Rigol ve Siglent Osiloskoplarının Karşılaştırılması

Hocam S eklentsi olunca function generator de geliyor 1 kanallı.
single-channel arbitrary function generator (AFG) output (only available for the S model)

Siglent 12bit = Siglent SDS814X HD

Hocam S eklentsi olunca function generator de geliyor 1 kanallı.
single-channel arbitrary function generator (AFG) output (only available for the S model)

Siglent 12bit = Siglent SDS814X HD
Bu ürünü nerede temin ettiniz?
12 Bit v2 GSa/sn ve 50 Mpts bellek derinliği avantajlı gözüküyor.
Buradan alışveriş yapan oldu mu ? Güvenilir mi ?

Hocam kefil olamam ama 2 adet alışveriş yaptım bi sorun yaşamadım.

Ben de kamiteknodan SDS814X HD aldım memnunum. Skopun tek sıkıntısı yanında gelen problar biraz dandik ve temassızlık yapabiliyor.
Hocam maalesef bu fiyat bandında markadan bağımsız genel bir sorun.

TDS Mühendislikten de temin edebilirsiniz hem ankarada hem istanbulda yerleri var
Ankaradan aşkın beyin forumumuzda da üyeliği var ben dahil birçok üyenin de kendisiyle alişverişi oldu @T&M mesajlarını ve konularını inceler iseniz teknik karşılaştırmalar ve dökümanlar da bulabilirsiniz dho800 serisi ile ilgil birkaç konu olması lazım forumda
Kamitekno konusunda da forumdan alısveriş yapan birkaç kişi vardı bildiğim kadarı ile foruma yansıyan tek sıkıntı bir kere faturanın gecikmiş olmasıydı

• Beğen
Reactions: T&M
Bende DHO804 ve SD2104X Plus var. SDS814X HD ile ilgili de bir çok konuyu yabancı forumlarda okudum.

Her iki cihaz da giriş seviyesi için gayet iyi fiyat/performans cihazları. İkisinden de pişman olmazsınız bence. Günlük işlerde zevkle kullanıyorum.

Ben DHO804 için önemli özellikleri yazayım. SDS814X de güzel cihaz. Ancak, bende yok. Onun için forumda kullanan arkadaşlar yazacaktır.

DHO804:
+ Harici ekran bağlantısı
+ Android işletim sistemi
+ 12 bit ADC
+ DHO900 serisi ile aynı donanım (yazılımla kırılabiliyor, bant genişliği yükseltiliyor, lojik analizör ekleyenler var,...)
+ Küçük boyutlar
+ Pil, powerbank ile çalışma imkanı
+ En önemli özelliklerden birisi şebekeden izole çalışma imkanı (birlikte gelen izole power supply, powerbank, pil vb ile) (isterseniz yanında gelen topraklama kablosu ile şebeke toprağı referanslı da çalışabiliyorsunuz)
+ Ekranı 2,3,4'e bökerek aynı anda FFT, MATH kanalı, vb izleyebilme
+ Uzaktan erişim ve PCden izleme
+ En sevdiğim taraflarından birisi de VESA bağlantı portu sayesinde hareketli ayak takabilme (bknz fotoğraf. duvara monte, gazlı bir ayak ile çok pratik bir şekilde kullanabiliyoruz.)

33399 eklentisine bak

sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.
Merhaba, forumda daha önce böyle bir paylaşım vardı.

TDS Mühendislikten de temin edebilirsiniz hem ankarada hem istanbulda yerleri var
Ankaradan aşkın beyin forumumuzda da üyeliği var ben dahil birçok üyenin de kendisiyle alişverişi oldu @T&M mesajlarını ve konularını inceler iseniz teknik karşılaştırmalar ve dökümanlar da bulabilirsiniz dho800 serisi ile ilgil birkaç konu olması lazım forumda
Kamitekno konusunda da forumdan alısveriş yapan birkaç kişi vardı bildiğim kadarı ile foruma yansıyan tek sıkıntı bir kere faturanın gecikmiş olmasıydı
Ararsanız yardımcı oluruz

Siglent ürünlerini Türkiye'de Egarate, Kami Teknoloji ve TDS (alfabetik sırayla) satıyor.

Ben bu cihazı SSA3021X Plus ile birlikte Kami Teknoloji'den aldım. Oldukça ilgilendiler ve herhangi bir sorun yaşamadım.

İletişime geçtim kendileriyle. Kibar bir şekilde karşıladılar ve ilgilendiler. Fırsat bulduğumda ziyaret edip detaylı bilgi alacağım.

Şu iki ürün arasında kaldım.

1) SDS814X HD
2) SDS1104X-E

1.ürün daha cazip görünüyor. İkinci ürün anladığım kadarıyla yeni. Bilinen kronik bir problemi veya dejavantajlı bir durumu var mı?

Kıymetli tecrübelerinizi ve yorumlarınız merak ediyorum.

SDS1104X-E eğer istersen 200 MHz e hacklenebiliyor. Eğer SDS814X de aynı imkan varsa onu almak bana daha mantıklı geliyor.

Rigol Powerbank ile de çalışabiliyor. Ben sahada çalıştığım için bir tane edindim, Type-C ile çalıştırıyorum. Hiç de fena değil. Siglent'i de inceledim dediğin modelleri almadan, çok hantallar eski görünümlüler. Rigol'e fare takıp ta kullanabiliyorum. Bilmem bunlar ilginizi çeker mi ama benim Siglent'ten soğuma sebebimdi.

250MHz hackleyenler var Rigol de 12 bit ayrıca. Almadan mutlaka ürünü görün, kitabi bilgilerle kullanım aynı olmuyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,559
Üyeler
2,688
Son üye
Nightexe11

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back