MBR 560 shottky diyot nasıl açık devre edilir

Ok ben uzerinden akim akacak sandim.

(ADC giris empedansi malesef cok yuksek degil, DSPlerden hatirliyorum, sample alma frekansi ve sample pencere genisligine bagli olarak 200 ohm civarina kadar inebiliyor)

Örnekleme hızı 50 kHz. Örneklenen sinyal de amfi çıkış katındaki akım, yani 20 kHz.

Simdi bakindim ST 50K demis. TI DSP lerinin dokumanini bulayim cok ciddi fark var.

Bir giriş empedansı belirtilmemiş. Ben buradan yeterince yüksek olduğunu düşünüyorum. En azından 40 Ohm luk bir direncin fark yaratmayacağı kadar yüksektir herhalde.

Bendeki şans işte. LC filtreyi eklemem gereken trace'lerin hepsi PCB nin iç katmanlarında :kizgin1:

Mecbur ön panel kartı ile anakartı birleştiren kabloya entegre ettim.

1710942211015.jpeg

SMPS switching gürültüsü önemli ölçüde azaldı. Ama zaten mucize beklemiyordum. Çok fazla değişkenlik olup güç gösterge ibresinin yalpalamaması yeterliydi, öyle de oldu.

Emekli maaşı ile zor parça alıyoruz millet sağlam parçaları patlatıyor.:)
bunu elektronik yük projesinde girişin yüksek voltajdan korunması ve diyotun otomat sigortayı attırabilecek süre kadar dayanıp dayanamayacağını test etmek için yapmıştım aslında. o diyotlar eğitim zayiatı sayılır :D

@taydin ben boyle isler icin yoklukta 2w lik yuksek degerli bir direnc uzerine sarim yapiyorum.

acik devre yapmiyorum, yuksek degerli bir direnc kullaniyorum, bobine paralel direnc baglanmis oluyor.

ocak/çakmak manyetosuyla, yüksek voltajdan diyot açık devre edilebilir mi acaba

Forum istatistikleri

Konular
5,908
Üyeler
2,500
Son üye
Muhammet Salih Albayrak

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back