Laminasyon makinesi ile pcb basımı

Derin Motion firmasinin Cube 3D MX Pro sunu 6500 TL ye nereden buluyorsun yav? :oops: Eğer gerçekten varsa sana 10 bin vereyim, 3500 TL de senin komisyonun olsun :)
Yok Hocam. 5.5W lazerli CNC. Link var ya entride, video da ekledim.. PCB uretimi icin yeterli denmis zaten incelemedede. Cube3D olmayiversin, eger is goruyorsa ve 6500 TL ise alinabilir. Hatta alan burada isteyenlere baski yapip parasini da rahat rahat cikarir bence.

Yok Hocam. 5.5W lazerli CNC. Link var ya entride, video da ekledim.. PCB uretimi icin yeterli denis zaten incelemede de.

O dediğin dandik CNC lerden hiçbir cacık olmaz. 6500 TL çok para onlar için. Ama Cube 3D MX Pro, mikron hassasiyetinde çalışan bir makina.

O dediğin dandik CNC lerden hiçbir cacık olmaz. 6500 TL çok para onlar için. Ama Cube 3D MX Pro, mikron hassasiyetinde çalışan bir makina.
Cube 3D'nin fiyatı 250.000 civarında görünüyor. Eger onun yaptığına oldukça yakın ama fiyatı 33.000 Tl olan CNC işimi görür diyorsanız yine Ankara firmasının ürettiği RaptorX Mini var. Cube3D 100 ise buna 95 puan vermisler.

Son düzenleme:
Laminasyon makinesini kaç santigrad dereceye ayarliyorsunuz ve kartı makinadan kaç defa geçiriyorsunuz?
Bu plaket e göre PCB tasarimina göre değişiyor küçük plaket 10x10 cm ve daha küçüğü bir kez bile yeterli oluyor ısıya da çok takılmayın 180 de bir kez geçerse 160 derecede bir kaç kez geçirirsiniz bunlar elinizdeki imkanlara göre değişecek tanex tw 2001 için denerseniz kenar daki yapışkanli kağıt kısmı sökmeyin orası yazıcıya kağıt in düzgün form da girmesini sağlayacak.

Cube 3D'nin fiyatı 250.000 civarında görünüyor. Eger onun yaptığına oldukça yakın ama fiyatı 33.000 Tl olan CNC işimi görür diyorsanız yine Ankara firmasının ürettiği RaptorX Mini var. Cube3D 100 ise buna 95 puan vermisler.

Raptorex'in Çinli makinalardan farkı, iş kapasitesi daha fazla. yani daha büyük, daha kalın, malzemeyi işler, daha uzun süre çalışır, daha büyük çaplı kesici takılabilir vs. Ama Raptorex'in Cube 3D ile kıyaslamak mümkün değil. Tamamen farklı sınıf cihazlar. Cube 3D mikrometre hassasiyetle ve tekrarlanabilirlikle çalışan bir makina. Bu özellik de çok zor elde ediliyor ve o yüzden de çok pahalı.

Raptorex'in Çinli makinalardan farkı, iş kapasitesi daha fazla. yani daha büyük, daha kalın, malzemeyi işler, daha uzun süre çalışır, daha büyük çaplı kesici takılabilir vs. Ama Raptorex'in Cube 3D ile kıyaslamak mümkün değil. Tamamen farklı sınıf cihazlar. Cube 3D mikrometre hassasiyetle ve tekrarlanabilirlikle çalışan bir makina. Bu özellik de çok zor elde ediliyor ve o yüzden de çok pahalı.
E dogru da evde askeri proje gelistirmeyecegiz. O kadar hasssas isiniz varsa zaten butceniz de ona goredir. Evde ne yapacaksiniz ki Cube3D'nin 0.003 mm hassasiyetini? :dusun2:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,478
Son üye
TA3CD

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back