Multimetre prob setleri

taydin

Timur Aydın
Staff member
Aliexpress'te şu set dikkatimi çekti. Dördüncü renk :D Lazım olacak herşeyi koymuşlar. Aynı seti güç kaynağı için de kullanmak mümkün. Bir de erkek/dişi dupont olsaydı ondan iyisi şamda kayısı olurdu :)

1705658891684.png

Hmm aslında bir dakka. Minyatür grabber'lara bağlantı sabit olmayabilir, orada tek pin dişi dupont olabilir. Eğer sivri problar da breadboard deliklerine giriyorsa o zaman herşey tamam.

Hmm aslında bir dakka. Minyatür grabber'lara bağlantı sabit olmayabilir, orada tek pin dişi dupont olabilir. Eğer sivri problar da breadboard deliklerine giriyorsa o zaman herşey tamam.
Problarin agirligi breadboardi bozar diye icine sokmak cok mantikli gelmedi. Onun yerine probu basmali klemense takip oradan cikan dupondu breadboarda goturmek daha mantikli olmaz mi?

Probun gövdesini takman gerekmiyor diye anlıyorum ben resimlerden. Kablonun ucuna doğrudan iğne uc takıyorsun gibi. Kasıntı olursa iyi değil tabi.

kablosu kaliteli ise güzel set. buna benzer daha basit bir set aldım kablosu çok dandik çıktı.
Bir de kendine ait bir kutusu veya çekmecesi olması lazım yoksa ilk fırsatta dağılır. kaç parça olduğu bile unutulur.

Son düzenleme:
kablosu kaliteli ise güzel set. buna benzer daha basit bir set aldım kablosu çok dandik çıktı. Bir de kendine ait bir kutusu veya çekmecesi olması lazım yoksa ilk fırsatta dağılır. kaç parça olduğu bile unutulur.
Her erkege lazim. :katil2: :katil2: Farkli renkleri var, bu sayede aletler karismiyor, etiket gerekmiyor. :tamam1

Her erkege lazim. :katil2: :katil2: Farkli renkleri var, bu sayede aletler karismiyor, etiket gerekmiyor. :tamam1

Ben asker traş çantasını öneririm. Hala satılıyor mu bilmem. Bende kumaş olanı vardı. askerden getirdim biri ilkyardım çantası diğeri dremel'in çantası oldu. plastik olanları da vardı ve çok ucuzdu.
images (6).jpeg

images (7).jpeg

Ben probları duvara asıyorum. Öyle daha az yer kaplıyor. Yoksa çanta için yer bul, o yeri de hatırla, zor oluyor :)

Ben asker traş çantasını öneririm. Hala satılıyor mu bilmem. Bende kumaş olanı vardı. askerden getirdim biri ilkyardım çantası diğeri dremel'in çantası oldu. plastik olanları da vardı ve çok ucuzdu.
29234 eklentisine bak
29235 eklentisine bak
Asker esyasi satan yerlerde 30 TL'ye varmis.

O tip parçalar için çekmece daha kullanışlı olmaz mı? Bütün aksesuarlar bir arada

1705670185155.jpeg

Bunun sökülen bir sürü parçası var ondan dedim.
Bu cantanin icine eski kotlarin bacaklarina 2 cm enli lastik dikerek tutturma bezi yapiyorum. Parcalari lastik gozlere takinca oyle birbirine girip dolasmiyorlar. Suradaki tutturma olayinin mantiginda yani.

kablolarını asıyorsam benim de ilk tercihim çekmece olurdu. çok dürülüp bükülen kablodan hayır gelmiyor zaten.

bu markanın birkaç aksesuar farklı olan modelini satın almıştım. problar kendine ait plastik kutuda geliyor. kablo kalitesi ve esnekliği tatmin edici derecede iyi. kötü yanı problar geçmeli sistem olduğu için prob ele iyi oturmuyor fazla uzun kalıyor. bunun dışında alınabilecek prob kategorisinde.

Ekler

• prob1.jpg
    prob1.jpg
    159.9 KB · Görüntüleme: 35
  • prob2.jpg
    prob2.jpg
    125.3 KB · Görüntüleme: 35
Aliexpress'te şu set dikkatimi çekti. Dördüncü renk :D Lazım olacak herşeyi koymuşlar. Aynı seti güç kaynağı için de kullanmak mümkün. Bir de erkek/dişi dupont olsaydı ondan iyisi şamda kayısı olurdu :)

Üstadlar Bunlardan veya bir üst kalite kullanan oldu mu. verdiğimiz paraya değer mi. düzgün bir set istersek ne almalı.

Last edited by a moderator:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,988
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back