Korad3005P(rev24Q02)

Sadece O transformeri 600 dolara satıyor herifler. Bana pek mantık yapmıyor. O kadar sadakatlı bir trafo yapacağına, transfer fonksiyonu yamuk yumuk olan bir trafo yapıp, transnfer fonksiyonunu yazılımda düzeltmek, 600 dolar bayılmaktan daha mantıklı değil mi?

BODE100 neticede bir VNA. Nasıl ki VNA larda tracking generator çıkışındaki frekansa bağlı değişimleri sıfırlıyorsun, trafonun önceden bilinen karakteristiğini de baştan sıfırlayabilmek mümkün gibime geliyor.
Ölçümde kompanse etmek mümkün ama devreye enjekte edilen seviyenin değişmesi ölçümü değiştirebilir.

Ben gene isin matematiginden kacip kolayina gidenler icin su videoyu koyayim. Bu videodaki fikir idolum oldu.

Ben şurada 70 sene yaşıcam yaşamıcam. Kalmış 20-30 senem. Kim gidiyorsa gitsin aya uzaya :)
Param olsa elektroniğe zerre dokunmam.

Evet, gençleri çok güzel motive ettin, teşekkür ederim. Forumda var böyle birkaç kişi daha :kizgin1:

Muhendisin, yuksek muhendisin matematige onem vermemesi ne aci.

Sikisinca viyiklar. Viyiklamiyorsa internette o site senin bu site benim baskalari ne yapmis arayisina girer.

Bizim, gelismis memleketlerin gerisinde kalmamizin temelinde matematiksiz yasam var. At dayi oglu 100nF anlayisi var.

@Sercan

Çıktığı dönem alabilecekken ürünü getiren yoktu. Geldiğinde ise para yoktu maalesef. Maddiyat pek çok kişi gibi giderek kötüleşiyor. Sanırım iş arıyorum diye başlık açacağım yakında.

@HexfeT hayat inişli çıkışlı, seni çok iyi anlıyorum. Gönülden dilerim ki bir an önce toplum olarak rahatlarız.

1710959695549.png

İtina ile yük sürmeye çalışılır.

İstediğim peformansta yük sürmek için daha ne kadar tampon yapmalıyım :katil2:

Of of ne güzel osilasyon üretir bu devre

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back