Perakende silikon kablo alinabilecek firma

Altair

Kıdemli Üye
Bir kac tane prob yapmak istiyorum. Silikon kablo ihtiyacim var. Genelde fiyatlar 25 - 30 TL / metre gibi veriliyor. nexo.comtr sitesinde 2.41 TL / metre gibi bir fiyat buldum. Sitenin uzantisi com.tr olunca kurumsaldir, fiyatlarda gunceldir diye dusunuyorum ama hic bilgim yok. Bir de bu firmada kargo ucreti yuksek. Genelde toptan satis yapiyorlar galiba, 5.000 - 10.000 TL urun alan adama 66 TL kargo ucreti cok gelmez ama benim gibi 20 metre kablo alip 50 TL verecek adama cok gorunuyor. Uygun fiyatla perakende silikon kablo alabilecegim bir yer var mi? Izmir icinde tukkana gidip alabilirim.

Bir kac tane prob yapmak istiyorum. Silikon kablo ihtiyacim var. Genelde fiyatlar 25 - 30 TL / metre gibi veriliyor. nexo.comtr sitesinde 2.41 TL / metre gibi bir fiyat buldum. Sitenin uzantisi com.tr olunca kurumsaldir, fiyatlarda gunceldir diye dusunuyorum ama hic bilgim yok. Bir de bu firmada kargo ucreti yuksek. Genelde toptan satis yapiyorlar galiba, 5.000 - 10.000 TL urun alan adama 66 TL kargo ucreti cok gelmez ama benim gibi 20 metre kablo alip 50 TL verecek adama cok gorunuyor. Uygun fiyatla perakende silikon kablo alabilecegim bir yer var mi? Izmir icinde tukkana gidip alabilirim.

Gıda seval kablo.
metroyla halkapınar hilal arasında giderken sol tarafa bakarsan zaten kocaman tabelası görünüyor bulman zor olmaz.

sevali beğenmezssen gıda da kablocu çok dolaşıp bulursun ama bir sorun elinde eğer açılmış rulo yoksa sana parça vermezler gittiğin kablocuda açılmış rulo olmasını dileyeceksin.

Gıda seval kablo.
metroyla halkapınar hilal arasında giderken sol tarafa bakarsan zaten kocaman tabelası görünüyor bulman zor olmaz.

sevali beğenmezssen gıda da kablocu çok dolaşıp bulursun ama bir sorun elinde eğer açılmış rulo yoksa sana parça vermezler gittiğin kablocuda açılmış rulo olmasını dileyeceksin.
Fiyatlar konusunda yaklasik bilgin var mi acaba? Robotistan'da 30 TL gorup nexo'da 2.5 TL yazinca o_O :rolleyes: oluyor insan. :)

Fiyatlar konusunda yaklasik bilgin var mi acaba? Robotistan'da 30 TL gorup nexo'da 2.5 TL yazinca o_O :rolleyes: oluyor insan. :)
Ben hiç almadım çalıştığım iş yerinde malzemecimiz vardı.
Az alacağın için 2 katı fiyat da verebilirler, bedava da verebilirler.

Ben mesela normal kablo almaya gittiğimde herhangi bir kabloyu rulonun son 4-5 metresi ise ondan para almıyor, ama ısrarcı olup illa rulo açtırıp parça alırsan piyasının üstünde verdiğide oluyor metresini.

sabit bir fiyatlarıda olduğunu zannetmiyorum o an piyasasına bakıp veriyor 1 kuruş zararına bile satmıyorlar biraz gıcıklar.

