Linkteki VFD + Spindle motor icin ne dusunuyorsunuz?

Mikro Step

Kıdemli Üye
Asagidaki urun ve fiyati hakkinda ne dusunuyorsunuz?

1722622220437.png

sogutma suyunu nerden devirdaim yapacak, sebeke suyundan mi, yoksa ekstra bir tank ve devirdaim sistemi motordan cokda ucuza gelmez, bunun birde tank sogutmasi var.

nasıl olsa döner mekanizması var. içinde ufak bir pompa bölümü olup suyuda kendisi çekip iteleseydi iyiydiya.
bir kazana iki ince pnömatik 6-8 lik hortum uzatılıp iş biterdi.

standart 2 kutuplu (1 çift N-S kutuplu) üçgen bağlı, 3 faz girişli, fazlar arası 220 V. olan, AC motor oluyor bu değil mi?
bu tip motorlarda torkun ve gücün 50 Hz. değeri için verildiğini duymuştum. bu motor için 50 Hz. de 800 W., 400 Hz. de 100 W. olduğu anlamınamı geliyor?
normal hava soğutmalı asenkron motorlarda durum böyle oluyor çünkü. frekansla motor dönme deviri arttıkça, tork ve güç düşüyor diye biliyorum.

Guc neden dussun. Etiket degerleri 220v, 400Hz, 800w. Yani HF motor.

Devir sayisi arttikca tork duser.

Fakat 50Hz motoru 400Hz de ayni gucte dondurmek istersen voltaji 8 kat artirman lazim.

800 watt ile kaç litre suyu bir saatte 30 santigrat dereceden 80 santigrat dereceye çıkartabiliriz? :)

evet haklısınız nominal devri ve üzerinde güç aynı kalıp, sadece tork düşüyormuş. nominal çalışma frekansı olan 50 Hz. ve üzerinde güç aynı kalıyor görünüyor.
motorun kullanılacağı en yüksek devirdeki torku mekanik talaşlı işlemde işinizi görüyorsa sorun olmamalı.

sürücüsüne göre 50 Hz. den daha düşük frekansda bile (çok düşük olmamak şartıyla) motor yine 50 Hz. deki gücü ve torku ile dönüyor da olabilir.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
800 watt olan motor gücü direkt bu güçte ısı ortaya çıkarıp suyu da bu ısıyla ısıtabileceği anlamınamı geliyor?
Böyle olmamalı herhalde, yoksa çok büyük bir mühendislik hatası olurdu herhalde.

sogutma isini cozersen, cok guzel bir urun, yuksek frekans urunu iyice minyaturlestiriyor, bunu pcb kazima motoru olarak mi kullanacaksin, birara baya ugrasiyordun.

Fiyati cok uygun gorundu. Cunku sadece motoru bu fiyata vermiyorlardi.

Soğutma suyu debisini vermemişler.

chat penceresinden sordum. Mail adresime atacaklarmış teknik detayları. :) yapay zekamı gerçek mi bilemiyorum artık.

Son düzenleme:
water cooler.jpg

Attığım maile böyle cevap geldi.
debi ≥1lt/min 0.3 Mpa= 3 bar olacakmış. :)

tekmili birden (HY-YL ayırımını anlayamadım):

bu da 0.8'den 2.2kW'ye kadar motorlarda kullanılabilen pompa:

Forum istatistikleri

Konular
6,521
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back