RJ11 - RJ45 Soket alternatifi?

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Rj serisi soketleri sahada kablo ucuna çakmak nispeten kolay bir işlem. Tek seferde pense ile iş bitiyor. Diğer tiplerinde ya pinlere tek tek lehim yapmak gerekiyor yada her iletkene tek tek pin sıkmak gerekiyor. Tek tek uğraşma fikrine sıcak bakmıyorum. RJ45 gibi kolay kullanılan başka bir soket türü var mı?

IDC haric flat kablo kullandığı için onu saymıyorum.

1690979394640.png

Bu bir alternatif olabilir ama yine de fazla yer kaplıyor...

ıdc hariç ben yazdıktan sonra mı yazdın abi yoksa ben mi okumadn yazmışım

2.54 yaylı klemens denemeye karar verdim. Sipariş ettim bakalım nasıl bir şeymiş... Bağlantıyı sahada duvar içinden gelen kablolara yapılacak montaj da soket vs uğraşılsın istemiyorum. Dez avantaj olarak yanlış bağlantı yapabilirler. Devre zarar görmesin diye bu duruma da tasarımda tedbir alacağım.

Sunlar varmis, isinizi gorur mu? Daha az yer kapliyor gibi gorunuyor.

Yok vunlar büyük. sen yanlış görüyon :D

2.54 pitch ideal oldu. Daha küçüğünü bulamadım. Şimdilik sorun çözüldü. Teşekkürler.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,497
Son üye
omertopcu82

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back