Elimde biraz beyaz silikon kablo vardi. Bir hanim guzel bir tuyo verdi. "Markete gidip en ucuz ojeden istedigin rengi al, bir metre kabloyu boyamasi uzun surmez, ne renk istiyorsan, lazim oldukca yaparsin" diyor. Bir deneyeyim, bakalim mor renkli silikon kablo yapabilecek miyim? Tamamini boyamadan sadece uclarindan 10 cm boyasam bile yeter problari ayirt etmek icin. Hatta olursa banana ve born'lari da boyarim. Olmazsa Seval Kablo'ya ugrarim. :katil2:

Elimde biraz beyaz silikon kablo vardi. Bir hanim guzel bir tuyo verdi. "Markete gidip en ucuz ojeden istedigin rengi al, bir metre kabloyu boyamasi uzun surmez, ne renk istiyorsan, lazim oldukca yaparsin" diyor. Bir deneyeyim, bakalim mor renkli silikon kablo yapabilecek miyim? Tamamini boyamadan sadece uclarindan 10 cm boyasam bile yeter problari ayirt etmek icin. Hatta olursa banana ve born'lari da boyarim. Olmazsa Seval Kablo'ya ugrarim. :katil2:
senin ev nerde.

Evka 4'te bile 100m2 ev 1.5m olmus. :confused: 23 yillik asgari ucret.
1.5 milyon param olsa asla burada oturmam.
izmirde birtek biz antifriz kullanıyoruz kışın burda yaşamak izmirde olduğumuzu düşnürsek çok zor.
düz yer yok heryeri yokuş.
topu topu 3-4 market birkaç bakkal var.
ulaşım yönünden en yakın şehir merkezi bile 20 durak.

ama kafa dinlemeye bence güzel yer sessiz sakin pek kalabalık değil.
1.5 milyon etmez ama benim gözümde değeri 600 en fazla.
he birde depremde hiçbirşey olmuyor.

silikon derken, yanmaz kablomu ariyorsun yoksa esnek prob kablosu mu.

Bende İzmir'de bulamamıştım.İstanbuldan d****ç.net ten getirtmiştim şimdi baktım 13,2tl kdv dahil fiyaı var.
Dış çapı 3mm.
Bakırı ince damarlı
Dışı silikon galiba havya ile erimiyor.
Çankayada bu kablonun daha kalını var silikonlu ,dronlarda kullanılıyormuş fiyatı yüksekti.
Not:Havyanın dış yüzeyine dokununca erimemişti ama havya ucuyla dokununca eriyor yinede PVC den daha dayanıklı.

Son düzenleme:
Esnek prob kablosu daha iyi olur tabii ama hangisi ucuzsa tercihim. Yuksek gerilimde kullanmayacagim.
Gıda çarşısında Asansör kablosu veya vinç kablosu diye ararsan hareket halindeki aletlerin metal yorgunluğuna karşı dayanıklı kablolar var ama
içi hep aynı renk kabloların üzerinde numara var.Esnek ve kablolar ince damarlı.

Hazır silikon kablo konusu açılmışken, bende havya için 5 kanallı silikon kablo almayı düşünüyorum. Sizce havya için 5 x 0.5 mm2 kablo yeterli olur mu? yoksa daha kalın bir kablo mu bakmalıyım 5 x 0.75 mm2 yada 5 x 1.0 mm2 gibi mesela ?

Hazır silikon kablo konusu açılmışken, bende havya için 5 kanallı silikon kablo almayı düşünüyorum. Sizce havya için 5 x 0.5 mm2 kablo yeterli olur mu? yoksa daha kalın bir kablo mu bakmalıyım 5 x 0.75 mm2 yada 5 x 1.0 mm2 gibi mesela ?
1A icin 0.4mm2 gerekiyor. Havya icin kac A gerekiyor? 220V olanlar icin fazlasiyla yeterli ama 20V'ta calisanlar icin pek yetmez gibi.

bende bunu onerecektim d****ç.net capi 2mm gibi ama eger isiya dayanikli kablo ariyorsan bu kablo isiya dayanikli degil havya ile eriyor, erimeyen tipi ise silikon kablo, onunda metresi bu capta en az 25 tl, capi ise 2.5mm gibi, zaten isiya dayanikli silikon kablo biraz narin oluyor, surekli hrekli darbe alacak ortam icin tercih etmem.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back