Mouse tikli kaliyor

Mikro Step

Kıdemli Üye
win10 da bir guncellemeden sonra ortaya ciktigini sandigim mouse problemi yasamaya basladim.

Diyelimki yukari sagi kaydirma cubugunu tikli tutup asagi yukari suruklersek ekranda yukari asagi kayiyor. Bu normal durum.

Bendeki sorunda ise kaydirma cubugunu tuklayip ekrani istedigim yere kaydirsam bile mouse butonundan parmagimi cektigimde mousu hareket ettirirsem hala halan ekran kayiyor. Kaymayi onlemek icin mousu bir daha tiklamam gerekiyor.

Mouse butonundan suphelendim ama is yerindeki mouseda da ayni sorun oluyor.

Bir de bu sorun her zaman olmuyor.

Son düzenleme:
Yok ayni kaliyor.

Evdeki mousun yan kenarlarinda da butonlar var. Farkinda olmadan parmalarim bunlara carpiyor diyecegim ama is yerindeki siradan bir mouse.

Yukari asagi surukleme cubugu cok dert degil de paint brush da inanilmaz zorluklar cikartiyor. Yada copy past yapmak icin metinde bir satiri secmek isterken de sorun oluyor.

Istedigim kismi mavilestirip tam copy yapacagim mousu surukledigim icin mavilestirilen satir degisiyor cunku hala select modunda kaliyor.

Yok ayni kaliyor.

Evdeki mousun yan kenarlarinda da butonlar var. Farkinda olmadan parmalarim bunlara carpiyor diyecegim ama is yerindeki siradan bir mouse.

Yukari asagi surukleme cubugu cok dert degil de paint brush da inanilmaz zorluklar cikartiyor. Yada copy past yapmak icin metinde bir satiri secmek isterken de sorun oluyor.

Istedigim kismi mavilestirip tam copy yapacagim mousu surukledigim icin mavilestirilen satir degisiyor cunku hala select modunda kaliyor.
Ayni port u kullanan baska bir cihaz daha var mi ? var ise sadece mouse un oldugu bir port kullanmayi deneyebilirsiniz.

Bazen bir port a bagli 2 veya dah fazla usb socket oluyor.

Klavye için Yapışkan tuşlar gibi bir özellik var. Sebebi budur.
Erişilebilirlik gibi bir yerden ayarlanıyor. Fare için de benzer ayar olabilir

Evdeki mouse da bu sorunu istedigim an olusturmak icin kaydirma cubugunu sol click tusu basili iken kaydirirken mouseun sol yanindaki butonu tiklayip cekiyorum. Artik mouseun butonlarinin hic birisine basmasam bile mouseu hareket ettirdikce kaydirma cubugu oynuyor.

Kurtulmak icin sol click yapmam gerekiyor.

Fakat isyerindeki klasik 2 butonlu mouseda bu durum nasil oluyor anlamadim.

Son düzenleme:
Ben bile geriliyorum burda oyle konularda,

Basima gelen en ekstrem sey, linux mint te Firefox upgrade ten sorna, youtube a girmiyordu. Islemci %100 de fanlar full speed. Dersin bu yanacak. Bende Firefox u durduruyordum. Guncelemede kimse sorundan bahsetmiyordu, herkes memnundu. O kadar baktim bir sey bulamadim.

Sonra tak etti canima, dedim ne yapacan gorelim, belki hata kodu felan yazar bekleyim az, actim firefox u, girdim youtube a , her sey alarm boyutunda, makina yaniyoooo. Bekledim 2 dakika sonra acti youtube ve calismaya devam etti. Ne sorunu bilirim, ne neden kaynaklandigini. Ama deli etti adami. :gulus2:

Forum istatistikleri

Konular
6,154
Üyeler
2,558
Son üye
cenkacar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back