SD Kartsız 10-15 Saniye MP3 Çalabilen Modül

gezen

Üye
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim üzere SD kart girişi olmayan, küçük bir dahili hafızaya sahip harici hoparlör desteği ile MP3 çalabilen bir modül arıyorum. Tuşa basıldığında belirlediğim mp3 dosyasını çalması yeterli. Uzun araştırmalarım sonucunda bir netice alamadım. En önemli bir diğer etken ise fiyatının oldukça düşük olması. Önerileriniz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese kolay gelsin.

Calmak istediginiz MP3 dosyasi hakkinda da bilgi verseydiniz biraz. 392Kbps stereo mu yoksa 64Kbps mono mu mesela? Dosya boyutunu ve saklanacak alanin buyuklugu, ayrica kod cozmek icin gereken islemci gucu hesaplanirdi boylece.

25Q serisi spi flash chipleri fat32 formatlayarak içine dosya atıp ses çalmak mümkün. ses kalitesine göre gereken flash size değişir. player olarak wt2003s veya benzeri kullanılabilir. bu chiplerde usb'den bağlayıp dahili hafızaya dosya atabilme özelliği var, buton ile play stop-repeat gibi mcu'suz çalışabilme fonksiyonları da var. chip yaklaşık 0.90 usd

gerçekten çok ucuz olsun (nerdeyse bedava) istiyorsanız gene ucuz spi flash ve ultra low cost mculardan mesela CH32 serisi veya STM8 bir mcu ile spi flash içine waw kaydederek çalınabilir. sanırım 0.50 usd gibi bir maliyete yapılır..

daha da ucuz olması için otp programlanan ses chipleri var herşey içinde ama ses kalitesi çok düşüktür. 0.30 gibi maliyetlere gelir.

Son düzenleme:
ISD1416P * adlı bir chip var basit bir devre ile ses kaydediyorsunuz ,bir butona basmakla (yada tetikleyerek ) sesi çaldırıyorsunuz 15 saniye falandı sanırım kayıt süresi
Eğer bulamazsanız bende hem hazır çalışanı(Görme engelliler için bir proje yapmıştım cihaz ve elde taşınan bir modül olarak komple sistem) önünde engel olduğunda kulaklık çıkışına ses gönderiyor hemde örneğin bir yere geldiğinde sesli olarak bildiriyor) yada isterseniz sadece entegresi var(2 adet)

*Kodlarına göre süreleri değişiyor

Son düzenleme:
25Q serisi spi flash chipleri fat32 formatlayarak içine dosya atıp ses çalmak mümkün. ses kalitesine göre gereken flash size değişir. player olarak wt2003s veya benzeri kullanılabilir. bu chiplerde usb'den bağlayıp dahili hafızaya dosya atabilme özelliği var, buton ile play stop-repeat gibi mcu'suz çalışabilme fonksiyonları da var. chip yaklaşık 0.90 usd

gerçekten çok ucuz olsun (nerdeyse bedava) istiyorsanız gene ucuz spi flash ve ultra low cost mculardan mesela CH32 serisi veya STM8 bir mcu ile spi flash içine waw kaydederek çalınabilir. sanırım 0.50 usd gibi bir maliyete yapılır..

daha da ucuz olması için otp programlanan ses chipleri var herşey içinde ama ses kalitesi çok düşüktür. 0.30 gibi maliyetlere gelir.
Hocam teşekkürler, ürünlere ait link var mı acaba

Calmak istediginiz MP3 dosyasi hakkinda da bilgi verseydiniz biraz. 392Kbps stereo mu yoksa 64Kbps mono mu mesela? Dosya boyutunu ve saklanacak alanin buyuklugu, ayrica kod cozmek icin gereken islemci gucu hesaplanirdi boylece.
Hocam şu an için çok net isteklerim yok. Bahsettiğim işlevi yerine getirmesi önemli.

Ben yakın zamanda kablosuz ses iletimi ile ilgili bir proje üzerinde çalışıyordum(hallettim;geliştirmeye hala devam ediyorum).Test esnasında ses dosyasını direk olarak stm32 işlemcinin içerisine gömüp;DAC veya PWM ile yeniden sesi üretmiştim.Tabiki burdaki en önemli husus çalmak istediginiz müzigin kalitesi ve süresi.
10 Khz örnekleme ve 8 Bit kalitede(derinlik) bir ses dosyası kullanmak isterseniz; 10 saniye için 80 Kbyte ihtiyacınız var.128 Kbyte lik flas bellege sahip bir arm işlemci ile 15 saniyelik ses dosyası çalınabilir.Audacity ses çalma ve dönüştürme programı ile ses dosyanızı istediginiz formata dönüştürebilir ve direk olarak h dosyası olarak projenize ekleyebilirsiniz.Yapacagınız işlem sabit 10Khz periyotla flash bellekten dataları okuyup direk olarak analoga dönüştürmek.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,978
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back