Memtest + 86 Takıldı geçemiyorum

amazondan 90 liraya bir hdd kutusu aldım bugün geldi ücretsiz kargo hiç sevmem :D
bağladım şimdi bu ürünün aynısı direkt açtı hdd yi şifrem vardı ama bi işe yaramıyormuş
burada memtestleri gördüm sorunumu giderdim
dosyalarımı flash'a alıp hdd yi nasıl resetliyebilirim bu ayrı bir konumu o konu var ise etiketlermisiniz
teşekkürler
Ekran Görüntüsü - 2023-12-05 22-11-24.png

Su an boot partition icindesin. Kullandigin dagitima gore system partition unu bulup onu mount edeceksin. Sonra /home/username klasroune bakacaksin verilerin icin.

bunlarda yararlı konular ama resetlemeyi yazmamış Encyclopædia Britannica :p

bunlarda yararlı konular ama resetlemeyi yazmamış Encyclopædia Britannica :p

Harddiski resetleme ile neyi kastediyorsun anlamadım. fdisk veya gparted kullanarak mevcut bütün bölümleri silersen, sonra da yenilerini oluşturup formatlarsan o harddiskte artık önceden var olan herşey ortadan kalkmış olur.

• Beğen
Reactions: nt
Hatırlamıyorum. Ama mesela debian kurarken otomatik olarak bölümlemeyi yapıyor. İlk başta o şekilde yapmak en mantıklısı.

• Beğen
Hdd'yi hç kurcalama. Son nefesini vermesine ne kadar kalmış belli olmaz. Arızalı hard diskteki dosya sistemini okuyabilecek bir işletim sistemine bağla ve hiç oyalanmadan kurtaracağın dosyaları okumaya çalış.
Ya da sen daha iyi bilirsin, flash bellekten çalışan linux ile flash belleğe kopyalamayı deneyebilirsin. Önce en önemli dosyaları kurtarmalı...
yapıyorum bu sporu :D arıza hdd değilmiş işletim sistemindeymiş
Ekran Görüntüsü - 2023-12-06 01-11-39.png

Ee, dedik sana. Sen taktin HDD bozuldu diye. Zaten eski 4 GB RAM i takinca sistem aciliyor dememis miydin? Sorun sonradan taktigin 8 GB RAM in sistemle uyumsuz olmasindan cikmamis miydi? Yanlis mi hatirliyorum?

• Beğen

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back