magazasi sirf elektronik komponent. Muhtemelen bilen en az bir kisi vardir. Yarin goruseyim. Bugun Whatsapp'tan mesaj attim. Ilk mesaja kargo ucreti sudur, su surede elinizde olur gibi bir mesaj geldi. Otomatik yanitlama sistemi anlamadi herhalde konuyu. Ikinci mesaj olarak kisaca urunu teslim aldim, sorun var, teknik destek istiyorum dedim. Ona bir yanit gelmedi. Yarin ola hayrola.
en dip fiyat genelde robitte oluyor.
birde kendilerine A4 kağıdı ve karton kutu alsa çok iyi firma.

bana bir alışverişimde faturayı bastıkları kağıdın arkasında başka brinin faturası vardı, herhalde yanlşış çıktı aldılar sonra kağıt boşa gitmesin diye benimkini basıp yolladılar.

karton kutu kısmına hiç deyinmiyorum genelde 4-5 farklı karton kutuyu koli bandıyla 1 kutu haline getirip ürünü öyle kargoluyorlar.

en dip fiyat genelde robitte oluyor.
birde kendilerine A4 kağıdı ve karton kutu alsa çok iyi firma.

bana bir alışverişimde faturayı bastıkları kağıdın arkasında başka brinin faturası vardı, herhalde yanlşış çıktı aldılar sonra kağıt boşa gitmesin diye benimkini basıp yolladılar.

karton kutu kısmına hiç deyinmiyorum genelde 4-5 farklı karton kutuyu koli bandıyla 1 kutu haline getirip ürünü öyle kargoluyorlar.
Bana urunu gonderirken orijinal kutuyu dogrudan kargo zarfina koyup gondermisler. Kargocular da nasil olduysa insafli davranmislar. Diger firmalar genelde orijinal kutuyu baska kutu icine koymayi tercih ediyorlar ama tabii bu tur hizmetler de fiyatlara yansiyor fazlasiyla.

Forum istatistikleri

Konular
5,764
Üyeler
2,458
Son üye
rickss

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back