LCSC gumruk nasil isliyor?

beposan

Yeni Üye
Merhaba hocamlar. Bu gun ilk urettigim pcb elime ulasti. Simdi malzeme siparis edecegim. Malzemeleri LCSC uzerinden secip pcb'yi tasarlamistim. Cinden gelirken bosuna fazla kargo ucreti vermeyeyim diye ikinci bir kart daha tasarlayip simdi verecegim siparisi. Sorum gumrukte sikinti olur mu? bazi komponentler minimum 100 adet satiliyor. Toplamda 1000 den fazla almis olacagim yani. 20 dolar civarinda bir siparis olacak. Gumrukte sorun yasar miyim. Tahmini ne ucret cikar?

Eğer paketin ticari kabul edilirse, o %30 a çok rahmet okursun, çünkü o durumda EN AZ 15 bin TL masraf çıkar.

%30 cokmus ya vergi mi veriyoruz harac mi belli degil.
Zaten haraçta bir vergi türü :)

1708810041712.png

Hocam ticari kabul edilir mi peki? Bu sik karsilasilan bir durum mu bilginiz var mi? Ogrenciyim sadece basit bir devre tasarladim ogrenmek icin.

Düşük ihtimal ama malesef bizim gümrük kanunu belki de dünyanın en berbat gümrük kanunu. Kesin bir şey söylenemiyor. Türkiye'den tedarik etme şansın yok mu komponentleri?

Düşük ihtimal ama malesef bizim gümrük kanunu belki de dünyanın en berbat gümrük kanunu. Kesin bir şey söylenemiyor. Türkiye'den tedarik etme şansın yok mu komponentleri?
Bir kismi icin Turkiye uygun oluyor ama sectigim bazi komponentleri bulamadim. Seiko Epson X1A0001210005 ornegin bu kristal yok sanirim. LCSC fiyatlari cok daha uygun oldugu icin madem bir siparis veriyorum kalanlari da oradan vereyim diye dusundum. 10 dolar kargo ucreti cikiyor ustune bir de. Keske JLC gibi vergiyi onceden odesek.

O zaman LCSC den sipariş edeceksin. Ticari kabul edilirse de paketi artık devlete hediye edeceksin. 30 doların yanmış olacak. Kabul edilmezse standart vergileri ödeyip malzemeleri kullanabileceksin.

Aslında okul yönetimi ile konuşsanız ve okul para toplayıp sipariş etse o zaman gümrük sorunu olmaz. Ama onu da yaparlar mı bilmiyorum.

16 mart tarihinde elime ulaştı ürünler. 160.22 TL ücret ödedim herşey dahil. Toplamda 20 dolar ürün 10 dolar da kargo ödemiştim ancak paket üzerinde 14 dolar ücret yazıyordu. Belki o sebeple düşük bi vergi ödedim.

Hocam buna ayriyeten türkiyede raspberry pi büyüklüğünde bir smd kartı smd dizgisi dahil ürettirmek yaklaşık ne kadar maliyet çıkarır? Diyelim 10 50 100 tane ürettireceğim. Yaklaşık bir fikir verebilir misiniz? Okulda bi projemiz var ancak yurt dışından getirmek olmuyormuş maalesef.

16 mart tarihinde elime ulaştı ürünler. 160.22 TL ücret ödedim herşey dahil. Toplamda 20 dolar ürün 10 dolar da kargo ödemiştim ancak paket üzerinde 14 dolar ücret yazıyordu. Belki o sebeple düşük bi vergi ödedim.

Hocam buna ayriyeten türkiyede raspberry pi büyüklüğünde bir smd kartı smd dizgisi dahil ürettirmek yaklaşık ne kadar maliyet çıkarır? Diyelim 10 50 100 tane ürettireceğim. Yaklaşık bir fikir verebilir misiniz? Okulda bi projemiz var ancak yurt dışından getirmek olmuyormuş maalesef.
Hayırlı olsun. Acaba hangi kargo firmasıyla teslim edilidi? Birde kaç günde geldi?

kartın üzerindeki eleman sayısına ve eleman tiplerine bağlı.

şuraya pcb gerberleri ve malzeme listesini göndererek teklif alabilirsiniz:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back