Malzeme depolama ve sınıflandırma

Yahu şeritten çıkartmadan saklamak varken, azot mazon filan...

Sorun üretip, ürettiğimiz soruna çözüm üretiyoruz. Komik değil mi? :D

Silika jel poşeti koyun nemi çekecektir. Tüp kapaklarına satranç gibi kodlayın ve listeyi asla kaybetmeyin.

Aradığım şişeyi İstanbul malzeme isimli bir sitede buldum ama tanesi 2 ₺. Hiç de ucuz değil. Aslında bu şieden tanesi 1₺ olsa 200 adet civarında almak istiyorum.

bos-sise.jpg

https://www.istanbulmalzeme.com/urun/plastik-bos-sise-100-adet

Hem kutu kısmı şeffaf hem de kapak etiket sığacak kadar geniş.

Aradığım şişeyi İstanbul malzeme isimli bir sitede buldum ama tanesi 2 ₺. Hiç de ucuz değil. Aslında bu şieden tanesi 1₺ olsa 200 adet civarında almak istiyorum.

bos-sise.jpg

Satıcının yeri tahtakale selamet han 'da
İstanbul da iseniz satıcının yerinden 200-250TL ye alırsınız.
Adresinden veya telefondan ulaşın pazarlıkla alırsınız.

Maalesef Burdur'un ilçesinde oturuyorum. Oldukça uzak ama pazartesi bi arayayım. Belki uygun fiyat verir.

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim. Bu gün bir kuyumcuda aşağıdaki kutulardan gördüm, smd malzeme saklamak için gayet güzel olabilir. Kapağın yan tarafları tatlı sıkı kapanıyor, malzeme düşmez. İmalatçının numarasını aldım, isteyen olursa özelden numarayı iletirim.

Ekler

• kutu (1).jpeg
    kutu (1).jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 72
  • kutu (2).jpeg
    kutu (2).jpeg
    86 KB · Görüntüleme: 71
  • kutu (3).jpeg
    kutu (3).jpeg
    104.5 KB · Görüntüleme: 75
Tuplerin kapaklarina numara vererek dik koymak, iceriklerini de envanterde tutmak cozum gibi geldi. Envanter icin Android'de bir program var, PC ye ihtiyac kalkacak gibi. Kurup bakacagim bugun. Tup kapaklarina iki sira olarak K01 / T03 desem mesela, Kutu 1 icindeki 3. tup. SMD deposu, konnektor deposu gibi depo tanimlari ile duzen elde edilebilir sanirim.

1.5 Kg kapakli kare yogurt kaplarini biriktirmek gibi bir hobim var. Onlarca oldular. Bu tupler ve o kutular tum sorunumu cozecek gibi. :)

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim. Bu gün bir kuyumcuda aşağıdaki kutulardan gördüm, smd malzeme saklamak için gayet güzel olabilir. Kapağın yan tarafları tatlı sıkı kapanıyor, malzeme düşmez. İmalatçının numarasını aldım, isteyen olursa özelden numarayı iletirim.
100 tane alsak kac para tutar acaba?

bos-sise.jpg

100 tanesi 330 TL imis bu kutularin ama boyutlari nedir, bilginiz var mi?

Son düzenleme:
Daha küçük ve daha kibar bir kutu buldum. Hem yuvarlak hem şeffaf. Etiket ve malzeme değeri yazmak için daha çok alan var. 1₺ metal para boyutunda kapak var. Daire etiket yapılabilir.

1683455952267.png

@M3ric bahsettiğiniz kutu boyutlarını kırtasiyelerde çocuk etkinlikleri için satılan hareketli göz, kulak, sim vb bu kutulara konuyor. Oradan boyutlar Hk fikir sahibi olabilirsiniz.

A101'de 3lü buzluk kapları gelmiş. 3 adet 20₺, her bir buzlukta 8 göz var. Toplam 24 göz.SMD depolamak için kullanılabilir bir kutuya benziyor.

A101'de 3lü buzluk kapları gelmiş. 3 adet 20₺, her bir buzlukta 8 göz var. Toplam 24 göz.SMD depolamak için kullanılabilir bir kutuya benziyor.
Ben bşr bakayım ona

Foto çekmiştim ama bir hata oldu. Yüklenmedi.
1700297031235.png

Benim SMD direnç saklama sistemi (0603 tüm değerler)

DSC00137.JPG

Bütün poşetler ve alt poşetler değer sıralı o yüzden kolay bulunuyor.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,828
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back