masaj koltuğu yarıda kaldı

sefer

Yeni Üye
eski masaj koltuğu çalışırken yarıda kaldı
baş kısmı atık ayak kısmı da kalkık kaldı sigoralar sağlam elektirik var ama çalışmıyor
yarıda kalınca nasıl çalıştırabilirim
elektronik mi mekanikmi anlamadım

Ekler

• 60359727_999099773813488_2389556646276759552_o.jpg
    60359727_999099773813488_2389556646276759552_o.jpg
    59.7 KB · Görüntüleme: 169
Eğer ilk elektrik verdiğinde başı ayağı normal duruma getirmeye çalışıyorsa (bir zorlama sesi veya benzeri bir teşebbüs farkediyorsan) sorun muhtemelen mekaniktir. Ama elektrik verdiğin halde hiçbir icraat yoksa o zaman control kartı çalışmıyor olabilir.

Koltuğu açıp multimetre ile kontrol etmen lazım. Sensör ne diyor? Motora elektrik gidiyor mu?

Artık geri kalanı dedektiflik. Motora elektrik geldiği halde çalışmıyorsa motordan şüphelenip motoru bağımsız olarak test etmen lazım. Motorun terminallerini söküp uygun voltal ve akım verme kapasitesine sahip bir güç kaynağına bağlayabilirsin. Ama kısa süreliğine bağla :) Sensörden geri besleme almayacağı için motor mekanizmayı dağıtmasın!

Koltuk başka yerden elektirik verimce normal konumuna geldi falan şimdi başlat deyince çalıŞmıyor

Hmm marjinal bir güç kaynağı olabilir. Çıkış voltajlarını ölçüp olması gereken değerde mi? Aslında soruyorum ama, multimetre, havya, elektronik el aletleri var mı? Bunlar yoksa bence hiç girişme o işe. O koltuğun kontrol kartında çok yüksek voltajlar da var, çarpılma riski.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back