PROSKİT TE-5305B vs KORAD KA3005P hangisini almalı? => ( KORAD KA3005D ALINDI )

neden KORAD KA3005P yapmadın, forumda devre şemasını gördüm
Elimde olan malzemeleri degerlendirdim. F/P olayi yani. Korad 5A, benim yaptigim ise 2x30V / 10A. Ustelik malzemelerin cogu elimde vardi. Mesela UPS trafosu 2x15V. Ben bunu birbirinden ayirip gerilim ciftleme ile 2x30V yaptim. Sonra XL4016 bagladim. Ister bagimsiz ister ikisi birbirine bagli olarak kullaniyorum. Ama sifirdan yapacak olsaydim olabilirdi tabii.

Elimde olan malzemeleri degerlendirdim. F/P olayi yani. Korad 5A, benim yaptigim ise 2x30V / 10A. Ustelik malzemelerin cogu elimde vardi. Mesela UPS trafosu 2x15V. Ben bunu birbirinden ayirip gerilim ciftleme ile 2x30V yaptim. Sonra XL4016 bagladim. Ister bagimsiz ister ikisi birbirine bagli olarak kullaniyorum. Ama sifirdan yapacak olsaydim olabilirdi tabii.
paylaşılan devre şeması ile yapan ve başarı ile çalıştıran olmuş mu?

Projeksiyon varsa film izlerken bu cok keyifli oluyor. Aciyorsun projeksiyonu, cipsin icecegin hazir. Ellerini cirpip kapatiyorsun lambayi. :D
d.günü gibi günderde ne olucak şaltermi indiricez alkış olayı olursa sistem kitlenirmi

Tartışmasız elektronik yük yapmalısın :)
Diğerleri çoluk çocuk oyuncakları, onlardan para kazanamazsın. Ama elektronik yük yaparak elde edeceğin deneyimler ile kendine bir SUV araba alır bu abine de sevap point kazandırırsın :)

Geçenlerde örnek verilen türkçe blog sayfaları içerisindeki arkadaş cihazı incelemiş. Tam okuyamadım ama devre şeması da çıkarmış sanırım. Birazdan detaylı bakacağım ben de. Cihaz herkeste farklı sanırım ne çok sürümü varmış.

firatdeveci.com/lineer-guc-kaynagi-incelemesi-korad-ka3005d

Geçenlerde örnek verilen türkçe blog sayfaları içerisindeki arkadaş cihazı incelemiş. Tam okuyamadım ama devre şeması da çıkarmış sanırım. Birazdan detaylı bakacağım ben de. Cihaz herkeste farklı sanırım ne çok sürümü varmış.

firatdeveci.com/lineer-guc-kaynagi-incelemesi-korad-ka3005d
Ilk uretim tarihine gore cihazin evrilmesi gayet normal. 15 yil vardir herhalde ilk uretim tarihi. Mesela 5 yil once uretilende fan kontrol devresi bile yokmus. Insanlar mod videolari atmis bu konu icin Youtube'a.

Yıllar içinde evrim geçirmiş cihaz. İçinde metal pcb olması enteresans herkesinki mi öyle?

Benimkinin içi de böyleymiş.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.02.jpeg

Güç kaynağı versiyonu 5.1 olduğu yazıyor.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.01.jpeg

Mavi daire içindeki rakamlara göre 2022 Yılının 10. Ayında üretildiğini varsayıyorum.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.02 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.01 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.00 (2).jpeg

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.00 (1).jpeg

Siyah olan bölüm alüminyum PCB sanırım.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 12.56.00.jpeg

Son düzenleme:
O aluminyum PCB hoşuma gitmedi ama. Doğrudan soğutucuya bağlı olması ısıl iletkenlik açısından daha iyi olurdu. Ama belki de kayda değer bir fark yaratmıyor, çok da şeytmemek lazım :)

O aluminyum PCB hoşuma gitmedi ama. Doğrudan soğutucuya bağlı olması ısıl iletkenlik açısından daha iyi olurdu. Ama belki de kayda değer bir fark yaratmıyor, çok da şeytmemek lazım :)

Arkadaki fanın da bağlı olduğu alüminyum soğutucuya bağlı gibi görünüyor.

Herhalde aluminyum pcb nin arka tarafına da termal macun sürüp vidaladılar.

Eğer kafana takarsan bendeki ile değişebiliriz. Hafif kaporta hasarı dışında bir sorunu yok ;) :katil1:

Şaka şaka, hayırlı olsun iyi günlerde kullan. İmalat kalitesi gayet iyi duruyor, Çin malı olduğunu bilmesek anlaşılmıyor bile.

Eğer kafana takarsan bendeki ile değişebiliriz. Hafif kaporta hasarı dışında bir sorunu yok ;) :katil1:

Şaka şaka, hayırlı olsun iyi günlerde kullan. İmalat kalitesi gayet iyi duruyor, Çin malı olduğunu bilmesek anlaşılmıyor bile.
Kaportaya noldu abi üstüne başka bir güç kaynağı mı düştü :katil1:

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back