kablo bulucu/takip cihazi tavsiyeniz?

hakan8470

Kıdemli Üye
Bir yigin kablo belki 30 tane bir arada ve birbirlerine bitisik vaziyetteler. Bunlarin icerisinden Kablo bulmak istiyorum.

Biraz inceleyince farkettim ki aranilan kabloya bir sekilde sinyal gondermek icin temas etmelisiniz, temas edilmeden hic var mi bilemiyorum. Aranilan kablo diger kablolar ile cok ic ice oldugunda bulmasi baya zorlasiyor. Yani sinyal bulucu bir sekilde hepsine otuyormus gibi oluyor. (Izlediklerim oyleydi)

@Sercan burada biraz bahsetmis, ancak konu farkli tabi. Merak ediyorum, kablo ucunda bir devre var ise o devreye zarar verir mi? Uzerinde 24v 12v olan kablolar ile calismak mumkun mu? ben daha once bu tur cihaz kullanmadim. Kablo bulucu diye geciyorlar piyasa da, degisik ozellikte cihazlar var. Aldigimiz urun cop olmasin istiyoruz.

Bu kablo bulucuların en iyisi şu öncelikle;

Unit 'in vs markalı ürünler de var ancak en dayanıklısı bu cihaz.

Network ve telefon hatlarında, kablonun ucunda cihaz bağlı olsa da bir zararı olmuyor.(Switch pc vs.)

Bu cihazin piyasada sahteleri olabilir mi?

@Sercan burada bahsettiginiz cihazlardan (1)hangisinden daha cok memnunsunuz? (2) O cihaz, uzerinde 12v 24v olan kablolarda da kullanilabilir mi? (3) Aldim ama aslinda su daha iyiymis bilemedim dediginiz bir cihaz var mi?

Sahte değil de birbirinin kopyasıdır büyük ihtimalle. Linkini verdiğim ürün unit'in ve adını hatırlamadığım 2 markanın ürününe göre daha dayanıklı olduğunu biliyorum. Poe switchlerde de kablo takibi yapıyorlar ama poe hattını mı kullanıp kullanmadığını bilmiyorum. Denemek lazım

@Sercan burada bahsettiginiz cihazlardan (1)hangisinden daha cok memnunsunuz? (2) O cihaz, uzerinde 12v 24v olan kablolarda da kullanilabilir mi? (3) Aldim ama aslinda su daha iyiymis bilemedim dediginiz bir cihaz var mi?
Bu cihazları bit pazarından çok ucuza denk geldiği için aldım. Kablo bulmak için hiç kullanmadım. Dolayısıyla kullanımı için bir tecrübe paylaşamam, fakat merak ettiğiniz testler varsa yapabilirim.

Tesekkur ederim, ancak testlerde zarar gorebilirler. piyasa da voltaj tasiyan kablolarda sinyal uretip o sinyali bulmayla ilgili bilgi paylasimi cok az. Ben de telefon hatlari 60v civari var diye telekom isiyle ugrasanlarin kullandigi cihazlari aramaya baslamistim. Bir firmada istedigim ozellikte buldum. Hatta 220v ac korumasi dahi varmis. Muhtemelen onu alacagim sonra buraya unutmaz isem bilgileri paylasirim.

Ben bu cihazları test etmek, bu çerçevede gerekirse bozmak için aldım. Mantıklı bir test için bozulur diye üzülmem.

Bir kisi ile ulastilar bana, akunun bir ucuna kablo baglayip kablonun uzantisinda sinyali alip alamadiklarina bakacaklar. En nihayetinde 220v ac den zarar gormedigini, sahada calisanlardan birinden ogrendim. hatta test edip video bile atariz dediler. :cheeky5:

Bir kisi ile ulastilar bana, akunun bir ucuna kablo baglayip kablonun uzantisinda sinyali alip alamadiklarina bakacaklar. En nihayetinde 220v ac den zarar gormedigini, sahada calisanlardan birinden ogrendim. hatta test edip video bile atariz dediler. :cheeky5:
Seri kondansator ile koruyor olabilir sadece yuksek frekans geçişine izin verecek şekilde

goruntulu konusma yaptik, gercektende akunun ucuna bagli bir kablo uzerinde sinyal okudugunu gosterdiler bana. Bir de yuzlerce kablo icerisinde cok hassas bir sekilde nasil bulanacagini gosterdi. Uc kismi cok hassas, yan kismi ilede kablo demetini disaridan takip edebiliyor. Cizirtili bir ses cikartiyor kablo o demet icerisinde ise. Yaklasik bir demette 400 kablo vardi yanlis hatirlamiyor isem.

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back