Kendi bisikletini yap :) (Yapabilirsen)

Dede

https://www.facebook.com/End.El.San.Ltd.Sti
5 bölümlük vidyonun sadece Panasonic bisiklet imalatı bölümü dikkatimi çekti.
Paylaşmak istedim.
Diğer bölümleride isteyen arkadaşlar seyredebilirler.
Özellikle rozet imalatındaki altın kaplama işlemi çok dikkat çekici.

Tamamen japon üretimi ürünlere ayrılmış.

Son düzenleme:
Maksat kişisel bisiklet yapmak ise zaten tüm parçalar satılıyor. Ayrı ayrı alıp birleştirilebilir.

Ama sıfırdan üretim söz konusu ise olay çok farklı tabi. Videodaki bisiklet aliminyum kadro sanırım. Onu kaynak yapmak başlı başına bir iş zaten.

Maksat kişisel bisiklet yapmak ise zaten tüm parçalar satılıyor. Ayrı ayrı alıp birleştirilebilir.

Ama sıfırdan üretim söz konusu ise olay çok farklı tabi. Videodaki bisiklet aliminyum kadro sanırım. Onu kaynak yapmak başlı başına bir iş zaten.
İzlediğim kadarıyla çelik kadro.
Aluminyum değil.

Bu vidyodaki maksat da 5 ayrı ürünün en ilgi çekici bölümüne vurgu yapmak istedim.
Tamamı el işçiliği olan ürünlerin ne kadar emekle hangi prosesle yapıldığını incelemektir maksat.
Yoksa kimse kendi bisikletini yapmaz zannımca. Hele de buradaki kadar emek vermek..!

Sarı kaynakların ve ana metalin türü ne acaba? (Çelik gibi duruyor ama)

videodaki 29:30 saniyede

1724426918839.png

Sarı kaynak aslında teknik olarak kaynak değil, sert lehim (brazing). Ama iyi yapıldığında gene çok iyi bir mukavemete sahip.

Forum istatistikleri

Konular
6,541
Üyeler
2,685
Son üye
Metalech

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back