Kedi suluğunu uzaktan kumandalı yapmak

Harmonik

Aktif Üye
1_org_zoom.jpg

10402194063410.jpg

Bir adet kedi suluğum var fiş tak çıkar insanı yoruyor. Uzaktan aç kapa için sağlam ve ekonomik önerisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Avize aydınlatma uzaktan kumanda takımı aldım. Suluğun motoru kısa süre sonra yandı, ölçüm yaptığımda off pozisyonunda kart devresi çıkışta düşük bir gerilim vermeye devam ediyordu. Yani motor devreden çıkıyordu ancak o minik gerilim uzun vadede motoru yakmış oldu. İnternetten almıştım muhtemelen kalitesiz bir üründü. Kaliteli tek kanal çıkışlı tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?
Hareket sensörlü röle de işimi görebilir aslında ama ?

Son düzenleme:
1_org_zoom.jpg

10402194063410.jpg

Bir adet kedi suluğum var fiş tak çıkar insanı yoruyor. Uzaktan aç kapa için sağlam ve ekonomik önerisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Avize aydınlatma uzaktan kumanda takımı aldım. Suluğun motoru kısa süre sonra yandı, ölçüm yaptığımda off pozisyonunda kart devresi çıkışta düşük bir gerilim vermeye devam ediyordu. Yani motor devreden çıkıyordu ancak o minik gerilim uzun vadede motoru yakmış oldu. İnternetten almıştım muhtemelen kalitesiz bir üründü. Kaliteli tek kanal çıkışlı tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?
Hareket sensörlü röle de işimi görebilir aslında ama ?
çare SSR.

SSR'ler ac dc anahtarlıyor ben dimmer yapmaya çalışmıştım hazır beyaz kare olan ssler ile ama içindeki zero cross müsade etmiyordu sizin dimleme ihtiyacınız da yok ssr uygun
Mantıklı teşekkürler. AC to AC bir SSR işimi görür. Biraz pahalı bir çözüm ama iş yapar.

Mantıklı teşekkürler. AC to AC bir SSR işimi görür. Biraz pahalı bir çözüm ama iş yapar.
röle gibi bağlayabiliyorsunuz ama çıkışı tam susturuyor mu onu denemeniz lazım.
röleli bir sistem daha uygun olabilir ama ben bu zamana kadar tecrübe etitğim kadarıyla ne kadar anahtarlasakda ac voltaj hep karşıda oluyor bi şekilde.

DC'yi anahtarlamak zor ama 0'a kadar iniyor.
AC'yi anahtarlamak kolay ama ben hiçbirzaman 0a düştüğünü görmedim.

tek kanal rf kumandalı röleler var onlarda alternatif ssr'de

röle gibi bağlayabiliyorsunuz ama çıkışı tam susturuyor mu onu denemeniz lazım.
röleli bir sistem daha uygun olabilir ama ben bu zamana kadar tecrübe etitğim kadarıyla ne kadar anahtarlasakda ac voltaj hep karşıda oluyor bi şekilde.

DC'yi anahtarlamak zor ama 0'a kadar iniyor.
AC'yi anahtarlamak kolay ama ben hiçbirzaman 0a düştüğünü görmedim.

tek kanal rf kumandalı röleler var onlarda alternatif ssr'de
Araya normal röle koyayım diye düşündüm ama pompa motorunu yakan gerilim röle bobinine de hasar verecektir neticede.
Hareket sensörü koysam süreyi uzun tutsam belki olur ama oda zırt pırt çalışmasına neden olacak.

Araya normal röle koyayım diye düşündüm ama pompa motorunu yakan gerilim röle bobinine de hasar verecektir neticede.
Hareket sensörü koysam süreyi uzun tutsam belki olur ama oda zırt pırt çalışmasına neden olacak.
maliyet artmaya devam ediyor.
sadece hayvana veya sadece insana göre üretilmiş pır dedektörler var.
'human free motion dedector' olarak ararsanız bulabilirsiniz

maliyet artmaya devam ediyor.
sadece hayvana veya sadece insana göre üretilmiş pır dedektörler var.
'human free motion dedector' olarak ararsanız bulabilirsiniz
Şeytan diyor çek 2x0,75 kordon kablo koy bir şipşak anahtar :D

Ben bilmiyordum abi elektrik mühendisi olduğunu kusura bakma :)
ama yine de otomatikj kontrol iyidir.
zaman rölesi 10 dakkada 10 saniye çalıştırsın motoru tertemiz.
Zaman saati aklıma geldi de kıyamam ben kuzuma susayıpta gelir beklerse cihazın başında yakarım o zaman saatini ben :D

TV'ye kumanda edip suluğa kumanda edememek fena koyuyor :D

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back